قیمت بسته‌های اینترنت ثابت افزایش یافت
۸۶۳۴۳۶
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
۶۷۸۳ 
وحید مختاری، مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، این تغییر نرخ‌ها را گران فروشی ندانست و گفت: در بررسی‌های صورت گرفته هیچ گزارشی مبنی بر گران‌فروشی شرکت‌های اینترنتی دریافت نکردیم.

خبرگزاری مهر: در هفته‌های اخیر برخی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت، نرخ بسته‌های اینترنت مشترکان خود را تغییر داده و به نوعی گران کرده‌اند. برای مثال مشترکی که تاکنون اینترنت با سرعت ۴ مگابیت را با حجم ۸۰ گیگ مصرف منصفانه، ماهانه ۴۳ هزار تومان دریافت می‌کرد، هم اکنون برای این حجم باید ۵۵ هزار تومان هزینه پرداخت کند.

تماس با اپراتورهای مرکز تماس این شرکت‌ها حاکی از آن است که این اپراتورها بر مبنای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، نرخ سرویس‌های خود را تغییر داده‌اند. اما این تغییر و افزایش قیمت‌ها باعث نارضایتی کاربران شده است. چرا که پیش از این حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات به مهر گفته بود که «هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت اینترنت موبایل و اینترنت ثابت در سال جاری وجود ندارد.»

قیمت بسته‌های اینترنت ثابت افزایش یافت

وحید مختاری، مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، این تغییر نرخ‌ها را گران فروشی ندانست و گفت: در بررسی‌های صورت گرفته هیچ گزارشی مبنی بر گران‌فروشی شرکت‌های اینترنتی دریافت نکردیم.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل مورد نظر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نظارت بر تمامی موافقت نامه‌ها و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در زمینه نرخ‌ها و تعرفه‌های خدمات است، گفت: باید توجه داشت که برخی تعرفه‌هایی که از سوی سرویس دهنده‌ها اعلام می‌شود، کف مصوبات و برخی سقف مصوبات است و اپراتورها مجاز هستند در این بازه قیمتی بین کف و سقف، نرخ سرویس خود را تعیین کنند.

مختاری با اشاره به اینکه فضای رقابتی و بازار عرضه و تقاضا بر تعیین قیمت تأثیرگذار است، افزود: بررسی‌های نظارتی رگولاتوری نشان می‌دهد که در این فضا، برخی اپراتورها نسبت به دامپینگ و اعلام قیمت زیر کف اقدام می‌کنند که این مساله فضای ضد رقابتی ایجاد کرده است. اما تاکنون گزارشی مبنی بر گران‌فروشی نداشته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه موضوعات موردی را کاربران باید از طریق ۱۹۵ به رگولاتوری اعلام کنند تا پیگیری مناسب انجام شود، گفت: اگر مشترکی معتقد است که اپراتور بسته مورد نظر را با قیمت بالاتری نسبت به تعرفه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات می‌فروشد، موضوع را به ۱۹۵ اعلام کند تا مورد بررسی قرار گرفته و با اپراتور متخلف برخورد شود.

مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری با بیان اینکه تاکنون در زمینه گران‌فروشی با مستنداتی از سوی اپراتورهای اینترنت ثابت روبه رو نشده‌ایم و اغلب، موضوع به زیر کف تعرفه مربوط می‌شود، گفت: با توجه به افزایش هزینه اپراتورها در شرایط فعلی اقتصادی، ممکن است تغییر نرخ در بسته‌های اینترنت انجام شده باشد اما این تغییرات اپراتورها، بر مبنای بازه قیمتی کف و سقف تعرفه انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه اپراتورها عمدتاً کف تعرفه را در فضای رقابتی رعایت می‌کنند و هیچیک از آنها هنوز به اعمال سقف تعرفه نرسیده‌اند، گفت: در صورت برخورد با موارد این‌چنینی با متخلفان ظرف ۲۴ ساعت برخورد شده و اعمال مقررات می‌شود.

مختاری خاطرنشان کرد: ممکن است از دید کاربران نرخ بسته‌ها گران شده باشد، اما از نظر رگولاتوری گران‌فروشی اتفاق نیافتاده و اپراتورها در بازه زمانی مشخص بر مبنای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قیمت‌ها را تعیین کرده‌اند.

وی در مورد اعتراض کاربران به اتمام زودهنگام بسته‌های اینترنت هم گفت: میزان خطای سیستمی در زمینه اتمام زودهنگام بسته‌های اینترنتی بسیار پایین است و ممکن است سیستم اپراتور در مسیر دانلود و آپلود خطایی دریافت کند اما این موضوع مصداق کم فروشی تعزیراتی و تقلب نیست و اگر مورد عمدی در کار بود، قابل بررسی و پیگیری است.

مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری با تاکید بر اینکه هرگونه ابهامی از سوی مشترکان از طریق سامانه ۱۹۵ قابلیت رسیدگی دارد، ادامه داد: اما بررسی‌ها نشان داده که کم فروشی و یا گران‌فروشی سازمان یافته و ساختار یافته برای این موضوع دریافت نشده است.

وی گفت: مواردی در حوزه تعرفه نیم بهای شبکه ملی اطلاعات بود که مقرر شد به دلایل فنی، قیمت‌ها به روز شود و اپراتور تعرفه را نیم بها شارژ کنند. در این زمینه به برخی اپراتورها اخطار داده شد و آنها مجبور به اصلاح قیمت گذاری شدند.

انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1398/02/24
ر اضی نیستیم با فیلترینگ این قیمت بازی بین الملل منصفانه فلان . حجم انتقال داده نمیشه حرومه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
پس جهرمی گفت امریکا نمیتونه غطی کنه عجب ندونستیم این وسط کی داره غلط میکنه
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1398/02/24
خوش به حال علی که میتونه استفاده کنه
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1398/02/24
ادم نمیدونه چه خاکی را سرش بریزه من هرماه به خانه انترنت ثابت میزدم ۴۵تومان اب مصرف ثابت وبه همان اندازه را دیشب دوباره انترنت خانه را شارژ کردم با ۷۶تومان خوب اصلان بگیم حقشون هشت کران کنن ولی ملت را چی فرض کردن بدون اطلاع وبدن هیچ خبری و بین خوشان حدو۸۰درصد گرانی واقعان به این مسولین باید مدال شرافت داد
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1398/02/24
ارزون کردن! دزدی 10 برابری هم نمی کنند!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1398/02/24
وزیر میگه گران شدن تر کارنیست چند روز بعد شرکت هابراش تره هم خردنمی کنند!؟
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1398/02/24
مسخره شو دراوردن هر لحظه افزایش قیمت یه چیزخجالت بکشین
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/02/24
بازم پول کم آوردند اومدند یواشکی سراغ جیب مردم بیچاره، خدایا صبرت خیلی زیاده.
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/02/24
خدا لعنت کنه اکسیژن هم پولی کنید تا خیالتون راحت شه
پاسخ ها
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
پولیه اکسیژن شما در ازای اکسیژنی که تنفس میکنی داری عوارض میدی
United Arab Emirates
18:14 - 1398/02/24
ترامپ جنگ رو زود شروع کنه به آخرخطرسیدیم
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1398/02/24
آقای جهرمی به کدامین دلیل گرون شد؟؟؟ واسه روستاها هم به فکر اینترنت ۴g باشین... قیمت های ۳g با ۴g هیچ فرقی نداره... این عدالت نیست... چرا روستای ما که با شهر ۱۰۰ هزار نفری ۱۸ کیلومتر فاصله داره فقط باید ۳g داشته باشه اونم فقط ایرانسل...همراه اول و رایتل هیچ... ایرانسل هم فقط اسمش ۳g هستش سرعت افتضاح... رسیدگی کنید که بلدید حرف بزنید و قیمت ها رو هی بالاتر ببرین... .
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1398/02/24
دروغ میگه باور نکنید من هر ماه از شاتل بسته 80 گیگ رو 43 میگرفتم این بار اعلان کردن شده 55 تومن به 195 شکایت کردم عوض رسیدگی متن شکایت رو فرستادن به شاتل اونا هم گفتن گرون نکردیم فقط آپشن ها رو بردیم بالا !!!!!!!!!195 هم شده مرجع واسطه گری یعنی عوض رسیدگی به شکایت عین متن شکایت رو می فرستن به شرکت های اینترنتی و اونا هر چی میگن 195 عین جواب رو ارسال میکنه به کاربر عملا خودشون هیچ کاری انجام نمی دن بیخود هر چی اینا میگن باور نکنید برای این که اعصابتون راحت بشه فقط بگین چشم و تن بدین به قانون هر کی به هرکی اینا!!!!!!!"
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1398/02/24
با این اینترنت افتضاح تازه قیمت هم بالا میبرن
اینجور که بفکر بالا بردن قیمتها هستید ایکاش یه فکری هم برای سرعت و کیفیت میکردید حرومتون بشه اصلا راضی نیستیم
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1398/02/24
خدا لعنتتون کنه.
لعنت بر شما گران فروشان.
لعنت بر باعث و بانی گرانی.
Germany
21:04 - 1398/02/24
فقط ازجیب کلت بدبخت بکشیدخون آشاما
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1398/02/25
اینترنتی که هر روز خدا قطع و آنتن نمیده سرعتش هم
که کمتر از لاک پشت و حلزونه، گرون هم باید بخریم؟
اگر دزدی و حرام خواری نیست، پس چیه؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج