تانک خودرانی که چشم بسته شلیک می‌کند
۸۷۰۴۷۸
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
۸۳۴۴
یک شرکت رباتیک در استونی از تولید تانک خودرانی خبر داده که قادر به حرکت در میدان‌های نبرد و شناسایی موانع و نیروهای دشمن حتی در شرایط دید بسیار نامناسب و محدود است.

خبرگزاری مهر: یک شرکت رباتیک در استونی از تولید تانک خودرانی خبر داده که قادر به حرکت در میدان‌های نبرد و شناسایی موانع و نیروهای دشمن حتی در شرایط دید بسیار نامناسب و محدود است.

در شرایطی که اپراتورهای تانک‌ها یا حتی تانک‌های جنگی خودران معمولاً تنها می‌توانند اشیایی را مشاهده کنند که در مسیر خط دید مستقیم آنها قرار دارد، این تانک رباتیک قابلیت‌های سیستم‌های کنترل از راه دور و پهپادهای جنگی را نیز در خود دارد.

تانک خودرانی که چشم بسته شلیک می‌کند

این تانک مجهز به خمپاره انداز و یک مسلسل سنگین ۱۲.۷ میلیمتری نیز هست. تانک یادشده از چابکی و قابلیت جابجایی مناسبی برخوردار بوده و می‌تواند هم در نواحی شهری و هم در نواحی روستایی و نیز در شرایط به شدت نامساعد جغرافیایی جابجا شود.

کنترل این تانک که THeMIS نامیده می‌شود از راه دور و برای اولین بار حتی در صورتی که سیستم کنترل از راه دور آن در مسیر دید مستقیم آن نباشد نیز ممکن است. در تانک یادشده از یک سیستم کنترلی پیشرفته به نام BLVOS استفاده شده که به فرد اپراتور امکان می‌دهد با استفاده از تنها یک تبلت و با حضور در یک واحد کنترل سیار و قابل حمل تانک یادشده را در نواحی سرپوشیده و دارای دید غیرمستقیم تا فاصله حداکثر هزار متری و در زمین‌های باز تا فاصله حداکثر ۲۵۰۰ متری کنترل کند.

این تانک می‌تواند در چاله‌های آبی به عمق حداکثر ۶۰ سانتیمتر فرو رفته و از آنها در بیاید. حداکثر سرعت این تانک که دارای موتور دوگانه دیزلی و برقی است، ۲۰ کیلومتر در ساعت است. موتور تانک یادشده برای ۱۵ ساعت استفاده مداوم قابل استفاده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1398/03/12
واسه نسل کشی و آدم کشتن چیز خوبیه!
انسان فقط واسه این چیزها خلق شده انگار!
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1398/04/12
۲۰ کیلومتر رو میگین چابک تانک های ۵۰ تنی با سرعت ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر حرکت می‌کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج