مقایسه عملکرد سرخابی‌ها در لیگ هجدهم
۸۶۴۶۳۷
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۸
۴۱۶۱ 
با توجه به آمارهای منتشر شده از متریکا، عملکرد دو تیم را در لیگی که گذشت مقایسه می‌کنیم.

وبسایت نود: قهرمانی لیگ هجدهم به پرسپولیس رسید تا این تیم برای سومین فصل متوالی جام را بالای سر ببرد. پرسپولیس در این فصل از دو قهرمانی قبلی‌اش امتیاز کمتری کسب کرد، ولی باز هم دست هیچ تیمی به شاگردان برانکو نرسید. استقلال هم با 4 امتیاز کمتر از پرسپولیس، سومین تیم لیگ شد.

مرور عملکرد دو تیم نشان می‌دهد که چرا استقلال با وجود برتری در چند آیتم، نتوانست به پرسپولیس برسد. شاگردان برانکو به بلوغ کامل‌تری رسیدند و در بازی‌های بزرگ عملکرد بهتری داشتند. روند استقلال ولی گسسته‌تر بود و گاهی پرگل می‌برد، گاهی برای زدن گل اول به مشکل می‌خورد.

استقلال بیشتر از پرسپولیس گل زد، کمتر از پرسپولیس گل خورد!

در حالی استقلال کمتر از پرسپولیس امتیاز جمع کرد که هم بیشتر از این تیم گل زد و هم کمتر از این تیم گل خورد. اتفاقی که نشان می‌دهد شاگردان برانکو چقدر اقتصادی‌تر از استقلالی‌ها گل زدند و گل خوردند و امتیاز جمع کردند. آبی‌ها در بازی‌هایی که موتور گلزنی‌شان روشن می‌شد، هیچ رحمی به حریف نمی‌کردند. در حالی که برای زدن گل اول مشکل داشتند و سومین تیم ناکام لیگ در گلزنی بودند. این تیم در 13 مسابقه این فصل نتوانست حتی یک بار هم دروازه حریفان را باز کند که در این فاکتور فقط استقلال‌خوزستان و نفت مسجدسلیمان عملکردی ضعیف‌تر از استقلال داشتند.

برانکو کامبک می‌زند، شفر نه

پرسپولیس در بازی‌هایی که گل اول را خورد هم عملکردی بهتر از همه تیم‌های لیگ داشت. شاگردان برانکو در مسابقاتی که گل نخست را دریافت کردند، به طور متوسط 1.4 امتیاز کسب کردند. این تیم در 7 مسابقه لیگ هجدهم گل اول را دریافت کرد که 2 بازی کام‌بک زد و 4 مسابقه هم از شکست فرار کرد. در حالی استقلال هم مانند پرسپولیس در 7 مسابقه گل اول را دریافت کرد که 5 بازی از این 7 مسابقه را شکست خورد. جالب است تفاضل گل پرسپولیس حتی در این 7 مسابقه‌ای که گل اول را دریافت کرد هم مثبت است.

مقایسه عملکرد سرخابی‌ها در لیگ هجدهم

استقلال مهمانِ پردردسرتری از پرسپولیس

در این فصل استقلال بیشتر از پرسپولیس در مهمانی‌هایش تیم حریف را به دردسر انداخت. آبی‌ها 7 مهمانی‌شان را برنده شدند، در حالی که پرسپولیس فقط یک سوم از بازی‌های خارج از خانه‌اش را برنده شد. هر چند که استقلال 4 شکست هم تجربه کرد و پرسپولیس فقط یک بازی را باخت. آمار عجیب پرسپولیس 9 تساوی خارج از خانه‌اش است.

استقلال 5 برابر پرسپولیس باخت!

تنها شکست این فصل پرسپولیس را افشین قطبی با فولاد رقم زد. در حالی که استقلال در بازی مقابل پرسپولیس، پارس‌جنوبی‌جم، سپاهان، تراکتورسازی و پدیده شکست خورد. حالا دلیل این رتبه استقلال بهتر نمایان می‌شود؛ شکست مقابل همه تیم‌های مدعی.

پایانی بهتر از پرسپولیس

استقلال در 6 مسابقه آخرش، فقط دو بازی را پیروز نشد. در حالی که پرسپولیس در این بازه فقط دو برد به دست آورد. هر چند که در روزهای منتهی به پایان فصل رقیبان پرسپولیس به قدری در نتیجه‌گیری ضعیف عمل کردند که این تیم خیلی هم نیاز پیروز شدن را حس نمی‌کرد.

تعداد برد برابر ولی به نفع پرسپولیس

استقلال در این فصل به اندازه تیمِ قهرمان لیگ برد کسب کرد و بیش از نیمی از مسابقاتش را برنده شد. البته استقلال برخلاف پرسپولیس، بازی مقابل تیم‌ها مدعی را نمی‌توانست برنده شود و زورش به تیم‌های پایین جدولی می‌رسید. استقلال در بین 5 تیم بالای جدول، به همه باخت. پرسپولیس ولی در بیگ‌فایو‌ها عملکرد قابل قبولی داشت و تا پایان لیگ همه تیم‌های مدعی را در حسرت شکست دادن این تیم گذاشت.

مقایسه عملکرد سرخابی‌ها در لیگ هجدهم

استقلال نبرد کلین‌شیت‌ها را پیروز شد

در این فصل نه استقلال گل می‌خورد و نه پرسپولیس. رحمتی آمار استنثنایی 12 کلین‌شیت از 17 مسابقه را ثبت کرد، حسین حسینی هم در 6 مسابقه از 13 بازی‌اش گلی نخورد تا آبی‌ها مجموعا 19 کلین‌شیت ثبت کنند. پرسپولیس هم فقط یک کلین‌شیت کمتر از استقلال داشت و بیرانوند در 16 مسابقه از 24 بازی‌اش و رادوشوویچ هم 2 کلین‌شیت در 6 مسابقه‌اش ثبت کرد. البته رادوشوویچ تنها دروازه‌بان این جمع است که در این فصل پنالتی مهار کرد.

پرسپولیس آزادی را بهتر از استقلال می‌شناخت

پرسپولیس صدرنشین بازی‌های خانگی این فصل هم بود. شاگردان برانکو 11 تا از 15 میزبانی فصل‌شان را برنده شدند و 4 بازی دیگر را هم مساوی کردند. در حالی که استقلال 1 باخت و 5 تساوی ثبت کرد. آمار گل‌های خورده دو تیم در ورزشگاه آزادی بی‌نظیر بود و پرسپولیس با 6 گل خورده، فقط دو گل بیشتر از استقلال دریافت کرد. یعنی این دو تیم در مجموع 30 میزبانی‌شان، فقط ده گل دریافت کردند.

پرسپولیس گل اول را می‌زد، استقلال ترسناک می‌شد!

پرسپولیس در 16 مسابقه این فصل توانست گل اول مسابقه را بزند. شاگردان برانکو ولی در دو بازی با وجود به ثمر رساندن گل نخست، برد را از دست دادند. استقلال یک بازی کمتر از پرسپولیس موفق به زدن گل اول شد، ولی در هر 15 مسابقه‌ای که قبل از حریف گل زد، بازی را پیروز شد. آبی‌ها در بازی‌هایی که گل اول را زدند، مجموعا ده گل بیشتر از پرسپولیس به ثمر رساندند.

مقایسه فنی

با مرور آمارهای فنی این دو تیم که در مرجع آماری متریکا ثبت شده هم به موارد جالبی می‌رسیم. پرسپولیس در این فصل روی هوا بهتر از استقلال کار کرد و به طور متوسط در هر مسابقه 20.1 نبردهوایی موفق ثبت می‌کرد. در حالی که استقلال معدل 19.4 را ثبت کرده است.

شاگردان برانکو در توپ‌گیری از حریف هم عملکرد بهتری از استقلال داشتند و به طور متوسط بیش از دو توپ در هر مسابقه بیشتر از استقلالی‌ها می‌گرفتند. آبی‌ها تکنیکی‌تر از قرمزها بودند و حدودا در هر دو مسابقه، یک دریبل بیشتر از پرسپولیسی‌ها می‌زدند.

البته در مجموع نبردهای یک مقابل یک، پرسپولیس بهتر از استقلال بود و به طور متوسط 51.2درصد از نبردهایش را پیروز می‌شد. در حالی که این آمار برای استقلال 50.7 ثبت شده است. متوسط مالکیت هر دو تیم در طول فصل عدد 56% بوده که استقلالی‌ها معدل سی پاس و سه درصد دقت پاس بالاتری از پرسپولیس داشتند. این دو تیم به طور برابر 12.2 شوت در هر مسابقه زدند که 4.6 شوت استقلالی‌ها در چارچوب بود و پرسپولیس به طور متوسط در هر مسابقه 4 شوت در چارچوب می‌زد.

البته حریفان به سمت دروازه استقلال راحت‌تر شوت می‌زدند. حریفان استقلال به طور متوسط 8.3 شانس شوت زدن به سمت دروازه این تیم را پیدا می‌کردند ولی پرسپولیسی‌ها میانگین 7.2 شوت متحمل شده داشتند. و در آخر هم اینکه پرسپولیس بیشتر خطا می‌کرد، ولی کارت‌های استقلال بیشتر است.

پرسپولیس متوسط 16.1 خطای مرتکب شده و 17 خطای متحمل شده در هر بازی را ثبت کرده و این آمار برای استقلال 15.5 خطای مرتکب شده و 15.1 خطای متحمل شده است. آبی‌ها ولی در طول فصل 58 مرتبه با کارت زرد و 4 مرتبه هم با کارت قرمز جریمه شدند، شاگردان برانکو ولی 56 کارت زرد گرفتند و فقط یک کارت قرمز.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1398/02/28
میدونی واسه چی کیسه نتونست در 13 بازی گل بزنه؟؟
چون وزیر ورزش تو دروازه حریفان بود جلو تمام توپ ها میگرفت
از همه مهمتر چون کیسه که چند برابر تمام تیم ها بازیکن خرید متاسفانه وزیر ورزش اجازه خرید مهاجم رو به کیسه نداد
اینتوریاست آقا. ..
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
بی سواد اینطور
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1398/02/28
تفاوت در فوتبال پاک و فوتبال کثیف .
Iran, Islamic Republic of
03:06 - 1398/02/28
حیف شد

این اطلاعات و آمار سایت ۹۰ قرار بود آیتم بشه تو برنامه نود
Iran, Islamic Republic of
03:36 - 1398/02/28
حکومت مگه اجازه میده تیم دیگه ای قهرمان بشه
Iran, Islamic Republic of
04:14 - 1398/02/28
ابرو باد و مه و خورشيد و فلک در کارند تا توجامی بدست آری، میخاستن پرسپولیس رو قهرمان کنن و شد!!!!
Iran, Islamic Republic of
07:17 - 1398/02/28
نویسنده محترم اعداد و ارقام خوبی را اشاره کرد ولی ای کاش یک واقعیت را مطرح میکرد.
اینکه تیمی که با جعل مدرک و تبانی که برای همگان ثابت شده حضورش در لیگ برتر وجاهت قانونی دارد یا خیر؟
مسئله دوم اینکه تیم حکومتی در کسب تایج و دریافت جام از توانمندی خودش استفاده کرده یا ته؟
به نظرم نیمی از این توجه اگر به تیمهای دیگر می شد با اختلاف امتیاز چهارهفته مانده به لیگ قهرمانیشان مسجل و قطعی می شد.
بنابراین من بعد هرجقدر تیم حکومتی جام بگیره وجاهت قانونی ندارد. قانون باید برای همه مساوی باشد.
بازیکنان و مربیان تیم حکومتی مصونیت قضایی داشتند.
حضور سرمربی در پارتی های شبانه.
تحریک تماشاگران.
فحاشی به بازیکن حریف.
کتک کاری و آسیب رساندن به تماشاگران تیم های حریف.
اما حرکتی از کمیته انضباطی را شاهد نبودیم. البته در بعضی موارد یک تذکر.
آفتاب همیشه پشت ابر نمی ماند.
پاسخ ها
مرتضی قرمز
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
۱۳مسابقه کیسه گل نزده ۲۵تابازیکن خریده میلیاردها پول خرج کردن بی عرضه ها بعدمیگن پرسپولیس جعلی قهرمان شد!گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بومیده.سوزش تا این حد.برین توغارتون بابا پیشته
Iran, Islamic Republic of
01:31 - 1398/02/29
این و نگی چی بگی .فقط بلدند شکست خودشون گردن دیگران بندازن و هی غرغره می کنند فوتبال کثیف
کثیف شمایید که حدود ۱۴۰میلیارتومان از جیب این مردم تهی دست خرج کردید ک بیش از سی بازیکن خریدید
تا کی می خواهید سر خود کلاه بذارید بیایید به جای فحاشی و تهمت زدن به داوران شریف و فدراسیون و رئیس کل و.... یه نگاهی به خودتان کنید ببینید ایراد تیم کجاست
Iran, Islamic Republic of
01:40 - 1398/02/29
تا کی می خواهید سر خود کلاه بذارید تا کی؟
بیش از همه تیم ها خرج کردید مربی بین المللی آوردید بازیکن .شما بازیکن بی کیفیت خریدید مانند نیومایر.الحاجی گرو. منشا و....و دلالی تو تیم حاکم هست دیگر تیم ها مقصرند آقای قتحی همه کاری کرد هر بازی کنی که کادر فنی خواست خرید باز باید فش و فضیهت بشنوه یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه آدم یه سوزن به خودش بزنه به جوال دوز به دیگران
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج