مقام ضد ایرانی وزارت امور خارجه آمریکا استعفا کرد
۸۶۳۵۹۸
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۹
۵۷۶۵ 
«یلیم پابلت» مقام جنگ طلب و ضد ایرانی وزارت امور خارجه آمریکا که مسؤولیت بخش امور کنترل تسلیحاتی این وزارتخانه را برعهده داشت، از سمت خود استعفا کرد.

خبرگزاری ایرنا: «یلیم پابلت» مقام جنگ طلب و ضد ایرانی وزارت امور خارجه آمریکا که مسؤولیت بخش امور کنترل تسلیحاتی این وزارتخانه را برعهده داشت، از سمت خود استعفا کرد.

روزنامه واشنگتن پست روز سه شنبه با استناد به مقام های آمریکایی و مشاوران کنگره گزارش داد: هرچند وزارت امور خارجه آمریکا توضیحی در مورد علت استعفای پابلت نداده، اما به نظر می رسد وی با «آندریا تامپسون» مقام مافوق خود در این وزارتخانه اختلاف نظر داشته است.

دیدگاه های پابلت در مقایسه با مافوقش، شباهت بیشتری با دیدگاه های «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا دارد.

مقام ضد ایرانی وزارت امور خارجه آمریکا استعفا کرد

از موارد اختلاف میان این دو، گزارش منتشر شده وزارت امور خارجه آمریکا در مورد پیروی از توافق های کنترل تسلیحاتی است.

این گزارش را دفتر پابلت تهیه کرد و خبرگزاری رویترز ماه گذشته میلادی گزارش داد که نهادهای اطلاعاتی آمریکا و برخی مقام های وزارت امور خارجه آن کشور نگرانند که این اسناد، سیاسی شده باشد و ارزیابی های تحریف شده در مورد ایران، بیم این مساله را افزایش دهد که دولت آمریکا در حال ترسیم ایران در تاریکترین نقطه ممکن است؛ همانطور که دولت «جرج دبلیو بوش» رئیس جمهوری پیشین آمریکا از اطلاعات کذب و اغراق شده استفاده کرد تا حمله واشنگتن به عراق در سال 2003 را موجه جلوه دهد.

دو منبع مطلع در آن زمان به رویترز گفتند؛ پابلت که مسؤول کنترل تسلیحات، راستی آزمایی و پایبندی وزارت امور خارجه آمریکا بود، تلاش می کرد که به طور غیر معمول، اطلاعاتی همچون گزارش های خبری و مقالات را در این گزارش بگنجاند.

از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، شماری از مقام های ارشد دولت وی یا استعفا کرده اند یا از سوی ترامپ کنار گذاشته شده‌اند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج