برادر جان، محبوب‌ترین سریال ماه رمضان
۸۶۴۱۲۸
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
۱۱۶۰۷ 
بررسی در تعداد بازدیدهای سریال‌ها در یک اپلیکیشن موبایلی که از طریق سایت هم در دسترس است می‌تواند به طورتقریبی پربیننده‌ترین سریال ماه رمضان امسال را مشخص کند.

خبرآنلاین: بررسی در تعداد بازدیدهای سریال‌ها در یک اپلیکیشن موبایلی که از طریق سایت هم در دسترس است می‌تواند به طورتقریبی پربیننده‌ترین سریال ماه رمضان امسال را مشخص کند.

کدام سریال ماه رمضان محبوب‌تر است؟

سریال‌های مناسبتی همیشه برگ برنده‌ مدیران شبکه‌های مختلف برای نشان دادن پرمخاطب بودن شبکه‌شان هستند. در سال‌های اوج سریال مناسبتی‌سازی معمولا یکی از سریال‌ها بیشتر از بقیه گل می‌کرد و گاهی بعد از پایان ماه مبارک مصاحبه‌ای منتشر می‌شد از یک مسوول در نیروی انتظامی که از خلوت شدن خیابان‌ها در ساعت پخش آن سریال می‌گفتند. سریالی که اکثرا هم طنز بودند.

حالا اما چند سالی است که سریال طنز در سبد سریال‌های ماه رمضان جای چندانی ندارد. یا طنز ساختن سخت شده یا خنداندن مردم؛ هرچه هست آخرین سریال طنزی که در ماه رمضان پخش شده مربوط به سه سال پیش است. امسال هم سه شبکه سریال مناسبتی دارند و هر سه هم ملودرام؛ اجتماعی و تاریخی. اولی از خیانت در امانت می‌گوید، دومی دوز ماجراهای عشقی‌اش بالاتر است و در کنارش از کارآفرینی هم حرف می‌زند و سومی در بستر روایت بخشی از تاریخ، عشق را روایت می‌کند. هر کدام هم در این زمانه کم شدن مخاطب تلویزیون طرفداران خاص خودشان را دارند.

اما کدام سریال پربیننده‌تر است؟ معمولا منبع آماری دقیقی برای بررسی این موضوع وجود ندارد. احتمالا با پایان ماه رمضان روابط عمومی تلویزیون آماری منتشر می‌کند و طبق آمارش معمولا بیش از ۵۰درصد مردم سریال‌های ماه رمضان را دیده‌اند و براساس همان آمار یکی از سریال‌ها لقب پربیننده‌ترین را به خود اختصاص می‌دهد. آماری که فقط خود تلویزیون می‌داند جامعه آماری‌اش چه کسانی و چه تعدادی هستند.

اما شاید بشود یک جامعه آماری کوچک و در دسترس‌تر برای بررسی اینکه کدام سریال پربیننده‌تر است پیدا کرد. جامعه آماری یک اپلیکیشن پخش برنامه‌های تلویزیون که سایت آن هم در دسترس است. نکته قابل توجه در مورد این اپلیکیشن و موارد مشابه این است که حداقل باید ۳۰درصد از سریال مربوطه توسط کاربر دیده شده باشد تا عدد تعداد مخاطب آن آیتم یکی بالا برود. یعنی اگر فقط وارد اپلیکیشن یا سایت بشوید و روی یک قسمت از یک سریال کلیک کنید و از کنار آن بگذرید در آمار مخاطبان آن قسمت قرار نمی‌گیرید. پس با این پیش‌فرض به تعداد مخاطبان هر قسمت از سریال‌های ماه رمضان امسال نگاهی می‌اندازیم.

شبکه یک؛ از یادها رفته

ملودرام تاریخی بهرام بهرامیان با تلاشی که برای تغییرات در طراحی لباس زن‌ها در دهه بیست و سی و از سوی دیگر بازسازی و بهینه‌سازی بخش‎های زیادی از شهرک سینمایی غزالی انجام داده اما داستانی آشنا دارد. دختر جوانی از طبقه پایین که با تلاش خود به جایگاه اجتماعی خوبی رسیده و عشق آتشین دو مرد را در مقابل خود احساس می‌کند. مردانی که اتفاقا هر دو در یک تجارت دست دارند؛ تجارت تریاک.

پس قصه هم عاشقانه است برای جلب مخاطب بیشتر و عام‌تر و هم سعی کرده در لایه‌های زیرین اجتماع و تصمیم‌گیری‌های دربار و قشر متنفذ جامعه هم نفوذ کند و مخاطب خاص‌تر را هم از این راه جلب کند. هم رضا یزدانی دارد که خواننده محبوبی است و طرفداران خاص خودش را دارد و هم بیتا فرهی که قشر سینمادوست بازی او در «هامون» را از یاد نمی‌برند. میترا حجار، هلیا امامی، رسول نجفیان، حسین یاری، مهدی سلوکی و .... دیگر بازیگران این سریال هستند.

کدام سریال ماه رمضان محبوب‌تر است؟

اولین قسمت «از یادها رفته» ۳۴ هزار بار دیده شده. یعنی ۳۴ هزارنفر که احتمالا به هر دلیلی قسمت‌ اول سریال را ندیدند، برای دیدن آن به این اپلیکیشن مراجعه کرده‌اند. معمولا رقم بازدید اولین قسمت در تمام سریال‌ها بالاتر است، شاید به این دلیل که بخشی از مخاطبان که از قسمت‌های بعدترسریال را دیده‌اند برای دیدن شروع آن کنجکاو می‌شوند. دلیل دیگر هم شاید این باشد که عده‌ای از مخاطبان که به هر دلیلی به تلویزیون دسترسی ندارند، با دیدن اولین قسمت برای دیدن بقیه آن هم تصمیم می‌گیرند.

«از یادها رفته» در قسمت دوم ۲۹هزار، قسمت سوم ۲۳هزار، قسمت چهارم ۲۴هزار، قسمت پنجم ۱۴هزار، قسمت ششم ۳۳هزار و قسمت هفتم ۱۸هزار بار دیده شده است. به طور میانگین مخاطبی حدود ۲۵هزار نفر در هر قسمت داشته است.

شبکه دو؛ دل‌دار

برادران محمودی برای دومین سریال مناسبتی خود به سراغ یک سوژه اجتماعی دیگر رفته‌اند. عشق و انتقام. سریال چند زوج عاشق دارد و دو نفر که قرار است انتقام بگیرند. در این میان هم جوان ایرانی مشغول طراحی اپلیکیشن است برای اینکه در دفتر پدرش کار نکند و روی پای خودش بایستد و آن یکی هم سعی دارد ماهی سرایش را نگه دارد تا کارگرانش از نان خوردن نیفتند. محمدرضا غفاری، علی اوسیوند، مهران نائل، الناز حبیبی، مریم بوبانی، نیما رئیسی و .... بازیگران این سریال پربازیگر هستند.

کدام سریال ماه رمضان محبوب‌تر است؟

«دل‌دار» هم در قسمت اول ۴۶هزار مخاطب داشته؛ قسمت دوم ۳۸هزار، قسمت سوم ۳۶هزار، قسمت چهارم ۳۱هزار، قسمت پنجم ۱۸هزار، قسمت ششم ۳۳هزار و قسمت هفتم ۲۷هزار کاربر اپلیکیشن را به خود جلب کرده است. به طور میانگین ۳۲هزار بازدید برای هر قسمت.

شبکه سه؛ برادرجان

سریال شبکه سه باز هم نوشته‌ای از سعید نعمت‌الله است. دیالوگ‌هایی سخت و سنگین و شعرگونه. بزرگ و کوچک، تحصیلکرده و بی‌سواد، فقیر یا دارا، همه یک گویش دارند و یک شکل حرف می‌زنند. گویشی شبیه به شعر که عده‌ای آن را تلاشی برای شبیه شدن به مسعود کیمیایی در دوران اوجش می‌دانند. سعید نعمت‌الله اما سال ۹۶ هم با «زیر پای مادر» و با همین نوع دیالوگ‌نویسی توانست مخاطبان خاص خودش را جذب کند.

او در «برادرجان» فقط نویسنده فیلمنامه است و محمدرضا آهنج کار را ساخته. سریالی با تم پررنگ خیانت در امانت، ظلم و ظالم، حق‌خوری و حق‌خواهی. با بازی بی‌نظیر استاد علی نصیریان که هنوز هم بهترین است و بازیگران دیگری مثل حسام منظور که سال گذشته با «بانوی عمارت» هواداران زیادی پیدا کرد و بازیگران مطرح دیگری مثل آفرین عبیسی، حسن پورشیرازی، کامران تفتی، سعید چنگیزیان، سجاد افشاریان، نسیم ادبی و ....

کدام سریال ماه رمضان محبوب‌تر است؟

«برادرجان» اولین سریالی است که بلافاصله پس از افطار و در بهترین ساعت باکس شبانه ماه رمضان پخش می‌شود. قسمت اول این سریال ۱۴هزاربار دیده شده؛ قسمت دوم ۴۳هزار، قسمت سوم ۴۸هزار، قسمت چهارم ۴۸هزار، قسمت پنجم ۴۱هزار، قسمت ششم ۶۱هزار و قسمت هفتم ۴۳هزاربار دیده شده. یعنی به طور میانگین این سریال ۴۲هزار مخاطب پیگیر از طریق این سایت و اپلیکیشن دارد. رقمی بالاتر از دو سریال دیگر.

این اعداد و ارقام البته نمی‌تواند آمار دقیقی درباره مخاطبان سریال‌های تلویزیونی به ما بدهد و تنها برای مقایسه میان مخاطبان سریال‌ها و فقط در همان جامعه آماری استفاده شده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/02/26
مسخرن
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
دقیقا
بیخیال
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
اول بود اسمش برادر بعد شدن برادر جان و سال بعد میشه برادر خان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
اگه استاد نصیریان رو ازش حذف کنید باید دنبال سطل اشقال بگردید
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1398/02/26
کسی هم این فیلما رو میبینه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
نمی بینی چطور راجع بهش نظر میدی؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
دقیقا.. همون سریالهای سالهای قبل رو با یک اسم دیگه پخش میکنن
دنیا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
اره من فیلما رو نگاه میکنم
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1398/02/26
نکته جالب این است امسال هیچ یک از سریال ها رنگ و بوی ماه رمضان را ندارند!!!
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1398/02/26
من بینده سه تا سریال هستم خیلی فشنگ و اموزده
پاسخ ها
ا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
غیراز این آموزنده چیزی دیگه بلد نیستین ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1398/02/26
ما فقط برادر جان رو میبینیم
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1398/02/26
همه از سر مجبوری دیدن است پای سفره افطار بخصوص شبکه سه
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1398/02/26
یعنی واقعاً کسی هست که شبها بشینه اینها رو نگاه کنه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
تو که ندیدی نزر نده امسال سریالها خوبن و آموزنده هم شبکه ۳ هم شبکه دو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
اسغال به تمام معنا
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1398/02/26
برید بابادیگه کی نگاه میکنه شماهارو
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1398/02/26
اینم شد فیلم ؟ ترویج فرهنگ چاله میدونی وگردن کلفتی ولات بازی ؟ که ته مایه ش می خواد بگه جوانمردی هم وجود دارد !!! دیالوگ ها ولباس پوشیدنها ،کت روی شانه انداختن ها واحتمالا کفش های قیصری و....!!! تنها تنها فرقی که با فیلمهای آبگوشتی قبل از انقلاب دارد ،خبری از کافه ورقص واواز وعرق خوری نیست .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
نویسنده سریال اقای نعمت الله هستن که چندین ساله
تموم سریال هاشون همینطوره و سبک مخصوص خودشونو دارن...معمولا هم مخاطبی که پیگیر هستن سبک اثار ایشون رو میشناسن.
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/02/26
خداشاهده دروغ میگید اصلا برنامه خوب ندارید
France
14:34 - 1398/02/26
همشون مسخرن. یه نود میشد دید که دیگه نیست. فقط ماهواره
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1398/02/26
سریال برادران از بقیه بهتره چون بازیگران بهتری داره همشون خوبن بجز خانم عبیسی که در این سریال خیلی بازی ضعیفی دارندوبودونبودش در سریال یکی است.
سریال از یادها رفته هم بد نیست،ولی من نمی‌دونم واقعا در دهه بیست و سی ملت اینقدر تروتمیز و شیک وبافرهنگ بودن؟
رفتار مهربانو که انگار مال همین سال هستش.
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/02/26
گیم آف ترونز ، سانسور میکردین بجای این سه تا سریال مسخره میذاشتین
که هر قسمتش به اندازه ی یه کتاب آموزنده س ...
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1398/02/26
لابد فیلم های ماهواره‌ای خوبن که بچه بد بخت باید صد تا پدر رو ازش ازمایش بگیره تا بفهمه پدرش کیه یابرعکس مادرش بلاخره کیه اخرش هم معلوم نمیشه
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/02/26
قسمت دیروزش که محشر بود این میخواست کتک بخوره اون یکی میگفت بزن بعد میگفت دررو نمی خوام بزنم .......
واقعا میبینید چه سریالیه ؟
اصلا من که محو تماشا شده بودم پلک نمیزدم از پس جذاب
بود .خدا لعنتشون کنه پول ملت رو خرج چه چیزهایی میکنند آخه لااقل یه کم از شعار هاش کم میکردید کی الان تو محاوره اینجوری صحبت میکنه تو ایران .؟؟؟ خوب نسازید بلد نیستید
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1398/02/26
من فقط برادر جان رو میبینم و برام جالبه
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1398/02/27
با نظر شما موافق هستم بلد نیستید نسازید آقای عطاران سریال می ساخت اینا هم سریال می سازن
Iran, Islamic Republic of
04:25 - 1398/02/27
متنفرم از فیلم های نعمت الله ...خیلی مسخره صحبت میکنند
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/02/30
از یادها رفته واقعا سریال قشنگ و جذابیه از دو سریال دیگری خیلی بهتره
Iran, Islamic Republic of
04:40 - 1398/02/31
صدا و سیما زده جاده خاکی رسانه ها هم فقط بخاطر اینکه یه سریال و پر طرفدار جلوه کنن میگن این خوبه شما هم بگین این خوبه
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1398/03/14
فقط سریال برادر جان.عالیه.مخصوصا بازی استاد نصیریان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج