مطب پزشکان فاقد کارت‌خوان پلمب می‌شود
۸۷۴۱۳۱
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
۱۲۳۳۵ 
مدیرکل امور مالیاتی گلستان از پلمب مطب پزشکان فاقد دستگاه کارتخوان خبرداد و گفت: خردادآخرین فرصت تسلیم اظهارنامه مالیاتی است.

خبرگزاری مهر: علی اصغر هزار جریبی بعدازظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار کرد: درآمد مالیاتی در بسیاری کشورها مهم ترین منبع درآمد دولت بوده و باید این امر در کشور ما هم جایگزین درآمد نفتی شود.

وی افزود: در سال ۹۳ میزان درآمد مالیاتی استان ۱۶۰ میلیارد تومان بود که هم اکنون به ۴۲۸ میلیارد تومان رسیده و در قانون بودجه سال ۹۸ هم ۳۳ درصد رشد داشته است.

هزارجریبی گفت: درآمد عمومی گلستان در سال ۹۷ رقم ۵۲۸ میلیارد تومان پیش بینی شده بود که ۸۳ درصد این درآمد سهم امور مالیاتی بود.

وی بیان کرد: از ۴۴۱ میلیارد تومان که بر عهده امور مالیاتی بود، این سازمان توانست ۴۲۸ میلیارد تومان یعنی معادل ۹۷ درصد را محقق کند که دو درصد رشد نسبت به عملکرد سال قبل داشت.

هزارجریبی درخصوص مالیات بر ارزش افزوده گفت: پنج درصد این رقم در اختیار امور مالیاتی بوده و سه درصد هم عوارض است که به حساب شهرداری ها و دهیاری ها و بیمه سلامت واریز می شود.

۱۱۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز شد

وی اظهار کرد: در سال گذشته مبلغ ۱۱۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری ها و دهیاری ها استان واریز شد که ۲۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن مختص شهرداری گرگان بود.

هزارجریبی افزود: درآمدهای مالیاتی به دو دسته مستقیم (حقوق کارکنان دولت، کارکنان بخش خصوصی، اصناف، نقل و انتقال املاک) و غیرمستقیم تقسیم می شود که در سال ۹۷ بالغ بر ۲۵۵ میلیارد تومان از مالیاتی وصولی متعلق به مالیات مستقیم بود که ۵۹ درصد مالیات اخذ شده را شامل می شود.

وی اضافه کرد: در تحقق درآمد ۸۳ میلیارد تومان از محل مالیات حقوق کارمندان، ۶۴ میلیارد تومان از شرکت ها، ۴۹ میلیارد تومان از مشاغل و اصناف، ۱۷ میلیارد تومان از حقوق کارکنان بخش خصوصی، و بقیه از اجاره املاک و مالیات بر ارث و سرقفلی و غیره است.

۸۳ درصد درآمد عمومی گلستان بر عهده امور مالیاتی است

طبق گفته مدیرکل امور مالیاتی گلستان درآمد عمومی استان در سال ۹۸ بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که ۸۳ درصد آن بر عهده امور مالیاتی است.

هزارجریبی تصریح کرد: طرح جامع مالیاتی سیستم بانکی مراحل نهایی را تصویب کرده تا به قانون تبدیل شود و این امر از فرار مالیاتی بسیاری جلوگیری می کند.

وی با اشاره به صندوق مکانیزه فروش که نقش تعیین کننده در مشخص شدن مالیات دارد، بیان کرد: در سنوات اخیر دریافت اظهارنامه کاملاً الکترونیکی شده و مشاغل و اصناف و صاحبان وسایل حمل و نقل عمومی باید تا پایان خرداد اظهارنامه خود را تسلیم کنند.

هزارجریبی با بیان اینکه شرکت ها و املاک استیجاری تا تیرماه مهلت دارند تا اظهارنامه خود را تحویل دهند، گفت: عدم تسلیم اظهارنامه باعث عدم بهره مندی از ماده ۱۰۱ بوده که این ماده معافیت هایی را برای صنوف مشخص می کند.

مدیرکل امور مالیاتی گلستان با بیان اینکه با تحویل به موقع اظهارنامه می توان از تقسیط مالیات برخوردار شد، اظهار کرد: در قانون بودجه سال ۹۸ آمده که پزشکان مکلف به داشتن دستگاه پوز بوده و اگر چنین نباشد می توان مطب آنها را پلمب کرد.

هزارجریبی در خصوص واحدهای خسارت دیده از سیل خاطرنشان کرد: در ماده ۱۶۵ قانون مالیاتی آمده که اگر واحد تولیدی تا ۵۰ درصد خسارت ببیند از معافیت عملکرد آن سال بهره مند می شود و البته نباید خسارت آن از جایی تأمین شده باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1398/03/23
پزشک های متخصص همشون فقط پول نقد میگیرند و وقتی اعتراض میکنید میگن دستگاهمون خرابه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
اصلا پزشکان هیچی حالیشون نیستن
به مشت بی سواد و بی شعورن
من مادر بزرگم داروی خونگی میده همه دردا رو درمون می‌کنهباید هرچه پزشکه اعدام کنن
(بی شعوری عقده ای و بی سواد هستم که میخواهم انتقام همه ناکامی های زندگی ام را از دیگران بگیرم)
من یک ایرانی هستم!
-
16:20 - 1398/03/23
امیدوارم راست باشه این خبر
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1398/03/23
همه مالیات دهندگان در صورتیکه بدانند مالیاتی که پرداخت می کنند ، در راه صحیح هزینه می شود از دل و جان مالیات خود را پرداخت می کنند .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
من از دل و جان مالیات میدهم
منزل اجاره داده ام مالیاتش را هم می‌دهم
خودم شاغلم مالیات می دهم
همسرم کار خصوصی دارد و مالیاتش را تمام و کمال میدهد
طلا هم میخرم مالیاتش را میدهم
چون وظیفه دارم
چون اگر معتقدم کشورم باید درست شود اول از همه باید از
خودم شروع کنم
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1398/03/23
کارتخوان دارند اما بنام غیره خود پزشک رفتم کارت که کشیدم رسیدش مربوط به صنایع دستی بود خیلی ناب ناب ولی یک کارگر همجوره جفا میبینه از حقوق تا مالیات آنی و ماهانه
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1398/03/23
چشم پزشکان کارتخوان را نصب می کنند ولی شما هم از اختلاسهای چندهزار میلیاردی مکرر و‌مکرر و مکرر و مکرر و ...خواری لطفا مراقبت کنید.
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1398/03/23
خودم ندیدم تا حالا کارت خوان کم وبیش هست انچه مهم هست چنان با اخم منشی پول نقد میشماره که جرات سوال نکردم
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1398/03/23
مطمئن باشید که نمیتوانید پزشکان طماع رو مجاب به این کار کنید...
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1398/03/23
ایشالا که انجام بشه، این پزشکا باپول بیت المال تحصیل کردن ولی فکرمیکنن خدان،
United Arab Emirates
18:43 - 1398/03/23
اینم راه کاره ! خوب کارت خوان میزاره استفاده نمیکنن یعنی چی آخه؟
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1398/03/23
جرأت ندارید الکی بلوف نزنین
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1398/03/23
ما دیروز رفتیم دکتر کارت نگرفت منشی گفت تو این ساعت کارت خوانمدن کار نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1398/03/23
ما دیروز رفتیم دکتر کارت نگرفت منشی گفت تو این ساعت کارت خوانمدن کار نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1398/03/24
دمش گرم با اینها باید اینجور برخورد کرد.
گرچه فقط اینها حرف می زنند.
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1398/03/24
لطفا"اتفاقاتی که در دیگر کشورها می افتد را گزینه ای در کشور ایران نخواهید پیاده سازی کنید می فرمایند دیگر کشور ها عمده درامدشان از مالیات است بدون در نظر گرفتن منابع و معادن و ذخایر آنها و خدماتی که در آن کشورها به مردم ارائه میشود مثل درمان رایگان و تحصیلات رایگان و بیمه بیکاری مناسب و راهها و جاده های ایمن و‌مناسب و نداشتن نوسان دایم قیمت مایحتاج ضروری مردم شفاف بودن مالی کارگزاران نظام حکومتی و دادن یارانه برای کمک به بهبود سطح معیشتی مردم (مثل کشورهای عربی منطقه ) جلوگیری از ارزش پول ملی و خیلی چیزهای دیگر
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1398/03/24
اولا که کارت خوان استفاده نمیکنن دوما که میگن به حساب شخصی کارت به کارت کنن و رسید را بیارن سوما که پوز سیار به نام یکی از اشناها در مطب میزارن چهارم هم که میگن پول نقد بیارن .دیدین راههای رسیدن به فرار مالیاتی زیاده
Iran, Islamic Republic of
04:28 - 1398/03/24
کارت خوان دارن ولی همیشه قطعه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج