آیا هجوم ملخ‌ها به وضعیت قرمز رسید؟
۸۷۱۳۵۵
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
۶۷۴۴ 
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: مبارزه با ملخ‌ها در ۲۴۰۰ هکتار آغاز شده است و در ۶ شهرستان استان تهران این گونه ملخ‌ها مشاهده شدند و در حال حاضر هجوم ملخ‌ها به وضعیت قرمز نرسیده و نخواهد رسید.

فارس نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: مبارزه با ملخ‌ها در ۲۴۰۰ هکتار آغاز شده است و در ۶ شهرستان استان تهران این گونه ملخ‌ها مشاهده شدند و در حال حاضر هجوم ملخ‌ها به وضعیت قرمز نرسیده و نخواهد رسید.

منصور درجاتی درباره هجوم ملخ‌ها به استان تهران، گفت: ملخ‌هایی که در بعضی از شهرستان‌های استان تهران رؤیت شده است از جایی نیامده‌اند و بومی هستند و خطری نیز ندارند.

او ادامه داد: ملخ‌هایی که خطر دارند ملخ‌های صحرایی هستند و اخیرا نیز در نقاط مرزی کشور مشاهده شده است و ما ۸ نوع ملخ در کشور داریم که دولت موظف است با ۶ نوع آن مبارزه کند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ادامه داد: ملخ‌هایی که در سطح استان تهران مشاهده شده هنوز به خط قرمز و بحران نرسیده‌اند، این ملخ‌ها از فرودگاه امام خمینی (ره) رؤیت شدند و با توجه به اینکه فرودگاه از حساسیت خاصی برخوردار است سمپاشی‌ها و مبارزه با این ملخ‌ها انجام شد و در ۱۱۰ کیلومتر مبارزه با این ملخ‌ها صورت گرفت و هم اکنون در ۲۴۰۰ هکتار مبارزه با ملخ‌ها صورت گرفته است.

درجاتی بیان داشت: در ۶ شهرستان ری، دماوند، فیروزکوه، پردیس، رباط‌کریم و پاکدشت این ملخ‌ها رؤیت شده‌اند و با آنها مبارزه لازم صورت گرفته است.

او با اشاره به اینکه این نوع ملخ‌ها از گونه‌های بومی هستند و به مراتع آسیبی نمی‌رسانند گفت: هیچ جای نگرانی وجود ندارد و میزان و فراوانی این ملخ‌ها در استان به خط قرمز نرسیده و چون مبارزه با آنها می‌کنیم نخواهد رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درباره پدید آمدن این نوع ملخ‌ها در سطح استان تهران، گفت: به دلیل بارش‌های اخیر و افزایش رطوبت سطح استان نسبت به سال‌های گذشته شاهد هجوم ملخ‌ها بوده‌ایم و با آنها در حال حاضر مبارزه می‌شود و مجدداً تأکید می‌کنم که هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1398/03/15
اخه بگو محل ما پر ملخ شده
پاسخ ها
@@ قهرمان ابی @@
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
ملخ تا به دفتر روحانی ورود نکند همه جا امن است انشاالله به تهران هم هجوم بیاورند و سری هم به روحانی بزنند
روحانی از ترس همان موقع برای کمک باترامپ تماس خواهد گرفت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج