مسعود کاظمی، روزنامه‌نگار به حبس محکوم شد
۸۷۰۴۷۳
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
۷۱۰۹ 
شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، مسعود کاظمی روزنامه نگار بازداشتی را به چهار سال و ۶ ماه حبس محکوم کرد که در صورت قطعیت، طبق قانون ۲ سال آن اجرا می شود.

خبرگزاری ایرنا: شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، مسعود کاظمی روزنامه نگار بازداشتی را به چهار سال و ۶ ماه حبس محکوم کرد که در صورت قطعیت، طبق قانون ۲ سال آن اجرا می شود.

سیدعلی مجتهدزاده وکیل مدافع مسعود کاظمی افزود: دادگاه انقلاب در ارتباط با عنوان اتهامی، نشر اکاذیب ۲ سال حبس، عنوان اتهامی توهین به رهبری دو سال حبس و از بابت اتهام توهین به مقامات دیگر، ۶ ماه حبس برای موکل در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین دادگاه، موکل را از بابت مجازات تکمیلی به دو سال محرومیت از فعالیت های مطبوعاتی محکوم کرده است.

به گفته مجتهدزاده، با توجه به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی از مجموع احکام صادره مجازات اشد یعنی دو سال حبس در صورت قطعیت قابلیت اجرا دارد.

این وکیل دادگستری با اشاره به تفهیم اتهام اجتماع و تبانی به مسعود کاظمی در مرحله دادگاه گفت: قاضی براساس این اتهام قرار وثیقه موکل را تشدید کرد؛ در حالی که چنین اتهامی در کیفرخواست وجود نداشت و خوشبختانه در فرایند صدور رای نیز این اتهام از دستور کار خارج شد.

مجتهدزاده ابراز امیدواری کرد، دادگاه با توجه به اتهامات مطرح شده در کیفرخواست قرار وثیقه موکل را تقلیل و موجبات آزادی او را فراهم کند.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
United States
22:09 - 1398/03/12
لطفا کل روزنامه ها و مجلات را تعطیل کرده و منشر نکنید..و فقط یکی دو روزنامه نور چشمی مانند.کیهان و وطن امروز .خراسان . و سیاست روز منتشر شوند .و تمامی خبرنگاران از دستگیری و حبس و بازداشت در امان باشند.!!!!!!
پاسخ ها
پویا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
دقیقن فقط کیهان منتشر شود، کفایت میکند
بقیه رو آتیش بزنید
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1398/03/13
شما وکیلها مثل باد هستید هر طرف وزید پول میخورید دکان کاسبی باز کردید مردم سرکیسه کردن بلد هستید وبس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج