تجاوز تانک‌های اسرائیل به خاک سوریه
۸۶۹۵۴۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۳
۱۸۲۰۲
نظامیان و تانک های اسرائیل روز پنجشنبه با نقض توافقنامه سال ۱۹۷۴ از خط حائل میان ارتش سوریه با مناطق اشغالی جولان در نزدیکی شهرک جباثا الخشب در استان قنیطره عبور کردند.

خبرگزاری ایرنا: نظامیان رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه در اقدامی تحریک آمیز از خط حائل در جولان اشغالی عبور کردند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نظامیان و تانک های رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه با نقض توافقنامه سال ۱۹۷۴ از خط حائل میان ارتش سوریه با مناطق اشغالی جولان در نزدیکی شهرک جباثا الخشب در استان قنیطره عبور کردند.

همزمان با ورود تانک های رژیم صهیونیستی به بخش غیر اشغالی جولان سوریه، نیروهای ارتش سوریه به حالت آماده باش درآمده و حضور خود را در منطقه تقویت کردند. ارتش سوریه نیز با اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر به اقدام نظامیان صهیونیست واکنش نشان داد.

پس از این نقض که در خط حائل میان دو بخش جولان و در غرب جباثا الخشب اتفاق افتاد، نیروهای ناظر سازمان ملل متحد به منطقه وارد شده و میان ارتش سوریه و نیروهای متجاوز رژیم صهیونیستی قرار گرفتند.

این منطقه سال ها در کنترل گروه تروریستی جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی مورد حمایت رژیم صهیونیستی بود.

پس از تسلط ارتش سوریه بر این منطقه، نظامیان رژیم صهیونیستی اقدام به مسدود کردن گذرگاه های مورد استفاده تروریست ها برای رفت و آمد به سرزمین های اشغالی کردند.

ابتدای ماه میلادی جاری (می) نیز تانک های رژیم صهیونیستی با نقض خط حائل به عمق منطقه نفوذ کردند که پس از دخالت نیروهای ناظر سازمان ملل متحد به مواضع خود در پشت خط حائل بازگشتند.

اسپوتنیک به نقل از منابع آگاه در نیروهای ناظر سازمان ملل اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی درحال بستن مسیرهایی است که پیش از این برای خدمات رسانی به جبهه النصره و دیگر تروریست ها گشوده بود.

ارتش سوریه تابستان سال گذشته بر سراسر استان قنیطره و تمام مناطق مرزی خود با جولان اشغالی مسلط شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج