نتانیاهو: ایران دروغ می‌گوید
۸۷۱۷۲۹
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۱
۱۳۲۰۵ 
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و معاون پیشین مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی دیدار در فلسطین اشغالی، ایران را به دروغگویی و تلاش برای ساخت سلاح اتمی متهم کردند.

خبرگزاری فارس: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد که تهران علی‌رغم وجود برجام، بازهم تلاش می‌کند که به سلاح اتمی دست یابد.

نتانیاهو طی دیدار با «اُلی هاینونن» معاون پیشین مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در فلسطین اشغالی، مدعی شد: «خیلی واضح است که ایران دروغ می‌گوید. ایران به حرکت به سوی زرادخانه بمب‌های اتمی ادامه می‌دهد و اما هم متعهد هستیم که آنها را متوقف کنیم».

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» وی همچنین از ادعاهای ضد ایرانی هاینون مبنی بر مخفی‌کاری در برنامه اتمی و نقض توافق هسته‌ای تشکر کرد.

هاینون هفته جاری طی مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های مختلفی ضمن متهم کردن ایران به نقض تعهدات ذیل برجام، مدعی شده بود که تهران می‌تواند در عرض 6 یا 8 ماه مواد هسته‌ای کافی برای یک سلاح اتمی تولید کند اما ساخت بمب اتم مقدار بیشتری طول می‌کشد.

وی دانشمندان صنعت هسته‌ای ایران را «بهترینِ بهترین‌ها» در این رشته توصیف کرده اما در تناقض‌گویی آشکار با گزارش‌های آژانس ادعا کرد: «(ایران) برنامه منسجمی برای تولید سلاح اتمی داشت اما بعد از توقف این طرح، به آژانس اتمی اطلاع نداد و آنها نیز (گفتند) که گذشته برنامه هسته‌ای ایران برایشان افشا شده است».

هاینون که اکنون به‌عنوان مشاور ارشد در ضد ایرانی‌ترین لابی صهیونیستی آمریکا یعنی «بنیاد دفاع از دموکراسی» (FDD) شاغل است، با اذعان به عدم آسیب دیدن ایران از فشارهای اقتصادی واشنگتن، افزود: «آنها از (تصمیم ترامپ برای خروج از برجام) خوشحال شدند. آنها فناوری غنی‌سازی دارند و می‌توانند سانتریفیوژهای بیشتری بسازند. آنها قادر خواهند بود در برابر تحریم‌های بسیار زیادی تاب بیاورند».

ادعاهای نتانیاهو و هاینون در حالی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ۱۵ گزارش متوالی از زمان اجرایی شدن برجام پایبندی ایران به تمامی تعهداتش در این توافق را تأیید کرده است. جدیدترین گزارش فصلی آژانس، هفته گذشته منتشر شد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی ایران را به تلاش برای ساخت سلاح اتمی متهم می‌کند که رهبر انقلاب اسلامی در ماه فروردین سال ۱۳۹۰ با صدور فتوایی ساخت و کاربرد هرگونه سلاح اتمی را «حرام» اعلام کرده و فرمودند: «ما کاربرد این سلاح‌ها را حرام، و تلاش برای مصونیت بخشیدن ابنای بشر از این بلای بزرگ را وظیفه‌ همگان می‌دانیم».

حدود یک سال پیش (۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷) بود که دولت آمریکا به دستور ترامپ، به بهانه‌های واهی و ادعاهای تکراری از توافق بین‌المللی برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به «برجام» خارج شده و تمام تحریم‌های هسته‌ای ذیل این توافق را در دو بازه ۹۰ و ۱۸۰ روزه مجددا اعمال کرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
05:08 - 1398/03/17
این پدر سک از ترس جانش مجبور دروغ گوید اگر کشوری ده برابر بزرگتراز کشور ات نابودیت روزشماری می کند مجبوری دروغ بگو تا عمرا بیشتر شود این وراجیها دیگه عادی شد
پاسخ ها
@@ قهرمان ابی @@
United Arab Emirates
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
نتانیاهو دفع قبل به تو‌گفتم دهانت را ببند چون اگر دهانت را‌نبندی مجبورت میکنم میز کار خود را غیب کنی پس خفه.
Iran, Islamic Republic of
05:14 - 1398/03/17
اینثدربگوایران میخوادسلح اتمی بسازه که اگرنخوادبسازه بسازه
Iran, Islamic Republic of
05:41 - 1398/03/17
دروغگو خودتی بیشرف
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
چه کسی به اینها مجوز داشتن بمب اتم داده که حالا ایران را به بهانه اینکه شاید میخواهد بمب اتم داشته باشد محکوم میکنند .اسرائیل موجودیتش هم جعلی هست چه برسد به اینکه بمب اتم هم دارد و بخواهد برای دیگران با اینهمه جنایت تعین تکلیف کند
Iran, Islamic Republic of
07:02 - 1398/03/17
از حماقت های افراد غیر سیاسی در پست های مسئول سیاست کلان امروز جهان این است. که زمانی از قلدری فراوان در مورد کشوری استفاده میکنند.و خسارت طولانی وتاریخی را تحمیل میکنند.
هرگز نباید فراموش کنند که آن ملت نمی تواند هم محرومیت موضوعی آنها را تحمل کند و هم خسارت ناشی از آن.روزی خواهد رسید که هم محروم نباشد و هم مسببین خسارت را حذف نماید.متاسفانه در عصر حاضر بی فکر ترین ها و ناشی ترین ها در قلدری کشور های سلطه گر حاکم هستند.
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1398/03/17
یابوی نادان وقتی کشورت سلاح اتمی تولیدمی کندوتحت هیچ قانونی هم درنمی ایدتوغلط می کنی ایران رامتهم می کنی اگرمن قدرتی داشتم حتما بمب می ساختم وبه موقع برسرتوابله می انداختم که خفه شوی
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1398/03/17
نخست وزیر احمق رژیم صهیونیستی مثل رئیس جمهور احمق آمریکا یی ها با کشیدن نقشه های تاریخ گذشته و قدیمی مثل نقشه های که برای صدام و عراق لشکر کشی کردند فکر می کنند که میتوانند به بهانه های واهی جاسوس های خودشان رو وارد سایت ها ی نظامی و موشکی و هسته ای کشورمان کرده و جاسوسی کنند درست همان طور که با صدام و قذافی رفتار کردند غافل از اینکه کشورمان و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با شگرد های ناجوانمردانه این ابلهان آشنای داشته و هیچوقت اجازه چنین کاری رو به آنها نمیدهند .
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1398/03/17
آگه خیلی بده چرا شما انبار تسلیحات اتمی تون را نابود نمیکنید تا بفیه کشورها از شما یاد بگیرند و دنبال کار بد نرند اقای راستگو؟!
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1398/03/17
راست میگویید ایران دروغ گو هست مسئولین دروغ میگویند نه مردم فقیر
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1398/03/17
بیشرف صبر کن بعد شصت روز سلاح برات رو میکنیم
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1398/03/17
آدم دورغگو همه را به کیش خود پندارد.اسرائیل این غده سرطانی یک جهان به آتش کشیده تا بقای خود به دست بیاره هر اتفاًقی که برای مسلمانان پیش می آید ریشه آن در دستان اسرائیل جناتیکاره برای اون فرقی نمی کند ایرانی باش یا امریکایی یا هر جای جهان که باشی میانمار یمن افریقا امریکای لاتین.
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1398/03/17
شما دروغ می گوید!شماکه بمب اتم دارید و به هیچ ارگان اتمی بین المللی اجازه بازرسی نمی دهید!پس حق اظهارنظر درمورد ایران نداریدوایران به قوانین بین المللی پایبند بوده
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1398/03/17
تو خودت اول دروغگو ی عالمی ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
برجام باتلاق ایران بودسریتل ۲۴امریکایی ۱۷سال پیش ساختن ریس جمهورایران نامش حسن ومعاونشجوادچرا؟؟؟!»»»»
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1398/03/17
این قاتل هزاران کودک و سالخورده و مردم مظلوم فلسطین ادعا میکند که ایران به دنبال ساخت بمب اتم هست که دروغ محض هست ولی باید پرسید چه کسی به اینها اجازه داده که بمب اتم داشته باشند ولی دیگر کشورها را از داشتن آن منع میکنند و حتی به بهانه اینکه شاید روزی به دنبال به دست آوردن آن باشند
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1398/03/17
برپدر دروغگو لعنت ای نتان یابو دروغگوتر از تو ترومپت مگر پیدا می شود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج