انگلیس همچنان در بن‌بست برگزیت
۸۶۶۵۰۸
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
۱۲۶۸۸ 
در حالی که انگلیس در مورد برگزیت همچنان با بن بست رو به روست انتخابات پارلمان اروپا روز پنجشنبه در این کشور برگزار می شود.

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: در حالی که انگلیس در مورد برگزیت همچنان با بن بست رو به روست انتخابات پارلمان اروپا روز پنجشنبه در این کشور برگزار می شود.
­

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ اروپا به رویدادهای انگلیس چشم دوخته است که به همراه هلند نخستین کشورهایی هستند که انتخابات پارلمانی را برگزار می کنند. بی شک این آخرین انتخابات پارلمان اروپا در انگلیس پیش از جدایی از اتحادیه اروپاست.

ترزا می نخست وزیر انگلیس که در مذاکرات برگزیت گرفتار شده است و از سوی نمایندگان نیز مورد انتقاد قرار گرفته است روز سه شنبه حمایت آنان را خواستار شد. ترزا می گفت این آخرین شانس برای اجرایی کردن خواسته مردم انگلیس است که 52 درصد آنها در ژوئن سال 2016 به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند.

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که برای 29 مارس پیش بینی شده بود به دلیل حاصل نشدن توافق میان دولت و پارلمان به 31 اکتبر موکول شد. این به تعویق افتادن برخی حامیان برگزیت را خشمگین و دولت را وادار کرد در شرایطی فاجعه بار در روز پنجشنبه انتخابات پارلمان اروپا را برگزار کند.

ترزا می روز سه شنبه از مجموعه ای از توافق ها از جمله در مورد امکان برگزاری همه پرسی دوم و ماندن در اتحادیه گمرکی موقت با اتحادیه اروپا خبر داد تا به این ترتیب بتواند اکثر نمایندگان پارلمان را با طرح برگزیت خود همراه کند. نمایندگان پارلمان انگلیس تا کنون سه بار توافق برگزیت را که در ماه نوامبر میان ترزا می و بروکسل به نتیجه رسید رد کردند. از همین رو انگلیس ناچار شد دو باره برگزیت را به تعویق بیاندازد.

اگر نمایندگان انگلیس توافق برگزیت را که اوایل ماه ژوئن ارائه خواهد شد تصویب کنند، ترزا می قصد دارد در مورد برگزاری همه پرسی دوم در مورد برگزیت و همچنین حفظ موقت انگلیس در اتحادیه گمرکی اروپا رای گیری کند.

نخست وزیر همچنین متعهد شده است حقوق حزب کارگر را حفظ کند و به استانداردهای زیست محیطی که از دیگر خواسته های مخالفان حزب کارگر است پایبند بماند. پارلمان انگلیس در اواسط ماه مارس ایده برگزاری همه پرسی دوم را رد کرده بود. این در حالیست که بسیاری از احزاب از آن حمایت می کردند اما حامیان برگزیت با آن مخالف بودند و شماری دیگر نیز نگران بودند با برگزاری همه پرسی دوم اختلافات در کشور تشدید شود.

ترزا می اعلام کرد اگر نمایندگان به برگزاری همه پرسی رای دهند این همه پرسی پیش از تصویب توافق خروج از اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد. اگر نمایندگان به توافق برگزیت رای دهند و برگزاری همه پرسی را نپذیرند ، انگلیس می تواند در اواخر ماه ژوئیه اتحادیه اروپا را ترک کند.

این در حالیست که جرمی کوربین رهبر حزب کارگر اعلام کرد حزبش نمی تواند از توافق جدید برگزیت حمایت کند. وی در توئیتر خود نوشت این همان نسخه قدیمی توافق بد است که ظاهری تازه دارد.

حزب کارگر روز جمعه مذاکرات خود با ترزا می را برای دستیابی به توافق برگزیت متوقف کرد. در حالی که حزب کارگر همچنان از ماندن انگلیس در اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا حمایت می کند ترزا می همواره خروج از این اتحادیه را خواستار است تا کشور بتواند آزادانه با سایر کشورها توافق تجاری داشته باشد.

ترزا می روز سه شنبه اعلام کرد مسئله اتحادیه گمرکی مسئله ای بسیار دشوار است اما باید این اختلافات را حل و فصل کرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج