آمریکا: توافقی جدید با ایران، تنها راه حل است
۸۷۳۱۷۹
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
۸۵۷۱ 
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ضمن تکرار مواضع ضدایرانی دولت این کشور علیه ایران، تنها راه حل تنش‌ها و اختلافات موجود را حاصل شدن توافقی جدید و بهتر خواند.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ضمن تکرار مواضع ضدایرانی دولت این کشور علیه ایران، تنها راه حل تنش‌ها و اختلافات موجود را حاصل شدن توافقی جدید و بهتر خواند.

 وزارت امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری اظهارات جدید مورکان اورتاگوس، سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا را منتشر کرد.

اورتاگوس با اشاره به تحریم‌‎های روز جمعه وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه ۳۹ شرکت زیر شاخه بخش صنایع پتروشیمی ایران با ادعای حمایت از سپاه پاسداران ایران گفت: ما قصد داریم هر شرکتی را که در بخش صنایع پتروشیمی یا بخشی دیگر که برای آن [سپاه پاسداران ایران] تأمین مالی فراهم کند، مورد هدف [تحریم‌ها] قرار دهیم.

اورتاگوس در ادامه گفت: کارزار فشار حداکثری ادامه دارد و خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به سفر روز گذشته وزیر امور خارجه آلمان و سفر قریب‌الوقوع شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به ایران گفت: هیچ اختلافی میان ما و متحدان‌مان بر سر هدف جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای وجود ندارد.

سخنگوی وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه گفت که آمریکا با متحدانش در باره تهدید برنامه موشکی ایران و آن‌چه فعالیت‌های تروریستی و ضایع کردن حقوق بشر توسط ایران خواند، اتفاق نظر دارد.

اورتاگوس با نادیده گرفتن این که دولت آمریکا در سال گذشته طی اقدامی یک‌جانبه از توافق هسته‌ای خارج شده است، گفت: ایران تهدید به تخطی از برخی ممنوعیت‌های مهم برجام کرده است و امروز دوباره آمریکا را تهدید کرده است که به دلیل کارزار فشار حداکثری نمی‌تواند [از ایران] انتظار داشته باشد که ایجاد مشکل نکند.

وی ادعا کرد: تهدید کردن و باج‌خواهی هسته‌ای و ارعاب دیگر ملت‌ها، رفتار معمول حکومت انقلابی در تهران است.

وی در ادامه ادعاهای بی اساس خود علیه ایران گفت: ممکن است فردا دوباره تهدید کنند که تنگه هرمز را می‌بندند. ما تحت تأثیر قرار نگرفته‌ایم. ایران تنها یک انتخاب دارد؛ یا مانند کشوری عادی رفتار کند یا شاهد فرو ریختن اقتصادش باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به فرافکنی از اقدامات یک‌جانبه‌ای که موجب تنش‌های اخیر در منطقه و وضعیت نامساعد توافق هسته‌ای شده است پرداخت و آن چه آن را تهدید اخیر ایران مبنی بر متوقف کردن اجرای تعهدات مهم هسته‌ای آن در چارچوب برجام می خواند را گامی بزرگ در مسیری اشتباه عنوان کرد و گفت که این، بر چالش مداومی که ایران برای صلح و امنیت بین‌المللی ایجاد می‌کند، تاکید دارد. جامعه بین‌المللی باید درباره این مسئله متحد بوده و حکومت ایران را مسئول تهدیدهایش برای گسترش برنامه هسته‌ای این کشور بداند.

وی تصریح کرد: ما جمهوری اسلامی ایران را برای هر اقدامی چه از جانب ایران و چه از جانب «نیروهای نیابتی آن‌ها» علیه ملت و منافعمان مسئول خواهیم دانست.

اورتاگوس در آخر اظهار کرد: تنها راه حل توافقی جدید و بهتر است که در برگیرنده تمام تهدیدهای ایران باشد. همان طور که رئیس جمهور [دونالد ترامپ] و وزیر امور خارجه [مایک پمپئو] گفته‌اند، آماده ایم بر اساس درخواست دوازده‌گانه درباره این تهدیدها مذاکره کنیم. مقامات ایران می‌دانند که چطور به ما دسترسی پیدا کنند.

 

انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1398/03/21
عملا" اجماع جهانی علیه ایران کرده اند
باید به کسانی انتقاد کرد که مسایل نظامی محرمانه کشور را وسیله شو تبلیغاتی کردند و دایم با مانور و هیاهو همه را تهدید کردند این نتیجه رفتار غیر استراتژیک و غیر راهبردی بعضی از بظاهر دوست و به واقع ستون پنجم دشمن است
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1398/03/21
امریکای کثیف همانطور که این 40 ساله نتونستی هیچ غلط اضافه کنی ، بعد از این هم نخواهی...
با یاغی باید یاغی تر هز او بود...
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1398/03/21
خانم مورکان ما ایرانیم کشوری عادی نیستیم اگر چیزی در مورد ما نمیدانی بر کمی تاریخ ایران را بعنوان یک کتاب درسی بخوان تا بفهمی ایران یعنی چی !
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1398/03/21
خواب دیدی بیدارشو!
تا وقتی تحریمی وجود دارد خودش یعنی پیش شرط!
تازه ایران باید مذاکره کند تا تحریمها را رفع کند و آمریکا برای رفع کوچکترین رفع تحریم بزرگترین امتیاز را از ایران مطالبه خواهد کرد!!!!!
برای مذاکره در هر زمینه ای باید تمام تحریمها رفع شوند تا در شرایط برابر مذاکره شود! مذاکره کنونی آمریکا تنها یعنی امتیاز دادن تا تنها بخش کوچکی از تحریمها رفع شود!!
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1398/03/21
جناب مسوولان به فکر مردم باشید یه عده از تحریم سود میبرن تا کی ظلم
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1398/03/21
تنها راه حل مذاکر فقط لغو تمام تحریمهاست
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1398/03/21
برید به جهنم . شما انسان نیستید اگر به خدا ایمان داشتید اینقدر ملتهای دیگر را اذیت نمیکردید. آمریکایی پست فطرت . خدا خودش ریشه ظلم شما را بسوزاند.
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1398/03/21
شتر در خواب بیند پنبه دانه خخخخخخح خفه شو
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1398/03/21
نه باباجنگ آخرین وتنها راه حل است
منتظرتان هستیم اگر نمی ترسید
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1398/03/21
آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1398/03/21
خانم برو به شوهرت برس چکار داری به این کارها
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/03/21
کمی هم از تعهدات غربیها حرف بزن
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1398/03/21
بعد رئیس جمهور بعدی امریکا بیاد پارش کنه.عین اب خوردن
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1398/03/21
امریکا وحتا اروپا درصحنه جهان دایم درحال تولید وپخش یک سریال است دراین سریال امریکا نیاز فوری وضروری داارد که دشمنی را خلق کند وبسازد گرگی را بیافریند نقش گرگ ایران وکره شمالی و.. دارند وامریکا چوپان وکشورهای حوزه خلیج فارس و جنوب شخائری اسیا گوسفندانی که نیاز به نگهبانی وپاسداری از سوی چوپان دارند دراین سریال گرگها با نام سلاح هسته ای و ضد حقوق بشر و. هستند گوسفندان دایم درحال ترس وهراس هستند ناچارند هر روز سلاح بیشتری بخرند
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1398/03/21
فرضن ایران با امریکا یک پیمان نامه نو ببندد باز امریکا نی
از دارد پس ازمدتی ان را نقض خ
واهد کرد چونامریکا نیاز دارد خیلی کشورها درحال ترس ودلگهره باشند تا سلاح های انبارشده کارخانه های امریکا بخرند تا ژاپن وکشورهای خاوجرمیانه عامل رونق
ای کارخانه های تولید سلاح امریکا شوندچه همین برجام وچه توافقی نوی دیگر حلال مشکلات ما وامرکا نخواهد شد امریکا چدر طول چی قرن گذشت
نیاز به داشتن دشمنی حتا فرضی داشته است امریکا جهان را درحال صلح
Iran, Islamic Republic of
03:31 - 1398/03/22
فکرکنم این زنه شوهرخودش یاابجی اش ایرانیه ودیشب کتک خورده که اینقدر فشاربهش امده....بروببم کشکتو بصاب...اون اقاسیلیلوهه چندین ساله زورمیزنه هنوزنتونسته غلطی بکنه اونوقت توروفرستادن جلو...بروبروباشوهرت کناربیاتوکارمردم دخالت نکن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج