ماجرای آنتن نصب شده در روستای مرجان
۸۶۵۳۳۳
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
۷۹۱۸ 
حضور یک ماشین سیار آنتن دهی موبایل در جوار روستای مرجان این سوال را مطرح کرده که نصب یک دکل مخابراتی سیار در نزدیکی روستای مرجان چه ارتباطی با وزیر ارتباطات دارد.

خبرگزاری مهر: در هفته‌های اخیر خبری در فضای مجازی منتشر شد که حاکی از حضور یک دکل مخابراتی سیار در نزدیکی یکی از روستاهای شهرستان طالقان بود. موضوعی که در ابتدای ماجرا یک امر عادی و در راستای پوشش دهی هر چه بهتر آنتن موبایل و اینترنت به چشم می‌آمد اما ماجرا زمانی جالب شد که پای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به این موضوع باز شد.

ماجرای آنتن نصب شده در روستای مرجان

کاربران شبکه‌های اجتماعی مطالبی را پیرامون این دکل سیار مطرح کردند که نشان می‌داد آنتن مخابراتی نصب شده در نزدیکی روستای مرجان و محل ویلای وزیر ارتباطات که به نام همسر وزیر جوان است، قرار گرفته؛ از همین رو با فراگیر شدن مسئله و دست به دست شدن خبر ویلای وزیر ارتباطات از یک سو و حضور یک ماشین سیار آنتن دهی موبایل در جوار روستای مرجان از سوی دیگر، این شائبه مطرح شد که نصب یک دکل مخابراتی در نزدیکی روستای مرجان چه ارتباطی با ویلای آقای وزیر در این روستا دارد؟

همین شائبه موجب شد تا کاربران شبکه‌های اجتماعی از وزیر جوان خواستار روشنگری پیرامون موضوع شده و هشتگ دکل رانتی را در فضای وب مطرح کنند.

ماجرای آنتن نصب شده در روستای مرجان

در همین خصوص اما آذری جهرمی تنها در پاسخ به یکی از کاربران فضای مجازی پیرامون ماجرای ویلای طالقان نوشته بود: «شما بگید، آیا برای یک خانه دکل بی تی اس نصب می‌کنند؟ آیا برای اینترنت یک خانه شیوه‌هایی مثل لینک ماهواره وجود ندارد؟ حتماً چنین خبری درست نیست. در یکسال و نیم اخیر، شصت و هفت درصد روستاهای بالای بیست خانوار کشور بنابر قانون برنامه ششم توسعه به اینترنت متصل شده اند.»

همین تکذیب دوپلهوی وزیر ارتباطات کافی بود تا یکی دو روز بعد کلیپی در فضای مجازی منتشر شود که در آن ویلای وزیر ارتباطات که به نام همسر وی است با توضیحات و اذعان اهالی روستا منتشر شود. فیلمی که در آن اهالی روستای مرجان از توابع طالقان وجود این ویلا را تصدیق کرده و در آن مطرح می‌کنند که «دکل نصب شده در ابتدای روستای مرجان ۶ ماه پیش و با پیگیری شخص وزیر ارتباطات به صورت سیار نصب شده است.»

در کلیپ منتشر شده منصوره اولیا، رئیس شورای روستای مرجان به صراحت ویلای وزیر در روستای مرجان که به نام همسر وی نیز هست و خانواده همسر آذری جهرمی در آن زندگی می‌کنند را تأیید کرده و در رابطه با دکل مخابراتی نصب شده می‌گوید: ویلا متعلق به وزیر اما به نام همسر ایشان است. الان هم خانواده همسر آقای وزیر در ویلا ساکن هستند. قبلاً اصلاً آنتن دهی نداشتیم و سال گذشته یک روز دیدیم که آنتن‌های ما پر شده است. پایه‌ای زده شد و ماشینی است که روی آن دکل قرار دارد.

ماجرای آنتن نصب شده در روستای مرجان

یکی دیگر از اهالی منطقه که محل کارش نیز در نزدیکی دکل سیار قرار داشت در این باره می‌گوید: قبلاً وضعیت ارتباطی خوب نبود. اما الان یکسال است از وقتی که آقای جهرمی این دکل را اینجا نصب کرده اینترنت و همراه اول ما خیلی خوب شده. این آنتن را هم آقای جهرمی فقط به خاطر روستای مرجان خودشان زده، چون قبلاً اصلاً این روستا آنتن دهی نداشت.

در این باره البته رصد فضای مجازی نشان داد که یکی دیگر از اهالی روستا نیز در یکی از کانال‌های خبری مرتبط با شهرستان طالقان نوشته است: «با سلام و خسته نباشید خدمت جناب وزیر آقای جهرمی. خواستم خدمت شما عرض کنم که شهرستان طالقان فقط روستای مرجان نیست. از بالا طالقان روستای گراب گته ده تا روستای پرگه پایین طالقان جزو حوزه‌ی شهرستان طالقان می‌باشد. اگه واقعاً می‌خواستید برای مردم کار می‌کردید در اولین فرصت چند تایی دکل برای تمامی مناطق طالقان نصب می‌کردید تا همه ۸۰ روستای طالقان ازاین نعمت بهرمند می‌شدند. کار شما خدمت به مردم طالقان نبود خدمت به یک عضوی از یک خانواده بود فکر می‌کردید اگر در یک روستا این کار رو کنید تمامی روستاهای دیگر از شما تشکر می‌کردند خیر شما برای استفاده شخصی اینکارو کردید.»

با انتشار این کلیپ واقعیت تکذیب دوپهلوی وزیر ارتباطات نیز عیان شد اما اینبار نیز آذری جهرمی نسبت به ماجرای به وجود آمده سکوت کرده و هنوز هیچ واکنشی نسبت به نصب این دکل در نزدیکی روستای مرجان نداشته است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1398/02/29
به نظر من نه تنها موردی نداره بلکه روستائیان باید از اینکه آنتن دهی خطوطشان زیادتر شده است تشکر کنند نه اینکه تازه حواشی بوجود آورند بالاخره بین وزیر و یک فرد عادی هم از لحاظ جایگاهی تفاوت هست هم از لحاظ قدرت پیگیری و رانت!!!یک مسئله روزمرگی هستش و قصد و نیت پشت چنین اخباری را باید در رقبا و دلواپسان جویا و پیگیر شد!!!
پاسخ ها
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
معلومه تو هم نون خور وزیری وداره سبیلت میچربه وگرنه بین اون روستا وهزاران روستای دیگه هیچ فرقی نباید باشه
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1398/02/29
پس این هم یه پا سرمایه داره واسه خودش.
چه خوبه که دستش موقع پارتی بازی نمی لرزه.
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/02/29
خخخ روستایی بیچاره همه چی رو لو داد،
Singapore
15:50 - 1398/02/29
برفرض که برای ویلای خودش اینکار را کرده ، مشکل این کار کجاست ؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
مشکل اینه که اگه خانواده خودش اونجا نبودن تا صدسال دیگه هم بخاطر مردم اون روستا نصب نمیکردن و هزارتا عذرو بهانه اوردن که نمیشه بودجه نیست جمعیت کمه اصلا براشون مهم نبود الان تو کل کشور چنتا روستا داریم که نیاز دارن ؟؟؟یا اصلا فقط همون طالقان، کسی با دکل بردن مخالف نیست مشکل اینه که برا خانواده خودشون میفهمن ولی برا مردم نه
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
استفاده از امکانات دولتی و عمومی ( بیت المال ) برای مصارف شخصی خلاف قانون و دین و عرف هست. اینم اشکالش.
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1398/02/29
بس روستاهایی ک آقای جهرمی اونجا فامیل یا اقوامی ندارید چی میشه..دولت دلالآن...
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1398/02/29
مافکرمی کردیم این وزیرجوان ازجنس مردم است ولی زهی خیال باطل ایشان هم ویلا نشین آنهم دربهترین منطقه شمالی تهران ایکاش موضوع فقط دکل بود ولی افسوس مردم نتوانستند دراین مملکت یک مسئول دلسوز وازجنس خودمردم داشته باشند تبریک به وزیرجوان .....
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1398/02/29
بازم خداپدرش رابیامرزدکه لااقل خیرش به چندروستایی رسیده..حتمابایدمثل بقیه عمل کندوتنهایی بخورد
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1398/02/29
من فکر می کنم برای خراب کردن ایشان این حرفها رو در میارن چون ایشان یکی از موفق ترین ها هست در ضمن داشتن ویلا مگر جرمه؟ الان بقال سر کوچه ماهم ویلا داره !
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1398/02/29
همه قصر بارگاه دارند این بنده خداهم کلبه ای حقیرانه برای خانمش خریده، شما به مسئولین آمریکای جنایتکار نگاه کنید، درچه قصرهای عظیمی زندگی می‌کنند، امامسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران درخانه های معمولی و بعضا اجاره ای زندگی می‌کنند، دل آدم براشون کباب میشه، چقدر به زندگی ساده امام علی علیه السلام نزدیک هستند، بمیرم الهی...
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1398/02/29
اینامثل ابوبکرهستن فقط به فکرخودشون‌وخانوادشونن ومملکت مردم هم‌نابودبشن میخندن
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1398/02/29
اتفاقا خیلی هم اشکال داره تکلیف بقیه مردم که سرمایه داری ، مسئولی ، کسی ندارند چه میشود
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1398/02/30
اینهم از پهلوان پنبه جوان خدا یا قربونت برم انگار کار ازکار گذشته دیگه داریم یکدست میشیم
Iran, Islamic Republic of
03:01 - 1398/02/30
با این حال باز هم بهترین وزیر هست .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج