استقلال با کدام آرایش دفاعی در تاریخ بهترین شد؟
۸۶۴۹۸۹
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
۶۰۵۶ 
اگر چه این فصل در برخی از بازی ها خط دفاعی استقلال متزلزل ظاهر شد به خصوص در بازی های بین المللی و این موجب شد تا استقلال هر سه جام را از دست بدهد اما در مجموع خط دفاعی استقلال بهترین عملکرد را در بازی های این فصل لیگ برتر داشته است.

ورزش سه: استقلال این فصل و در 30 بازی ای که در لیگ برتر انجام داده 13 گل خورده و این بدین معنی است که دروازه استقلال هر 207 دقیقه یک بار باز شده است و میانگین گل خورده این تیم در هر بازی 0.43 است که این یک آمار فوق العاده به حساب می آید. دراین موفقیت البته باید نقش دفاع تیمی و هم چنین سیوهای مهدی رحمتی و سید حسین حسینی را پر رنگ دانست.

و به استناد این آمار می توان گفت استقلال این فصل از خط دفاعی خود ضربه نخورده است و بیشتر جایی فرصت ها را از دست داد که باید با ایجاد موقعیت دروازه حریف را باز می کرد. به باور خیلی از کارشناسان اگر این فصل یک بازیکن همچون تیام در خط حمله استقلال به میدان می آمد استقلال شانس زیادی برای قهرمانی در جام حذفی و لیگ برتر پیدا می کرد و حتی می توانست در لیگ قهرمانان آسیا به ماجراجویی خود ادامه دهد.

بررسی تغییرات در بهترین خط دفاعی تاریخ لیگ برتر نشان می دهد استقلال در بازی های لیگ برتر 6 زوج را در خط دفاعی آزمایش کرده است که البته این خود نشان می دهد کادر فنی استقلال هیچ گاه در جریان فصل ترکیب ثابت تیم را نشناخته بود و مدام دست به تغییر می زد.

بر اساس آمار ثبت شده زوج پژمان منتظری و محمد دانشگر از همه زوج ها موفق تر بودند. قطعا این به خاطر تجربیات خوبی است که این دو بازیکن از بازی در قلب خط دفاعی به دست آورده اند. پژمان منتظری و محمد دانشگر 11 بار در قلب خط دفاعی استقلال در کنار هم بازی کردند.

در 7 بازی از این 11 بازی استقلال گلی را دریافت نکرد و این نشان می دهد ایده آل ترین ترکیب برای خط دفاعی استقلال در فصل جاری ترکیب پژمان منتظری و محمد دانشگر بوده است. اما دومین زوج موفق استقلال را هم زوج دانشگر و روزبه چشمی به خود اختصاص داده است، جایی که این دو در 7 بازی کنار هم بازی کرده اند و در 4 بازی دروازه استقلال بسته باقی مانده است و البته در 4 بازی هم آبی ها به پیروز رسیده اند.

بر اساس آماری که سایت یازده نت ارایه می دهد زوج پژمان منتظری و روزبه چشمی هم در سه بازی بدون شکست بودند. هم چنین زوج محمد دانشگر و آرمین سهرابیان هم دو بازی را بدون شکست پشت سر گذاشته اند.

اما عملکرد این فصل استقلال نشان می دهد در فصل آتی بیشتر خریدهای استقلال باید در خط هافبک و حمله باشد چرا که تیم این فصل در فاز دفاعی بهترین عملکرد را داشته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج