کاهش قیمت گوشت پس از حذف ارز دولتی
۸۷۰۵۰۲
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
۸۵۸۷ 
بررسی قیمت اقلام خوراکی در اردیبهشت ماه سال جاری نشان می‌دهد که قیمت گوشت پس از خروج از شمول دریافت ارز دولتی، با کاهش مواجه شده است.

خبرگزاری مهر: بررسی قیمت اقلام خوراکی در اردیبهشت ماه سال جاری به استناد گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، هر کیلوگرم برنج ایرانی درجه یک در اردیبهشت ماه امسال، به قیمت ۲۰ هزار و ۶۰۹ تومان به فروش رفته است که نسبت به رقم ۱۳ هزار و ۶۶۵ تومان اردیبهشت ماه سال گذشته، ۵۰.۸ درصد افزایش و نسبت به نرخ ۱۷ هزار و ۳۹۲ تومان فروردین ماه نیز، رشد ۱۸.۵ درصدی یافته است.

همچنین هر کیلوگرم برنج خارجی درجه یک در اردیبهشت ماه امسال، ۸ هزار و ۹۴۱ تومان بوده است؛ در حالی که نرخ این محصول در اردیبهشت ماه سال گذشته، ۷ هزار و ۶۶۵ تومان به ثبت رسیده و از این رو، شاهد افزایش ۱۶.۷ درصدی قیمت برنج خارجی طی یک سال بوده ایم. البته نرخ این محصول در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ماه، تنها ۰.۸ درصد افزایش یافته است.

کاهش نرخ گوشت پس از خروج از شمول دریافت ارز دولتی

هر کیلوگرم گوشت گوسفندی نیز در اردیبهشت ماه امسال، با نرخ ۹۹ هزار و ۲۲۱ تومان به فروش رسیده است که نسبت به ۴۴ هزار و ۷۱۶ تومان در اردیبهشت ماه سال ۹۷، رشد ۱۲۱.۹ درصدی را تجربه کرده است. نرخ این محصول نسبت به فروردین که ۱۰۱ هزار و ۴۳۴ تومان بود، کاهش ۲.۲ درصدی داشته است.

هر کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله که در فروردین ماه، ۹۴ هزار و ۱۳۲ تومان بود، در اردیبهشت ماه به ۹۳ هزار و ۱۷۳ تومان رسیده که کاهش یک درصدی را نشان می‌دهد؛ همچنین این نرخ نسبت به اردیبهشت ماه سال گذشته که ۴۰ هزار و ۵۴۱ تومان بود، رشد ۱۲۹.۸ درصدی داشته است.

مرغ ۱۱.۸ هزار تومان شد

همچنین هر کیلوگرم مرغ ماشینی که در فروردین ماه ۱۴ هزار و ۴۷۱ تومان بود با کاهش ۱۷.۸ درصدی در اردیبهشت ماه امسال، به ۱۱ هزار و ۸۸۹ تومان رسید؛ این در حالی است که نرخ این محصول در اردیبهشت ماه پارسال، ۷ هزار و ۸۸۵ تومان بود که نشانگر رشد ۵۰.۸ درصدی در اردیبهشت ماه امسال است.

هر کیلوگرم تخم مرغ ماشینی نیز در اردیبهشت ماه ۸ هزار و ۹۲۵ تومان بود که افزایش ۷.۳ درصدی نسبت به اردیبهشت ماه پارسال که ۸ هزار و ۳۱۹ تومان بود را تجربه کرده است. نرخ این محصول نسبت به فروردین ماه که ۹ هزار و ۱۵۵ تومان بود، ۲.۵ درصد کاهش یافته است.

تغییرات نرخ محصولات لبنی

بر این اساس؛ هر یک لیتر شیر پاستوریزه نیز که در فروردین ماه ۴ هزار و ۷۳۷ تومان بود در اردیبهشت ماه امسال رشد یک درصدی یافت و به ۴ هزار و ۷۸۵ تومان رسید. نرخ این محصول در اردیبهشت ماه پارسال ۲ هزار و ۸۵۲ تومان بود که نشان از افزایش ۶۷.۸ درصدی هر لیتر شیر در اردیبهشت ماه سال جاری دارد.

همچنین هر کیلوگرم ماست پاستوریزه در اردیبهشت ماه، با قیمت ۶ هزار و ۶۲ تومان به فروش رسیده است که نشان از کاهش ۰.۲ درصدی نسبت به فروردین ماه (۶ هزار و ۵۰ تومان) و افزایش ۵۳.۱ درصدی نسبت به اردیبهشت ماه پارسال که ۳ هزار و ۹۵۹ تومان بوده، را نشان می‌دهد.

نرخ پنیر ایرانی پاستوریزه (۵۰۰ گرم) نیز در اردیبهشت ماه ۸ هزار و ۹۹۰ تومان بود که کاهش ۰.۸ درصدی نسبت به فروردین ماه (۸ هزار و ۹۰۲ تومان) دارد. نرخ این محصول در اردیبهشت ماه پارسال، ۵ هزار و ۹۶۶ تومان بود که بیانگر افزایش ۵۰.۷ درصد قیمت پنیر در اردیبهشت امسال است.

کره پاستوریزه (۱۰۰ گرم) ۴ هزار و ۵۵۹ تومان در اردیبهشت ماه امسال به فروش رسید که افزایش ۳۳.۹ درصدی نسبت به اردیبهشت پارسال که ۳ هزار و ۴۰۴ تومان داشته و البته نسبت به فروردین ماه (۴ هزار و ۵۷۲ تومان) کاهش ۰.۳ درصدی یافته است.

هر ۹۰۰ گرم روغن مایع نیز در اردیبهشت ماه امسال ۸ هزار و ۱۸ تومان بود که افزایش ۱.۵ درصدی نسبت به فروردین ماه یافته است. نرخ این محصول در اردیبهشت پارسال ۵ هزار و ۴۴۵ تومان بود که بیانگر افزایش ۴۷.۲ درصدی این محصول در اردیبهشت امسال است.

نرخ میوه‌ها و صیفی جات / ‏کاهش‬ قیمت پیاز و خیار

هر کیلوگرم موز در اردیبهشت ماه امسال با افزایش ۹۸.۸ درصدی نسبت به اردیبهشت ماه پارسال که ۷ هزار و ۱۲۰ تومان بود، به قیمت ۱۴ هزار و ۱۳۵ تومان رسیده است. نرخ این محصول در فروردین ماه ۱۳ هزار و ۱۹۳ تومان بود.

سیب درختی زرد، پرتقال و خیار نیز در اردیبهشت ماه به ترتیب با قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۷ تومان، ۸ هزار و ۴۳۴ تومان و ۵ هزار و ۵۶۸ تومان به فروش رفته است که نسبت به اردیبهشت ماه پارسال به ترتیب ۱۴۲.۷ درصد، ۸۶ درصد و ۱۱۶.۹ درصد رشد داشته است. نرخ سیب درختی نسبت به فروردین ماه، ۱.۹ درصد و نرخ پرتقال ۵.۵ درصد افزایش و نرخ خیار ۱۸.۱ درصد کاهش داشته است.

در اردیبهشت ماه نرخ گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز به ترتیب ۵ هزار و ۵۷۹ تومان، ۵ هزار و ۸۵۶ تومان و ۷ هزار و ۳۸۰ تومان بود که افزایش ۱۸۶.۸ درصدی، ۲۴۱.۳ درصدی و ۳۰۶ درصدی نسبت به اردیبهشت ماه پارسال دارد؛ ضمن اینکه نرخ گوجه فرنگی نسبت به فروردین ماه ۲.۹ درصد و نرخ سیب زمینی ۳.۳ درصد افزایش و نرخ پیاز ۳۳.۴ درصد کاهش داشته است.

افزایش ۲۴۶ درصدی نرخ رب گوجه

لوبیا چیتی، عدس، قند و شکر نیز به ترتیب با افزایش ۳۰ درصد، ۱۸.۸ درصد، ۱۱۴.۶ درصد و ۱۳۲.۲ درصد با نرخ ۱۵ هزار و ۵۳۳ تومان، ۹ هزار و ۴۸۲ تومان، ۸ هزار و ۸۸۶ تومان و ۷ هزار و ۷۴۸ تومان به فروش رسیده است.

رب گوجه فرنگی و چای خارجی بسته‌ای به ترتیب با افزایش ۲۴۶.۶ درصد و ۴۹.۷ درصد با قیمت ۲۰ هزار و ۵۶۶ تومان و ۳۴ هزار و ۲۷۱ تومان فروخته شده است.

جزئیات اعداد و ارقام مربوط به تغییرات قیمتی ۲۴ قلم کالای ذکر شده به شرح جدول زیر است.

کاهش قیمت گوشت پس از حذف ارز دولتی

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1398/03/12
دود از سر آدم بلند میشه ...سیب زمینی بار شد 248درصدی رکورد زده ...باقی اقلام که دست کمی نداره
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
درست رای میدادی
United Arab Emirates
18:02 - 1398/03/12
لطفا زیاد به خود زحمت ندهید.با این کاهش .یک درصدی گوشت گاو یا گوساله اتان.
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1398/03/12
تو رو به جان این ماه عزیز دست از سرمون بردارید بخدا ارزان نمیشن که هیچ گرانتر هم میشن دیگه نابودمون کردین لهمون کردین فقط شماها استعفا بدین همچی درست میشه
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1398/03/12
متأسفانه روزنامه ها قلم سرمایه دار ها هستند نه مردم شما رسالت خود رافراموش کردین.
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1398/03/12
با همه این آمار فقط به یک نتیجه میرسیم: اگر این مسئولین دزد وجود نداشتند و کشور بدون مدیر اداره میشد وضع ما به مراتب بهتر بود.
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1398/03/12
با استناد به همین آمارها همه چیز بیش از 100 درصد بالا رفته و گوشت پس از افزایش 121 درصدی، 10 درصد پایین پایین آمده که اونم معلوم نیست واقعا پایین اومده باشه بعد شما تیتر زدید گوشت ارزان شد!؟
United Arab Emirates
19:18 - 1398/03/12
خیانتایی که این دولت به مردم کرده بعدا مشخص میشه
پاسخ ها
پویا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
کدوم دولت آمو
دولتی در کار نبوده و نیست و نخواهد بود
اینا همش بازی خیمه شب بازیه
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1398/03/12
آقایان کجا هستند که بیایند روی تورم تک رقمی مانور بدهند
حالا چرا پیداتون نیست؟
چرا نمیایید حرف بزنید؟ چراجواب مردم نمیدید؟
چرا درباره این گرانی و تورمهای نجومی کاری نمیکنید؟
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1398/03/12
خدایا رحم کن. همین
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1398/03/12
چی ارزون شده آخه همین جوری مزخرف میگید؛ گوشت 50 هزارتومنی رو میکنید 120 تومن بعد 10 تومن میارید پایین میگید گوشت ارزون شد؛ بس کنید دیگه خواهشا
Netherlands
20:32 - 1398/03/12
خاک برسرمسئولین بی کفایت شماهاکه نمیتونیدکشوراداره کنید بریدیکی که توانی داره بیا
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1398/03/12
طوری تیتر زدین کاهش قیمت گوشت که حیران ماندیم !!!!!!!خجالت اور نیست برا 1000 تومن تیتر بزنید!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
03:21 - 1398/03/13
خدایاتوروبه مقریان درگه ت قسم میدیم همه خائنین به مردم ایران وخاک ایران رادرهرلباس ومقامی زن یامرداول رسوابعدبیمارسخت وبعد ازبین ببرشان البته بادست همین مردم ایران!؟
Iran, Islamic Republic of
03:52 - 1398/03/13
متأسفانه قیمتها در دولت اصلاحطلب نجومی بالا می رود!!؟؟؟؟؟؟؟؟!!؟!!!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
06:54 - 1398/03/13
گوشت قرمز دیروز کیلو ۱۰۰ بوده، و مرغ هم تو شهر ما دو روز پیش بین ۱۳ تا ۱۴... فقط دزدی... .
United Arab Emirates
09:21 - 1398/03/13
گوشت از کیلویی ۳۰ هزار تومان
تا کیلویی ۱۵۰ هزار تومان رسید
یک مسئول نگفت گوشت گران شد
اما با برگشت ۵ هزار تومان
چه ولوایی میشه هر روز و هر ساعت
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1398/03/13
نميدونم باور میکنید یا نه ولی شیش ساله وسعم نمیرسه گوشت قرمز بخرم نميتونم بچه داشته باشم چون ندارم خرجشو بدم شوهرم مسافرکشی میکنه هرچیم درمياره خرج ماشینش میکنه به علت تعصب بیجا نمیزاره کار کنم واقعا گناه زنایی مثل من. تو این
جامعه چیه ؟.چرا باید به امثال اینگونه مردها این اختیار رو بدن که هر جور دوس داشتن با روح وروان واینده همسرشون برخورد کنن ماها باید دردمونو به کی بگیم
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1398/03/14
احمق ها مفت حرف نزنید هروقت بره زنده شد۱۸۰۰۰تومان وگوشت شد۴۰۰۰۰تومان بعدبگویید گوشت ارزان شدالان بره زنده۵۰۰۰۰تومان وگوشت ۱۱۰۰۰۰تومان هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج