بازگشت ژنرال به قلعه آبی شدنی است؟
۸۶۳۷۳۹
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
۹۷۲۳ 
این روزها در حالی قلعه‌نویی نزدیک‌ترین گزینه به نیمکت استقلال مطرح شده است که در مسیر همکاری مجدد او با آبی‌ها موانع زیادی وجود دارد.

ایلنا، دوره هجدهم لیگ برتر هم به پایان خودش نزدیک است و تنها یک بازی دیگر برای هر تیم تا پایان این رقابت‌ها باقی مانده و از همین رو اکثر تیم‌ها فعالیت خودشان را برای فصل بعد به صورت رسمی و غیر رسمی شروع کرده‌اند. در این میان برخی از تیم‌ها نیاز به تغییرات گسترده دارند و باید سرمربی جدید خود را انتخاب کنند که شاید مهم‌ترینِ آنها استقلال تهران باشد.

استقلال که مدتی است با شفر قطع همکاری کرده به صورت موقت فرهاد مجیدی را روی نیمکت نشانده ولی صحبت‌های مسئولان باشگاه و خود مجیدی در طول این مدت تاکید بر موقتی بودن این همکاری داشته و هیچ یک از طرفین مایل به دائمی شدن آن برای فصل بعد نیستند و مشخصاً استقلال فصل نوزدهم با یک سرمربی دیگر به کارش ادامه می‌دهد و در این میان گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده است. ابتدا صحبت از مربی تراز اول خارجی بود ولی مدتی بعد لحن مدیران باشگاه تغییر کرده و از احتمال گزینه داخلی روی نیمکت تیم خود صحبت کردند. تغییر موضعی که گفته می‌شود به دلیل سیاست‌های داخلی و منع بکارگیری مربی و بازیکن خارجی در فوتبال ایران برای فصل جدید مربوط است.

بحث تحریم‌ها، مشکلات اقتصادی و همچنین مشکلات تبادلات بانکی که همین الان هم مشکلاتی برای برخی از تیم‌ها مثل پرسپولیس ایفا کرده باعث شده تا از سوی وزارت ورزش تاکید شود که اولویتشان روی استفاده از نیروهای داخلی باشد و برای بکارگیری نیروی خارجی ارز دولتی تخصیص داده نمی‌شود و اگر هم باشگاهی بخواهد با ارز آزاد سرمربی یا بازیکن استخدام کند هزینه گزافی را باید متحمل شود که بعید است از عهده آن بر بیاید.

در این میان با توجه به حساسیتی که در تیم‌هایی مثل استقلال وجود دارد اگر بنا بر استخدام مربی داخلی باشد احتمالا یکی از پیشکسوتان این باشگاه روی نیمکت می‌نشیند و در میان گزینه‌های موجود به اسامی تکراری مثل مظلومی، مرفاوی، منصوریان و قلعه‌نویی می‌رسیم. البته نفراتی مثل جواد نکونام، مهدی پاشازاده و محمد تقوی هم مطرح شده‌اند که بعید به نظر می‌رسد گزینه‌های جدی باشند و برای هرکدام از آنها موانعی وجود دارد. در این میان بین سایر گزینه‌ها با توجه به شرایط به نظر می‌رسد گزینه ایده‌آل استقلال امیر قلعه‌نویی است و نام او هم بیش از هر کس دیگری در جلسات هیات مدیره مطرح شده است ولی باید بررسی کرد که آیا بازگشت قلعه‌نویی به استقلال شدنی است یا نه و اینکه چه مشکلات و موانعی در این راه وجود دارد.

قلعه‌نویی در طول سال‌های گذشته به طور مستقیم و غیر مستقیم از علاقه به کار در اصفهان و سپاهان صحبت کرده است. او که سابقه کار در تیم‌هایی مثل مس کرمان، ملوان، تراکتورسازی، ذوب آهن و خود استقلال را دارد به چند دلیل محیط کاری مورد علاقه‌اش همیشه سپاهان بوده است. یکی از این موارد انسجام باشگاه و مدیریت ساختاری قوی آن است که باعث می‌شود سرمربی دغدغه‌ای به جز مسائل فنی نداشته باشد.

سرمربی سپاهان در سال‌های گذشته درگیر موارد زیادی از جمله معوقات بازیکنان، جدایی مهره‌های کلیدی در میانه فصل، نبود زمین تمرین مناسب، تامین هزینه سفرها و... بوده که باعث شده تمرکزش صرفاً روی مسائل فنی نباشد ولی سپاهان هیچوقت درگیر مسائل این چنینی نبوده. از طرفی مقبولیتی که قلعه‌نویی روی سکوهای سپاهان دارد را در هیچ تیم دیگری نداشته است. با وجود اینکه او محبوبیت بالایی بین تراکتوری‌ها و استقلالی‌ها دارد ولی بخش قابل توجهی از هواداران این تیم همیشه مخالف او بود‌ه‌اند و همین موضوع تبدیل به چالشی روی سکوها شده که به تیم ضرر زده است.

بحث دیگر هم فندانسیونی است که قلعه‌نویی برای یک برنامه چند ساله در سپاهان چیده و او بعید است بخواهد برای سومین سال متوالی برنامه خود را در یک باشگاه نیمه کاره رها کرده و در محیط دیگری از صفر شروع کند. سپاهان شرایط خوبی دارد و با تقویت شدن در پنجره تابستانی شانس بالایی برای موفقیت در فصل آینده دارد ولی این شرایط در تیم دیگری مثل استقلال وجود ندارد و اگر قلعه‌نویی بخواهد به این تیم برود باید برای رسیدن به شکل و شمایل مورد نظر خودش تغییرات زیادی ایجاد کند که این تغییرات هزینه‌های زیادی خواهد داشت و وقت زیادی هم می‌یرد.

ضمن اینکه قلعه‌نویی در حال حاضر در سپاهان با آرامش به کار خود ادامه می‌دهد و چالش قابل توجهی ندارد ولی در استقلال باید با گروه‌ها و دسته‌های داخلی زیادی بجنگد تا بتواند روی نیمکت بنشیند.

با این شرایط رها کردن سپاهان در شرایط خوب کنونی و در اختیار گرفتن سکان هدایت استقلالِ تا حدودی بحران زده که مشکلات ریز و درشت زیادی دارد ریسک بزرگی است و باید دید قلعه‌نویی مثل سال‌های جوانی قدرت این ریسک را دارد یا نه.

از طرفی مواردی هم وجود دارد که ممکن است باعث افزایش احتمال همکاری استقلال و قلعه‌نویی شود. یکی از آنها علاقه خود او به آبی‌های پایتخت است. قلعه‌نویی خودش را یک استقلالی تمام عیار می‌داند و در سال‌های قبل بارها در شرایط مختلف از شانس نشستن روی نیمکت استقلال آن هم در بدترین شرایط استقبال کرده است.

او در حال برنامه‌ریزی برای مس کرمان در فصل هشتم بود که شرایط بازگشتش به استقلال محیا شد و استقبال کرد یا در لیگ دوازدهم برای ادامه همکاری با تراکتورسازی و به نتیجه رساندن پروژه نیمه کاره قهرمانی برنامه‌ریزی کرده بود که با تماس استقلال مواجه شد و به این تیم رفت تا در تبریز دلخوری‌‌های زیادی از او ایجاد شود.

مورد دیگر بحث مسائل مالی است. در سال‌های اخیر با تغییر شکل اسپانسرینگ تیم‌های ورزشی خصوصاً سرخابی‌ها باعث شده این دو باشگاه وضعیت مالی متفاوتی پیدا کرده و دیگر تیم‌های شهرستانی (به جز تراکتور که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود) نتوانند با آنها مقابله کنند.

نگاهی به هزینه دو تیم مطرح پایتخت با سپاهان، ذوب آهن، پدیده و سایر تیم‌ها نشان می‌دهد رقابت در این بازار برایشان واقعاً سخت شده است و چه بسا این شکاف در فصل نقل و انتقالات جدید بیشتر هم شود. موردی که در طول فصل جاری بارها بر زبان قلعه‌نویی آمده و نسبت به آن توجه نشان داده است.

به هر جهت اگر قلعه‌نویی بخواهد به استقلال بیاید باید تغییرات اساسی در این تیم شکل بگیرد و احتمالاً خیلی‌ها با آمدن او جدا خواهند شد و باید دید این اتفاق چقدر به عملی شدن نزدیک خواهد شد.

قلعه‌نویی در دو فصل آخر حضورش در استقلال نتایج قابل قبولی نگرفت ولی هنوز آخرین قهرمانی آبی‌ها با او به دست آمده است و او در طول 2 فصل اخیر با تیم‌هایی کم هزینه‌تر از استقلال بهتر از این تیم نتیجه گرفته تا احساس نیاز به بازگشت او شکل بگیرد.

به هر جهت امیر در حال حاضر تمرکزش روی بازی هفته آخر لیگ است و نتیجه هفته آخر و سرنوشت قهرمانی تاثیر زیادی در آینده کاری او خواهد داشت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/02/25
اگر امیر قلعه نوعی استقلالی بود تیمش را به خاطر پول ترک نمیکرد یا با بهترین گلزن وپرطرفدارترین بازیکن استقلال فرهاد مجیدی قهر نمی کرد اگر باشگاه این جازه را بدهند که بازهم امیر قلعه نوعی بیاید بدعت وتفکر غلتی تو باشگاه شکل میدهند اگر بخواهند سرمربی دا خلی جذب کنند به نظر من پرویز مظلومی ۲ علیرضا منصوریان وووووو نهایتا فرهاد مجیدی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
شما فعلا غلط املایی هات رو درست کن بعد نظر بده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
هیج راهی برگشتی نداره زیر شفر و خالی کردن واسه همین این اقا بیاد استقلال
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
امیر بدرد استقلال نمی خوره فقط مربی با کیفیت خارجی همین ..چون زیر پای شفر و خالی کردن از پشت خنچر زدن به خاطر این کثافت روزگار همین بهتر فرهاد محیدی سر مربی بمونه.........قلعه نوعی متنفرم ازش به عنوان یک استقلالی
ارتش سرخ
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
منصوریان و خوب اومدی ، داچعلی و بیارن تا کیفمون کوک بشه ، و فصل دیگه هم ۶ تا تو آسیا بخورید ، خاک برسرتون که اینقدر فراموشکار هستید ، کیسه های بیچاره.خخخخخ
بی انگیزه
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
لنگی گمشو بیرون وگرنه میدم بیرون بکننت
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1398/02/25
قلعه عشقه ...اگه تو استقلال بود تا حالا ده تا قهرمانی داشتیم
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1398/02/25
دوای درد استقلال فقط امیرخانه وسلام.....تا وقتی تو تیم بود لنگی ها حسرت یه جام رو دلشون مونده بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
بازی رفت برگشت در مقابل برانکو چی .تو یکی لنگی هستی بتمر..قلعه نوعی جلو مربیان خارجی حرفی برای گفتن نداره تیمش تاکتیک خاصی نداره فقط اوت دستی شروع مجددها خوب کار می کنه در مقابل تیمهای سرعتی هیچی نیس ...در ضمن از اون موقع که برانکو امده پرسپولیس امیر همش نایب قهرمان شده ...خدا کنه نیاد استقلال تا دو دستگی ایجاد نشه
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1398/02/25
ایشون ودایی هرجا بیشتر پول بدن ،باکله میرن ،تعصب عرق به رنگ ،عشق هوادار ،همش کشکه .
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1398/02/25
درون یک دایره میچرخیم...تا ابد
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1398/02/25
شاید با امیر و لابی بازی قهرمان شدین خدا را چه دیدی
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
این کار حکومتی چرت پولیسه . البته فقط لابی گری نیست رشوه که حتی به داورا ۀآاسیای هم رسید هوچی گری ، فشار به وزارت ورزش و کمیته اخلاق و هزاران نیرنگ دیگه
Denmark
13:01 - 1398/02/25
بازباید برگردیم به عقب من نمید دونم این مدیرعامل چه فکری میکند راست می گفتند این سناریو از قبل نوشته شده بود.
France
13:31 - 1398/02/25
این بدرد نمیخوره فقط خارجی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
هی میگی مربی خارجی مگه شفر با این همه بازیکن چکار کرد
فقط قلعه نوعی میتونه استقلال رو نجات بده هر چی جام داری تو لیگ برتر مگه ایشون نیاورده.
United Kingdom
17:56 - 1398/02/25
بیخیال این بشید لطفا همون سپاهان باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
ما تا ج کبیریها راضیم تیممون بره دسته یک یا رفت برگشت ازپرسپولیس ببازه اما قلعه نوعی سر مربی استقلال نشه ...چون در حد اندازه استقلال نیست تفکراتش به درد تیم های که علی اصغری بازی می کنن می خوره ...چرا برا برانکو دلار هس برا استقلال نیس این سیاست وزارت ورزیش که نمی خان برا استقلال خرج کنن...
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1398/02/25
هرچی که جلوتر میریم بیشتر مطمئن میشم که وزارت ورزش با به کار گرفتن این هیئت مدیره و امثال فتحی کمر به نابودی تیم طبق روال سالهای قبل بسته. هدفشون نابودیه تیمه فقط نقششونو عوض کردن
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1398/02/26
قلعه نوعی باید خیلی بی غیرت باشه بیاد استقلال چون من بارها دیدم کل استادیوم پر آزادی بازی مقابل قلعه نوعی هر چی فحش بود نثارش کردن اونوقت برگرده استقلال!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1398/03/05
اسم منصوریان رو هم آوردند واقعا خجالت آوره، منصوریان که استقلال رو هم تو زمین وهم تو تلویزیون به لجن کشید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج