افزایش آزار‌های جنسی در کلیسای کاتولیک آمریکا
۸۷۰۹۶۷
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶
۷۹۶۲
مجمع اسقفی آمریکا اعلام کرد، از ژوئیه ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۸ و در عرض یک‌سال، ۱۳۸۵ فرد بالغ از ۱۴۵۵ مورد آزار جنسی در کلیساها شکایت کرده‌اند که این رقم به نسبت سال قبل‌تر ۶۹۳ مورد افزایش نشان می‌دهد.

خبرگزاری ایسنا: مجمع اسقفی آمریکا اعلام کرد، از ژوئیه ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۸ و در عرض یک‌سال، ۱۳۸۵ فرد بالغ از ۱۴۵۵ مورد آزار جنسی در کلیساها شکایت کرده‌اند که این رقم به نسبت سال قبل‌تر ۶۹۳ مورد افزایش نشان می‌دهد.

مجمع اسقفی آمریکا اعلام کرد، شکایت از آزارهای جنسی در کلیساها رو به افزایش است. این در حالی است که بیش از ۹۰ درصد از افراد مورد اتهام درگذشته‌اند یا دیگر بر سر کار نیستند. اکثر تجاوزها و آزارهای جنسی، بین سال‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۹۰ صورت گرفته‌اند و اوج سوءاستفاده‌ها در دهه ۱۹۷۰ بوده است.

گزارش مجمع اسقفی آمریکا در چارچوب طرحی ارائه شده که قربانیان را واجد حق دریافت غرامت می‌داند.

قرار است به افرادی که در سال‌های یاد شده آزار دیده‌اند، مجموعاً ۳۰۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار خسارت بدهند. این مبلغ ۱۴ درصد بیشتر از غرامتی است که به قربانیان ثبت شده در سال ۲۰۱۶ پرداخته شد و دو برابر میزانی است که کلیسا در سال ۲۰۱۴ هزینه کرد.

به گزارش دویچه‌وله، هم‌چنین اعلام شده که اسقف‌نشین‌های ایالات نیوجرسی و پنسیلوانیا نیز به قربانیان آزار جنسی در کلیساها غرامت خواهند داد. به این ترتیب، انتظار می‌رود که آمار افشای موارد سوءاستفاده بالا برود.

پیش از این هیأتی در پنسیلوانیا که اظهارات شهود را شنیده است، از آزار جنسی ۱۰۰۰ نوجوان طی هفت دهه خبر داده بود. اتهام‌ها متوجه بیش از ۳۰۰ کشیش از شش اسقف‌نشین می‌شد و این هیأت، کتمان واقعیت و رویه کلیسا در مخفی‌کاری را محکوم کرده بود.

گزارش جدید مجمع اسقفی آمریکا، بحث‌های تازه‌ای در عرصه آزارهای جنسی در کلیسای کاتولیک به راه انداخته و در بسیاری از ایالات آمریکا، دادستانی‌ها تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند. مجمع اسقفی آمریکا اعلام کرد، برای زدودن رسوایی از چهره کلیسا، با مقامات رسمی همکاری دارد و کلیه کشیش‌های خاطی و متجاوز را به دستگاه قضائی معرفی کرده است. این در حالی است که دادستانی کل پنسیلوانیا در زمان برملا شدن تجاوز به کودکان، با فشار زیاد توانست به اسناد پنهان شده در آرشیو کلیسا دست یابد.

جامعه اسقفی نیویورک در سپتامبر ۲۰۱۷ نیز پس از آگاهی از رسوایی کاردینال مک‌کریک، اسقف اعظم واشنگتن زیر ضرب قرار گرفت. در سال ۲۰۱۷ دو مرد شهادت دادند که در کودکی مورد سوءاستفاده و تجاوز مک‌کریک واقع شده‌اند.

رهبر کاتولیک‌های جهان در فوریه ۲۰۱۹ و در آستانه برگزاری اجلاس مبارزه با آزار کودکان، کلیه القاب و عناوین تئودور مک‌کریک را پس گرفت. پاپ همه صاحب‌منصبان کلیسای کاتولیک در جهان را به حمایت از کودکان فراخوانده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1398/03/13
چون بعد از عصر روشنگری، برخلاف قرون وسطی، حکومت در قبضه انحصاری کلیسا نیست، امکان رسیدگی به جرایمشان وجود دارد. در قرون وسطی مرجعی برای رسیدگی به این جرایم نبود چون میبایست از خودشان به خودشان شکایت میشد و طبعا نتیجه از قبل معلوم بود. در دنیای امروز همچنان هستند مناطق عقب افتاده ای که فرهنگ و درک و فهم عمومی و مناسبات مردم در همان حال و هوای قرون وسطا باقی مانده و ورد زبان مردمش اینهاست: خدا خودش کمکمون کنه. خدا لعنتتون کنه. خدا به دادمون برسه ..
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1398/03/13
ای کاش ازکشورخودتون هم خبر داشتید
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1398/03/13
ای کاش ازکشورخودتون هم خبر داشتید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج