گفت‌وگویی منتشرنشده با میترا استاد درباره ازدواج با آقای نجفی
۸۶۹۸۷۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳
۱۰۹۳۰ 
۸ آبان ۹۷ گفت‌وگویی با میترا استاد همسر دوم محمدعلی‌ نجفی شهردار سابق تهران در ارتباط با حواشی پیش‌آمده پیرامون زندگی این دو نفر بعد از ازدواج پرحاشیه‌شان داشتیم. مشروح گفت‌وگوی این روزنامه با میترا استاد را در ادامه می‌خوانید:

روزنامه فرهیختگان: ۸ آبان ۹۷ گفت‌وگویی با میترا استاد همسر دوم محمدعلی‌نجفی شهردار سابق تهران در ارتباط با حواشی پیش‌آمده پیرامون زندگی این دو نفر بعد از ازدواج پرحاشیه‌شان داشتیم. مشروح گفت‌وگوی این روزنامه با میترا استاد را در ادامه می‌خوانید:

بگذارید سوالات را از شایعات ازدواج شما با دکتر نجفی شروع کنیم. بفرمایید این شایعات از کجا آغاز شد؟

چند ماه پیش یک رسانه بیگانه در کشور آلمان شروع به ساخت کلیپ‌هایی علیه بنده و آقای نجفی کردند که در کانال‌های تلگرامی پخش شد. مسائل دروغی در این کلیپ‌ها عنوان می‌شد مبنی بر فساد مالی و اخلاقی دکتر نجفی و رشوه‌گرفتن بنده که با یک صدای ساختگی آن را ایجاد کردند. مجموع این اعمال که دنباله‌دار هم بود شایعات و حواشی بسیاری را پیرامون من و دکتر نجفی ایجاد کرد.

گفت‌وگویی منتشرنشده با میترا استاد

شما اشاره به فیلمی می‌کنید که داخل آن از شما خواسته می‌شود به واسطه ارتباط با دکتر نجفی زمینه اجرای یک پروژه‌ای را فراهم کنید و در آن مبلغی پول هست و .... شما به همین اشاره دارید. درست است؟

بله، آن آقایی که با بنده صحبت کرد هیچ صحبتی از پول و رشوه نکرده بود، اما وقتی صحبت تمام شد آن قسمتی که بنده گفتم بله در خدمت هستم، تقطیع شده و بحث مالی را قبل آن اضافه کردند و گفتند که ۵۰۰ تومان پول توشه، انگار که من به پیشنهاد مالی گفتم بله در خدمت هستم.

چرا همان موقع واکنش نشان ندادید و در پاسخ به این حواشی خصوصا اتهام رشوه‌گرفتن خودتان که رقم سنگینی هم بود، نگفتید که صدا ساختگی است و شما چنین چیزی را نپذیرفتید؟

مردم ما مردم باهوشی هستند. اتفاقا من همان موقع می‌خواستم که از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی در این‌باره اطلاع‌رسانی کنم و اقداماتی داشته باشم و بگویم که این حرف‌ها دروغ محض است، اما دکتر اعتقادشان بر این بود که مردم ما این فیلم را ببینند خودشان متوجه می‌شوند که این صداگذاری کودکانه است و غیرحرفه‌ای است و بالعکس دستشان بیشتر برای مردم رو می‌شود. برای همین به من اجازه اقدام ندادند تا اینکه در این چند وقت اخیر اقدامات آن فرد و حاشیه‌سازی‌هایش زیاد شد و دیگر من تصمیم گرفتم واکنش نشان بدهم.

شما از پیشینه زندگی آقای نجفی خبر داشتید؟ اینکه چندین سال همسری داشتند و دارند و با ایشان زندگی می‌کردند و ...؟

این سوال خیلی سوال خصوصی‌ای است، اما من با توجه به حواشی‌ای که ایجاد شده است مجبورم در حدی که حریم‌شکنی نکنم، توضیح مختصری بدهم. بله، من در جریان زندگی پیشین ایشان بودم و خیلی‌ها هم به بنده گفتند چطور شما به همنوعت رحم نکردی یا حتی گفتند که به خاطر پول و موقعیت با دکتر ازدواج کردم، ولی به هر حال من برای ازدواجم با دکتر نجفی دلایلی داشتم و قانع شدم. ایشان از من خواستگاری کردند، خیلی محترمانه، به‌طوری که هم در شأن خودشان و خانواده‌شان باشد و هم در شأن ما. بنده هم از ایشان اجازه گرفتم که فکر کنم و عنوان کردم که زندگی اول شما چطور است و من نمی‌توانم پا در زندگی همنوعم بگذارم و .... ایشان هم دلایلی آوردند و من را قانع کردند. دلایلی آوردند که گفتن آن ممکن نیست و شخصی است و من هم پذیرفتم و زندگی‌مان را آغاز کردیم.

براساس شناختی که از شما داشتم، شما یک بانوی فعال اجتماعی، سیاسی، هنری و ... بودید و حتی رئیس کمیته هنرمندان چندین صنف بودید. نامزد شورای شهر پنجم در اسلامشهر بودید. حتی سال گذشته هم به‌عنوان برترین بازیگر کشوری انتخاب شدید و .... این همه سابقه کار تشکیلاتی و اجتماعی و ... به یک‌باره ظرف یک سال گذشته به خاموشی رفته و شما در انزوا قرار می‌گیرید. چه می‌شود که این اتفاقات می‌افتد؟ چرا شما به فعالیت‌هایتان پایان داده‌اید؟

شما نسبت به رزومه من کامل‌تر از خودم آگاه بودید. بله، من کسی بودم که فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و هنری داشتم و متاسفانه این شایعات و اذیت و آزار‌ها باعث شد من و آقای دکتر به این نتیجه برسیم که بیشتر زمانم را در خانه سپری کنم. البته نه اینکه بیکار باشم، ولی ترجیح ایشان بر این بود که به خاطر دورشدن از حواشی و این اتفاقات و شایعات، بیشتر وقتم را در خدمت ایشان باشم و با آرامش به زندگی‌مان بپردازیم.

یعنی این قرار است که ادامه پیدا کند یا ما منتظر فعالیت‌های دوباره شما باشیم؟

بهتر است در این‌باره پیش‌داوری نکنیم. اما طبق عهدی که در محضر امام رضا (ع) با آقای دکتر بستیم قرار شد هیچ اقدامی بدون اجازه هم نکنیم و من هم به‌عنوان یک زن ایرانی وظیفه دارم به خواسته‌ها و علاقه‌های همسرم نسبت به کار‌ها و برنامه‌های زندگی‌ام توجه کنم و تا حدی که می‌توانم عمل کنم. تا وقتی که ایشان صلاح بدانند من فعلا از فضای فعالیت‌های گوناگونم فاصله گرفته‌ام.

استعفای آقای نجفی از شهرداری تهران هم همین موضوع بوده است؟ چون مراسم ازدواج شما با استعفای دکتر تقارن زمانی داشت. البته بعد ماجرای بیماری عنوان شد، ولی به هر حال ما متوجه دلیل استعفای آقای نجفی نشدیم.

درباره دلیل استعفای آقای دکتر من نباید ورود کنم، چون به خود ایشان مربوط است. ایشان سخنرانی کردند و گفتند دلیل استعفایشان چه چیزی بوده است و عمده‌ترین دلیل بیماری عنوان شد. ما قصد ازدواج داشتیم، مدت‌ها قبل‌تر از ماجرای بیماری، روزش را هم انتخاب کرده بودیم. یک روز خاصی را هم انتخاب کرده بودیم. فکر می‌کنم عقدمان روز ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) بود.

چون دکتر نجفی علاقه خاصی داشتند تا عقدمان در یک روز خاص باشد و برای همین این روز را انتخاب کردیم. بعد از چند وقت ایشان به دکتر مراجعه کردند و متوجه شدیم حالشان خوب نیست و بیمار هستند. اما هیچ اتفاقی باعث نشد که ما مراسم عقدمان را به تعویق بیندازیم. در همان تاریخی که برنامه‌ریزی کردیم مراسم عقدمان برگزار شد. یک عده البته در کانال‌های تلگرامی زدند که دکتر نجفی به دلیل بیماری ازدواج کرد، در حالی که پیش از ماجرای بیماری و بحث استعفا ما نامزد بودیم و تصمیم بر ازدواج داشتیم. این درست نیست زندگی و حریم شخصی افراد را به کارشان ارتباط بدهیم و از آن بهره‌برداری سوء کنیم.

من تصور می‌کنم بخشی از فشار‌هایی که در این یک سال گذشته بر شما و زندگی‌تان آمد مربوط به انتقادات نسبت به عملکرد و انتصابات دکتر نجفی بوده است. به نظرم شما قربانی شایعات شدید. شنیدم همین اواخر چند جوان آمدند رستورانی که شما و آقای نجفی بودید، فحاشی و فیلمبرداری کردند. بخشی از این‌ها برمی‌گردد به عملکرد تخصصی آقای نجفی که وارد زندگی شخصی شما شده است. این‌ها را می‌پذیرید؟

در ارتباط با انتصابات شایعه شده بود که شهرداری را این خانم می‌چرخاند و مدیریت می‌کند، این درحالی است که من نه تخصصش را داشتم و نه علاقه‌ای داشتم که در این حوزه ورود مستقیم کنم. البته کسانی بودند از دوستان و آشنایان که از رابطه من با آقای دکتر اطلاع داشتند، رزومه‌ای به من می‌دادند تا با آقای دکتر در میان بگذارم. آقای دکتر هم کسی نیست که بدون مشورت تصمیم بگیرد و بعد از مشورت هم باید حتما به یک نتیجه منطقی و مثبت برسد تا کاری را انجام دهد. من ۲۰ - ۱۵ رزومه را برای ایشان فرستادم که ایشان دو نفر را تایید کردند.

البته نه خودشان، بلکه تیم گزینشی آن‌ها را تایید کردند و بعد ارجاع دادند به دکتر نجفی. بنده فقط در حد مشاوره نسبت به چیز‌هایی که اطلاعاتی داشتم در کنار ایشان بودم و همیشه تصمیم‌گیرنده خودشان بودند. در ارتباط با رستوران هم بله، ما چند وقت پیش رستورانی بودیم که تعدادی جوان آمدند با موبایل فیلم گرفتند و به دکتر فحاشی کردند و ما برخورد مناسبی با آن‌ها کردیم و بعد آمدند عذرخواهی کردند. کاش ما قبل از اینکه کاری کنیم درباره آن فکر کنیم تا مشکلی بعد از انجام آن پیش نیاید و مجبور نباشیم که عذرخواهی کنیم.

گفت‌وگویی منتشرنشده با میترا استاد

درباره عملکرد آقای نجفی در مسئولیت‌های مختلف باید در موعد مناسب گفتگو کرد و مجالی فراهم شود تا سوالات و ابهاماتی که در نحوه مدیریتی ایشان بوده است را از ایشان بپرسیم. اما سوای این‌ها اگر حرفی باقی مانده، من در خدمتتان هستم.

بله، شما به شایعات اخیر اشاره کردید. تقریبا چند ساعت پیش بود که دوستان تصویر متن یکی از اعضای شورای شهر سابق را برای من فرستادند. مطلبی که ایشان منتشر کرد خیلی غیراخلاقی بود و ما راضی نیستیم، نه من و نه آقای دکتر. عکس بنده و همسرم را در اینستاگرامشان گذاشتند و یک متن خیلی غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای که در شأن خودشان و ما نبوده است را نوشتند و از من درخواست کردند که مصاحبه نکنم؛ بنا بر دلیل و قضاوت ناآگاهانه‌ای که خودشان داشتند.

تفرقه‌ای که ایشان ایجاد کرد، باعث شد به هرحال عده‌ای ناآگاهانه فکرشان به سمتی برود که چه کار فجیعی انجام شده است که این‌ها ازدواج کردند و .... هر کسی زندگی شخصی‌اش به خودش مربوط است. هر کسی برای اعمالش دلایل قانع‌کننده‌ای دارد. من دوست نداشتم عکس من و همسرم را با آن مطلب غیراخلاقی و کودکانه در صفحه‌شان منتشر و ادعا کنند که مدافع حقوق زنان هستند.

ما چرا فکر می‌کنیم که دفاع از حقوق بانوان یعنی سرکوب کردن آقایان؟ ما اگر برای حقوق بانوان می‌دویم و تلاشمان این است که همه بانوان حق و حقوقشان حفظ شود، باید بایستیم و مبارزه کنیم. همیشه در ذهن من بوده است که یک زن خیلی باارزش است و باید همه قوانین و حقوقی که به او مربوط است رعایت شود، ولی ما نباید با این ادعا بر سر آقایان بکوبیم، این آقایان برادر من، پسر من و پدر من هستند. ما با این آقایان مراوده داریم، اقوام ما، دوست ما، همکار ما و ... هستند. این صحیح نیست که یک مرد را سرکوب کنیم و عیبی را بر او بگذاریم و از طرف دیگر همنوع خود را هم که یک خانم است به چالش بکشیم.

اتفاقا به بنده گفتند کامنت بگذارم و صحبت بکنم، اما گفتم واقعا کسی که چنین کاری می‌کند نمی‌خواهد بفهمد و بپذیرد که اشتباه کرده است. من اگر جای این خانم بودم حتما از آقای نجفی عذرخواهی می‌کردم. نه من و نه ایشان در جایگاهی نیستیم که برای دکتر نجفی تصمیم بگیریم ایشان بمانند یا بروند. تصمیم‌گیرنده شورای شهری است که برای مصوباتش ارزش قائلیم. همه ما مدافع حقوق زنان هستیم، اما به چه قیمتی؟ به قیمت ورود به حریم و زندگی شخصی افراد؟ به شما چه ارتباطی دارد که کدام زن در حال ظلم دیدن است یا کدام زن الان خوشحال است؟

مگر من یا دکتر نجفی یا هرکس دیگری کمکی از ایشان خواستیم؟ اگر کسی از ایشان کمکی خواست ایشان می‌توانند کمک کنند؛ آن هم فقط کمک کنند نه اینکه قضاوت کنند. البته دوستان به من گفتند که یکی از دلایل این کار به خاطر انتخاباتی است که در پیش است و ایشان برای مطرح‌شدن خودشان دست به این کار زده‌اند. در حالی که می‌توانستند از راه‌های بهتری شناخته و مطرح شوند. حیف است پشت سر آقای دکتر محمدعلی نجفی که ۴۰ سال برای این مملکت زحمت کشیدند، برای ما زحمت کشیدند این مدل حرف‌ها و حدیث‌ها باشد. همه به پاکدستی ایشان ایمان داریم.

به اخلاق نیک و تقوای ایشان ایمان داریم. من در یکی از مصاحبه‌های خودم گفتم که دلسوزی زیادی نکنید و اگر موردی بود خودم شفاف آن را بیان می‌کنم. آنقدر رک هستم که چیزی که به مردم ربط داشته باشد را عنوان می‌کنم. خواهش می‌کنم که لباس قضاوت را برتن نکنید، قاضی همه ما خداوند است و این تنها صحبتی است که من دوست دارم همه بشنوند و رعایت کنند. ما از مردم هستیم و من کسی هستم که بین این مردم زندگی کرده‌ام. عکس اگر دست به دست می‌شود این‌ها اشکال دارد. عکس‌های ما همه عکس‌های عمومی است و مشکلی ندارد.

فقط امیدوارم این مشکلات حل شود. سعی می‌کنم دیگر این مصاحبه را کمتر کنم و این مصاحبه‌ای که با شما انجام شد، بشود حسن‌ختام این شایعات و این مسائلی که پیش آمده است. خواهرانه از مردم می‌خواهم که به این شایعات توجه نکنید و برای زندگی هم دعا کنید، چون دعا در حق دیگران بسیار سفارش شده و ما به جای سرک کشیدن در زندگی خصوصی دیگران زندگی خودمان را بکنیم.

انتشار یافته: 39
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1398/03/11
بالاخره ما نمیتونیم خوب و بد و تشخیص بدیم
روحش شاد ...
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
موافقم
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1398/03/11
ین خانم بخاطر خیانتش به همجنسهاش و عرضه کردن خودش بر مرد پیر و وقیح کردن مردسالاران که بر روی زنها تاریخ انقضا می گذارند ولی مردها رو بی تاریخ می بینند اصلا همدلی برانگیز نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
دو خط آخرو عالی گفتی تاریخ انقضا برای زنان و مردان بدون تاریخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
مگه دوخط بیشتر گفته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
عااالی گفتی منم باهات موافقم
armita
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
موافقم چنین زنایی رقت برانگیز و بی رحم ترین هستن حالا میخواد هرکاره باشه
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
من هم یک زنم ، اما شما جوری حرف میزنید انگار که توی ایران زندگی نمیکنید! ! ایرانی که توی کوچه و خیابونهاش پر از روابط غیراخلاقی و غیر دینی شده. و اگر یک نفر بخواد قانونا و شرعا ازدواج کنه انگار گناهکارتره از کسی که با بی بندو باری با هرکسی چند صباحی رابطه برقرار میکنه! چرا ما همیشه ولنگاری رو بهتر از اصول میدونیم و بهش انگ هم میزنیم؟؟چرا؟
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1398/03/11
حقت بود بمیری.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
والا مرد ک مرد به درک زن هوسی
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1398/03/11
جای هیچگونه ترحمی نداری .... چه پرواز تلخی پرستو
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/03/11
چطور زن بی حجاب گرفته؟!اونوقت به حجاب مردم بدبختوگیر میدن...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
دقیقا.معلوم نیست مال کدوم دهات بلند شده اومده برای ما هم بازیگر هالیوود بوده و هم سیاستمدار جهان خاک بر سرت که با مرد سن پدربزرگت ازدواج کردی ؟؟؟؟ فکر نکردی یکی بیاد زندگی مادرت رو هم اینطور خراب کنه؟؟؟؟؟ اون موقع میشدی حامی حقوق زنان و از حق زنا دفاع میکردی..خود کرده را تدبیر نیست.وارد بازی سخت زندگی شده بودی اونم زندگی سیاستمداران دولت که همش حاشیه دارن.
بدون نام
France
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
حجاب به چی میگی عزیزم؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
بی حجااب؟؟ روسری به اون کلفتی رو نمی بینی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
دهاتی ها همچین کاری بلد نیستند خیلی سالم و صادق هستند مال خودکرمانشاه هستش
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1398/03/11
ای کاش در مورد کسی که دستش از دنیا کوتاهه و ما فقط یه مقطع از کوتاه از زندگی اون رو بطور مهندسی شده خبر داریم قضاوت نکنیم
برای پسرش صبر و برای خودش طلب مغفرت میکنم از خدای مهربان
پاسخ ها
عسل
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
نیازی به قضاوت نیست
هرجوری نگاه کنی، ساختن زندگیت روی زندگی یه زن دیگه اصلا توجیه نداره
دلیل شخصی و ... هیچ معنی نداره، زن دوم نباید میشد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
آفرین.یه موضوع دیگه ای که وجود داره اینه که حتی اگه میترا استاد به هم جنس خودش هم خیانت کرده باشه قطعا نجفی هم خیانت کرده و حتی بیشتر از اون مقصره.از طرف دیگه همسرشو به خاطر حفظ آبروش وفاش نشدن اسرارش به قتل رسونده.ولی جای تاسف وجود داره که مردم اصل قضیه رو فراموش کردن وپیله کردن به اون خانوم که دستش از دنیا کوتاهه.بهتره یه کم منطقی وعادلانه قضاوت کنید.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
زنیکه خودش به فکر پسرش نبود ملت به فکر پسرش باشن اخه چی میگی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
کاربر ساعت 00:19
بنظر می رسه شوهر سابق خانم استاد تمایلی برای نگهداری از پسرشون نداشته و الا با این دردسر و رسوایی در ازدواج حتماً اونو می برد پیش خودش
این خانم هم سعیشو به خیال خودش کرد تا رفاه رو برا بچه اش فراهم کنه
سید شبیب موسوی
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
خدا در قران می فرمایدتا 4

زن
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1398/03/11
خدارحمتت کنه.
زن توایران فقط زایش و..
اگه بلندپروازی کنه یاحالیش بشه،زودشکاروحذف میشه چون اینحاایرانست؛بهشت مردان
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/03/11
چه ملتی هستیم کامنتارو که میخونیم میفهمیم. بر اساس تربیت اشتباه مردها که نه نرها باید بخودشون اجازه بدن که حتی اگه زن بهشون خیانت کرده بکشنش؟؟ پس قانون چکاره س؟ این فکر اشتباهیه که افکار پوسیده مردم دچارش شده پس مرد خیانت کنه چکار باید کرد؟ متاسفم با این زن ستیزی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
موافقم
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1398/03/11
اصلا هم مهم نبود درس عبرت باشه برای بقیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
خخخخخ دقیقا اصلا مهم نبود به درک بزار عاقبت بشه برای بقیه
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1398/03/12
سلام،فقط خدا عالم است واز پس پرده خبر دارد،جوونای امروز یادشون باشه نیم قرن دیگه واقعیت این ماجرا رو از لابلای اوراق تاریخ تورق کنند وبه آگاهی برسن.هیچ کدوم از مکتوبات نشریات این ایام قابل استناد نیست.از مصاحبه گرفته تا شمارش فشنگ
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1398/03/12
چقددرررر تو این مصاحبه دروغ گفتی عاخه زن.. برای ارامش همسرت موندی خونه.. اینقدر بهش ارامش دادی که کشته شدی نه؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
خب تاریخ مصاحبه مال آبان سال گذشته اس، اینا از اول مشکل نداشتن که
عشق آسان نمود اول
ولی افتاد مشکل ها
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/03/12
بزار بقبه هم بدونن عاقبت زن دوم شدن و زندگی همنسشون رو خراب کردن میشه این حقش بود همچین سرنوشتی پیدا بکنه
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1398/03/12
واقعا متاسف شدم از این همه نظر منفی،
مخاطبین برترین ها واقعا اینجوری هستند؟
واقعا به فکر رفتم
Canada
00:49 - 1398/03/13
مرد و رفت ولی کار بدی کرد خدا از سر تقصییراتش بگزره زبانم نمیگرده بگم خدا بیامرزتش
Canada
00:49 - 1398/03/13
مرد و رفت ولی کار بدی کرد خدا از سر تقصییراتش بگزره زبانم نمیگرده بگم خدا بیامرزتش
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1398/03/13
این طور که کل ملت ایران اظهار نظر میکنن انگار میترا استاد زده نجفی رو کشته !!! بابا جان یه ذره انصاف هم خوبه ها، این وسط حق و ناحق نکنید ! طرف آدم کشته باید تقاصش رو هم پس بده. قرار نیست هر بار توی زندگی تقی به توقی خورد راحت بزنی طرفتو بکشی بعد هم چون آدم موجهی بودی همه بهت بگن دستت درد نکنه
Romania
16:13 - 1398/03/16
حقش بودبمیره زنی که زندگی چهل ساله زن دیگه روخراب کنه که به ارزوهاش برسه همچین مردن بهترین مجازاته انشاالله که به جهنم واصل شده وهمچین مردی که اینطوری به زن اولش خیانت میکنه ودنبال هوس میره دستش به خون پست ترازخودش الوده میشه وبا دارمجازات به درک واصل میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج