کیهان: در قضیه بطحائی پای نوبخت در میان است
۸۷۲۳۹۵
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
۹۱۴۲ 
روزنامه کیهان در یادداشتی ضمن بررسی ماجرای استعفای ناگهانی و پرابهام وزیر آموزش و پرورش، مدعی نقش نوبخت (معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه) در پذیرش استعفای بطحائی شده است!

روزنامه کیهان در یادداشتی ضمن بررسی ماجرای استعفای ناگهانی و پرابهام وزیر آموزش و پرورش، مدعی نقش نوبخت (معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه) در پذیرش استعفای بطحائی شده است!

کبهان در قضیه بطحانی پای نوبخت در میان است

این روزنامه در ادامه نوشت:

* در سال‌های اخیر اعتراض‌های به حق معلمان نسبت به وضعیت معیشتی آنها یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی بود که سیدمحمد بطحایی سعی داشت با توجه به نزدیکی‌اش به محمدباقر نوبخت و سازمان برنامه و بودجه آنها را برطرف کند. اما به نظر می‌رسد این هماهنگی هم پاسخگوی درخواست‌های بطحایی برای بهبود شرایط موجود نبود و در نتیجه چالش بوجود آمده در نهایت این بطحایی بود که مجبور به استعفا شد.

* دلیل اصلی این استعفا، مشکلاتی بود که در مسیر آموزش و پرورش وجود داشته از جمله طرح رتبه‌بندی فرهنگیان که باید طبق قانون اجرا می‌شد و وزیر هرچه تلاش کرد موفق نشد مصوبه برای انجام آن را از دولت بگیرد.

* مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان از جمله موارد دیگر است که آموزش و پرورش را دچار چالش کرده است. همچنین بخاطر مسائل و حواشی که اخیرا در مدارس پیش‌ آمد نیاز بود تا معلمان پرورشی جذب کند که مجوز این کار را به وزیر ندادند. دولت باید 1600 میلیارد به آموزش و پرورش می‌‌‌داد تا مطالبات فرهنگیان را پرداخت کند و این کار هم انجام نشد و همکاری دولت با بطحائی در شب عید هم همکاری خوبی نبود.

* این در حالی است که با انتخاب بطحایی به عنوان وزیر نزدیک به محمد باقر نوبخت در وزارتخانه آموزش و پرورش انتظار می‌رفت تا با واسطه این نزدیکی مشکلات وزارت آموزش و پرورش تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند اما روند کاری محمد بطحایی و مطالبه‌گری او از سازمان برنامه و بودجه باعث شد تا به گفته برخی از نمایندگان مجلس حوصله نوبخت از دست او سر برود و احتمالا نسخه استعفای او را بپیچد.

* از سوی دیگر پس از قبول استعفای بطحایی توسط رئیس‌جمهور صحبت از معرفی «مجتبی زینی وند» عضو شورای مرکزی «حزب اعتدال و توسعه» و شخصیت مورد وثوق «محمد باقر نوبخت »به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش مطرح شد، موضوعی که از سوی برخی افراد در دفتر زینی‌وند تأیید شد اما تا زمان نگارش این گزارش خبر آن رسماً تایید نشده است.

* داستانی تکراری که پیش از این در وزارت بهداشت اتفاق افتاد. ماجرایی که در آن سید حسن قاضی زاده هاشمی بر سر چانه زنی ردیف بودجه سلامت و اختلاف نظرش با رئیس‌سازمان برنامه بودجه عطای کرسی وزارت را به لقایش بخشید و نوبخت هم بلافاصله سعید نمکی معاون علمی فرهنگی و اجتماعی خود در سازمان برنامه و بودجه و عضو حزب اعتدال و توسعه را به خیابان سیمای ایران فرستاد.

* (به نقل از عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره چرایی افزایش نفوذ و قدرت محمد باقر نوبخت در دولت): نوبخت بسیار آدمی حرف شنو است. آقای روحانی هر دستوری بدهد، نوبخت مثل یک مدیر امور مالی عمل می‌کند. آقای روحانی هم کسی که با تخصیص و جابه‌جایی پول بتواند نیروی خوبی باشد را از دست نمی‌دهد.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1398/03/19
خوب آقای گیهان چه عجب شما هم نکنه تو هم از نوبخت اعتبار واسه روزنامه ات میخوای ببین این نوبخت گی هست که هیچ کس جرات نداره ایشان را برکنار کنه ....
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1398/03/19
كيهان درست گفته اندفعه
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1398/03/19
حفظ یک‌نفر در مقابل چند صد نفر مخالف بنظر منطقی نیست حالا باید پرسید این یک نفر چرا برای شخص رئیس جمهور حفظش مهم است البته حفط وزیر فعلی کار و رفاه اجتماعی هم چندان بی سر وصدا و بدون سوال نیست وزیری که هم خود بدلیل نا کارآمدی و ناتوانی مورد سوال است و هم اطرافیانش بدلیل فساد های مالی
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1398/03/19
خدا لعنتشون کنه که اصلآ به فکر آموزش وپرورش نیستند
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
علت اصلی بی اعتباری دولت در افکار عمومی مخصوص میان فرهنگیان شخص آقای نوبخت می باشه
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/03/19
نوبخت مردی معتبر و جانبازی مخفی است که تا حالا رو نکرد سرها به فدای تو نوبخت جان
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1398/03/19
لعنت بر کسی که برای مردم و به سود مردم کار نمیکنه
پاسخ ها
A... m
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
الهی آمین
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1398/03/19
چرا وزرای خوب و دلسوز در دولت اصلاحات برکنار می شوند؟!!؟؟!!؟؟؟؟؟
Netherlands
11:37 - 1398/03/19
هرچی ما فرهنگیان بدبخت میکشیم از دست این نوبخت
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1398/03/19
۸۰ درصد بدبختی کشور از بی سوادی وحسودی نوبخت هستش وقتی کار بلد نیست اون باید بره ولی متاسفانه وزرا رو وادار به استعفا میکنن
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1398/03/19
قطعا پای نوبخت بدبخت کن ملت در میان است
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1398/03/19
دود این بی توجهی به آموزش و پرورش تو چشم بچه‌های این مرزوبوم میره و روسیاهیش برای دولتیان!
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1398/03/19
یه نکته این وسط مغفول ماند اونم استخدام مربی پرورشی هست اتفاقا درست از زمانی که مربی پرورشی اومد تو آموزش و پرورش اوضاع بدتر شد بیخود هزینه اینا نکنید
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1398/03/19
کیهان ایندفعه رو درست اومدی نوبخته که حقوق کارکنان وبازنشستگان تعیین میکنه یعنی حرف آخر دراین میان نمایندگان هیچکاره اند حمع کنین مجلس خراب شده رو فقط خدا یک معجزه بشه ما از دست این دروغگوهای از خدا بی خبر راحت بشیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج