موج دوم ملخ‌ها درحال ورود به کشور هستند
۸۷۰۷۲۸
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
۴۹۵۲ 
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه موج دوم ملخ ها در حال ورود به کشور هستند اعلام کرد که هنوز مبلغ مورد نیاز برای مبارزه در اختیار این سازمان قرار نگرفته است.

خبرگزاری تسنیم: رضا میر سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور در واکنش به خبر اختصاص 30 میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ های صحرایی اظهار کرد: هنوز 30 میلیارد تومان مبلغ مورد نیاز برای مبارزه به دست سازمان حفظ نباتات نرسیده و از این مبلغ 10 میلیارد تومان (در گذشته) در اختیار ما قرار گرفته است.

وی افزود: بر اساس پیگیری ها سازمان حفظ نباتات موافقت ها با پرداخت مابقی مبلغ مورد نیاز برای مقابله با ملخ های صحرایی شده است اما به حساب سازمان حفظ نباتات کشور نیامده است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه لازم است تا اوایل هفته آینده این مبلغ در اختیار ما قرار گیرد ادامه داد:در خواست میشود که تا قبل از ورود موج دوم ملخ ها به کشور مبلغ مورد نیاز برای مبارزه در اختیار سازمان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: سازمان برنامه بودجه در این ارتباط می توانند اطلاع رسانی کنند که این مبلغ در چه تاریخی برای مبارزه با ملخ ها در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار می گیرد.

میر همچنین در واکنش به حواشی خرید تضمینی در بندر عباس تاکید کرد: این طرح ملی نیستو در استان هرمزگان توسط فرماندار بندر عباس مطرح شده است.

وی افزود: سازمان حفظ نباتات مخالفتی با اقدام فرماندار بندرعباس برای خرید ملخ ندارد اما ما سازکاری برای این روش نداریم از نظر علمی این کار را قابل انجام نمیدانیم.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت:بسیار دشوار است که هر فرد بتواند 500 ملخ را به صورت زنده صید کند تا 8 هزار تومان برای آن پول بگیرد و از نظر ما عملی نیست اما اگر بتوانند این طرح را اجرا کنند ما نیز از آنها تشکر میکنیم.

وی تصریح کرد: از زمانی که ملخ ها سم پاشی می شوند تا بمیرند 8 ساعت زمان می برد و اگر فردی ملخ ها را در حالت نیمه جان جمع آوری کند و بفرشد، آلودگی ایجاد می‌شود.

میر گفت: در صورتی که ملخ ها سالم صید شود و سازمان دامپزشکی تایید کند امکان قرار گیری در جیره غذایی دام یا آبزیان قرار را دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1398/03/13
اینا میان کاری که موج اول نتونست بکنه رو تموم کنن.
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1398/03/13
دقیقا همزمان با موج دوم گرانی
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1398/03/13
خب مثل اون دهیاری که کیلویی ۸ تومن میخره ملخ .
سی میلیارد تومن رو بدید به مردم ببینید چطوری ملخ رو با رگ و ریشه براتون جمع میکنن
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1398/03/13
کاشکی حشراتی بیان که مسئولان بی لیاقت رو بخوره.
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1398/03/13
خوش آمدن عزیزان 30میلیارد تومان هپل هپولی شد دایناسورها کی تشریف میارن ؟
پاسخ ها
وانک علا خلق عظیم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
شاید این هم مثل زلزله و سیل تمام شد مردم بدبخت کرد الان ملخ بقیه مانده سالم کشور را نابود کند انتقام الهی عجب بلایی گریبانگیر این ملت مظلوم شده
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/03/13
حتی ملخهام فهمیدند ایران بخور بخور ه اولیها خبر دادند به اقوامشون اونام دارند می ایند
پاسخ ها
پوریا
United Arab Emirates
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
جالب بود
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/03/13
باید از طریق فرکانس با ملخ ها مبارزه کرده
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/03/13
زلزله سیل گرانی دزدی اختلاص تابعیت افغانی و الان هم موج دوم مللللللللللخو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج