واکنش پلیس به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی
۸۶۶۰۵۸
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
۲۹۲۸ 
رئیس پلیس آگاهی ناجا تاکید کرد که هرچه قوانین بازدارندگی بیشتری داشته باشند، وقوع جرم نیز کاهش می‌یابد.

ایسنا نوشت: رئیس پلیس آگاهی ناجا تاکید کرد که هرچه قوانین بازدارندگی بیشتری داشته باشند، وقوع جرم نیز کاهش می‌یابد.

سردار محسن حسن خانی در واکنش به تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان در مجلس شورای اسلامی گفت: قطعاً ما هرچقدر قوانین بازدارنده‌تری داشته باشیم و در قوانین ما به موضوعات پیشگیرانه توجه بیشتری شود تأثیر بیشتری هم در حوزه پیشگیری از وقوع جرم خواهد داشت.

او با بیان اینکه هرچه هزینه جرم بالاتر برود یقیناً جرم کمتر می‌شود، گفت: در مورد طرح مربوط به اسیدپاشی نیز اداره حقوقی پلیس باید جزئیات آن را بررسی کند، اما همانطور که گفتم قوانینی که بازدارندگی بیشتری داشته باشند طبیعتاً می‌توانند وقوع جرم را کاهش دهند.

روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای قصاص نفس یا عضو را برای مجرمان اسیدپاشی تعیین کردند. براساس ماده یک طرح تشدید مجازات اسیدپاشی هرفرد عمداً با پاشیدن اسید یا هرگونه ترکیبات شیمیایی با هر میزان غلظت موجب جنایت بر نفس و عضو شود در صورت مطالبه از ناحیه مجنی علیه یا ولی دم حسب مورد با رعایت شرایط مقرر در کتاب قصاص، به قصاص نفس یا عضو محکوم می‌شود. طبق تبصره این ماده ریختن اسید یا سایر ترکیبات شیمیایی بر روی فرد، فرو بردن اعضای بدن در درون اسید و اعمالی نظیر آن در حکم اسیدپاشی است.

همچنین نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مجازات حبس بیش از پنج تا ۲۵ سال را برای مرتکبین اسید پاشی تعیین و مقرر کردند در صورتی که به هر دلیلی دسترسی به مرتکب ممکن نباشد دیه فرد بزه دیده از بیت‌المال پرداخت شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1398/02/31
یعنی تا حالا اگر اولیای دم تقاضای قصاص اسید پاشی می کردن قصاص نمی شد!
بابد مجازات سنگین هر چند در صورت بخشش مجنی علیه برای جانی در نظر گرفته شود شاید بخشش از روی ترس برای جنایت های بعدی باشد.
Germany
11:03 - 1398/02/31
خیلی هم عالیه
طرف به سادگی یه بطری اسید می خرید و شب و روز یک انسان رو سیاه می کرد
از امروز می دونه باید فکر اعدام ، قصاص و حبس نصف عمرش بدون تعویق و تعلیق و تخفیف رو هم بکنه
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/02/31
کاش این قوانین زودتربه تصویب می رسیدند تا دراصفهان شاهد چنین جنایتی نمیبودیم. کاش حتی بدون شکایت شاکی هم این افراد با مجازات های سنگین هم روبرو می شدند . کاش افراد مسولیت پذیرتری وارد مجلس میشدند که نه تنها دراین زمینه که دربسیاری زمینه های دیگر هم اقدام به پر کردن خلاهای قانونی بکنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج