مطهری: مردم را به لجبازی کشانده‌ایم
۸۶۳۷۵۸
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
۶۱۲۳ 
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مطهری می‌گوید: حقیقت این است که بخشی از جامعه را از راه‌های مختلف به لجبازی کشانده‌ایم. این عده اگر در گذشته برای بروز دادن نارضایتی خود تا انتخابات بعدی منتظر می‌ماندند، امروز آنقدر عصبی شده‌اند که به هر آنچه گمان کنند خلاف خواسته حاکمیت است، تن می‌دهند ولو مستلزم مخالفت با مسلمات دینی، آلوده ساختن روح دانش آموزان یا ارتکاب گناه در ملأ عام باشد.

خبرگزاری ایرنا: محمد مطهری معتقد است مسائلی مانند تعطیل کردن یک برنامه محبوب جوانان پس از دستکاری ناموفق آرا بدون هیچ‌گونه اقناع یا ختم بسیار سؤال‌برانگیز پرونده قاری معروف باعث لجبازی و عصبانیت مردم شده است.

مطهری: چرا مردم عصبی را به لجبازی کشانده‌اید؟

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مطهری، آخرین فرزند شهید مطهری:

* (درباره ماجرای رقص دختربچه‌ها با آهنگ ساسی مانکن): «فرض کنید شما و خانواده در شرایط بسیار سختی به سر می‌برید؛ خانه و کاشانه‌تان در بلایای طبیعی از بین رفته، یا از شدت فشار اقتصادی به نان شب محتاجید و باران بدبختی از هر طرف بر شما می‌بارد. حال اگر در این وانفسا و شلوغی ببینید کسی در مقابل فرزند شما که برای سالم نگاه داشتن باطن پاک او زحمت‌ها کشیده‌اید، الفاظ رکیک بر زبان می‌آورد، عکس‌العمل شما چه خواهد بود؟ آیا برخورد تنبیهی مناسبی خواهید کرد؟ یا خواهید گفت: با وجود این‌همه گرفتاری‌ها و مشکلات اقتصادی و روحی، چرا به یک امر اخلاقی گیر بدهم؟»

* با وجود این همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی چرا به چند رقص دسته‌جمعی با مضامین جنسی در دبستان گیر داده‌اید؟ شاید به همان دلیل که برخی خانه خود را تمیز نگه می‌دارند و خیابان را یک سطل زباله بزرگ تصور می‌کنند، این عده تصور می‌کنند که حرمت اصول اخلاقی، سنتی و دینی (در همان حدی که قبول دارند) در جمع خانوادگی نباید شکسته شود، ولی شکستن همین حرمت‌ها در جامعه بی‌اشکال است!»

* «چرا این نگرش چنین پرطرفدار شده است؟ دلمان خوش است که در این چهل سال، هواپیمای هیچ مقام آمریکایی در فرودگاه تهران به زمین ننشسته است و توجه نداریم که برخی عملکرد‌ها در نظام ما باعث شده که رویکرد غربی بر جان و ذهن بسیاری از مذهبی‌ها هم بنشیند و لذاست که به دین به‌عنوان امری شخصی می‌نگرند.»

* «آیا اگر در مجلس ختم پدر این افراد کسی حرمت جلسه را حفظ نکرده و با تعریف لطیفه، قهقهه بزند، اول به فکر ریشه‌یابی می‌افتند یا همان لحظه عکس‌العمل نشان می‌دهند؟ چرا تا پای حفظ اخلاق و دین در جامعه به میان می‌آید، همه باید زبان در کام گیرند و همه چیز باید در ریشه‌یابی خلاصه شود یا شرایط سخت اقتصادی یادآوری شود؟»

* «حقیقت این است که بخشی از جامعه را از راه‌های مختلف به لجبازی کشانده‌ایم. این عده اگر در گذشته برای بروز دادن نارضایتی خود تا انتخابات بعدی منتظر می‌ماندند، امروز آنقدر عصبی شده‌اند که به هر آنچه گمان کنند خلاف خواسته حاکمیت است، تن می‌دهند ولو مستلزم مخالفت با مسلمات دینی، آلوده ساختن روح دانش آموزان یا ارتکاب گناه در ملأ عام باشد. د‌ه‌ها مورد درافتادن با مردم و به لجاجت کشاندن آنان اتفاق افتاده و می‌افتد.

* تعطیل کردن یک برنامه محبوب جوانان پس از دستکاری ناموفق آرا بدون هیچ‌گونه اقناع، ختم بسیار سؤال‌برانگیز پرونده قاری معروف، افشای ناجوانمردانه محتوای شخصی موبایل یک متهم فوت کرده در زندان در تلویزیون، تعیین وثیقه پنج میلیونی برای شروران خطرناک و 600 میلیونی برای متهمان سیاسی، گرانی‌های از هم‌گسیخته و اقدامات ناکافی در برخورد با مفاسد اقتصادی تنها نمونه‌های اندکی هستند. وقتی این نوع کدورت‌ها تلنبار می‌شود، به صورت‌های مختلف خود را بروز می‌دهد.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1398/02/25
خودتون لجباز و عصبانی ترین مردم دنیا کردین مردم رو
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1398/02/25
بعد از اینهمه اظهار فضل راهکار چیست؟ فقط سخنرانی کردن که کافی نیست.
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
فقط حرف میزنه
کار و راهکارش کجا بود؟
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1398/02/25
ننگ ماصداسیمای میلی ماافغانستان شداسم شبکهاروبزارین کابل هرات قندهارنزارشریف
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1398/02/25
چقدر نفرت انگیزه که دیگران فکر میکنند همه باید مثل آنها فکر کنند. من سالهای سال همه نوع موسیقی گوش میدم هیچوقت محتوی آن من را به گناه نیاندخت.
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1398/02/25
چه حرفای قشنگی!!! ...
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1398/02/25
با ملت بد کردند و قبول هم نمیکنند که شیوه و راهشون غلط هست در سرتاسر زندگی امام علی( ع )جاذبه شون بیشتر از دافعه شون بود به همین خاطر حتی دشمنش هم او را می ستایند ولی اینها حتی ذره ای از رفتار و کردار علی رو الگو و سرمشق قرار ندادن آقایان مسیولین و امرا و زمامداران دینی بدانید که افسوس این ره که می روید به ترکستان است!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1398/02/25
کمی تاقسمتی"تحلیل آبکی"!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج