۱۰۰۰هکتار از مزارع کهگیلویه در آتش سوخت
۸۷۵۲۵۹
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
۸۶۴۱ 
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه با اشاره به اینکه تاکنون بیش از یک هزار هکتار از مزارع شهرستان دچار آتش‌سوزی شده است، گفت هیچ‌گونه اعتباری برای پرداخت خسارات نداریم.

خبرگزاری تسنیم: سید عمران تقوی، رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: باران‌های سیل آسای فرودین ماه امسال 70 میلیارد تومان به بخش کشاورزان خسارت وارد کرده است.

وی عنوان کرد: با همکاری بانک‌های عامل تسهیلات قریب به 500 نفر از کشاورزان بدهکار به بانک‌ها که از تاریخ اول مهرماه سال 96 تا پایان اسفند 97 سررسید شده، سود، جرائم و دیرکرد آنها بخشیده شده و اصل وام به مدت 3سال تمدید شده است.

تقوی افزود: هم اکنون در حال جمع‌آوری تمام مستندات برای ثبت در سامانه "سجاد" هستیم تا در مواقع بحرانی از قبیل سیل بتوانیم میزان دقیق خسارت‌ها را براساس اطلاعات سامانه برآورد کنیم اما تاکنون هیچ‌گونه استقبالی از سوی کشاورزان برای ثبت اطلاعات خود در شهرستان انجام نشده است.

۱۰۰۰هکتار از مزارع کهگیلویه در آتش سوخت

وی با اشاره به ضرورت تشکیل و راه‌اندازی صندوق توسعه بخش کشاورزی در شهرستان کهگیلویه تصریح کرد: صندوق توسعه بخش کشاورزی با اعتبار اولیه 4 میلیاردتومان در سطح شهرستان راه‌اندازی شده با این هدف که 51درصد اعتبارات به مردم و 49 درصد به دولت اختصاص داده شود.

تقوی ابراز کرد: این صندوق هم اکنون در کل استان تنها در سه شهرستان کهگیلویه، گچساران و باشت راه‌اندازی شده است و در کهگیلویه 60 درصد اعتبارات را به محصولات دامی، 38 درصد به زراعت و 2 درصد دیگر را به شیلات اختصاص دادیم.

وی با اشاره به میزان جذب اعتبارات شهرستان در یکسال اخیر عنوان کرد: در یکسال اخیر در مجموع میزان یک میلیارد و 100 میلیون تومان اعتبارات جذب شده داشتیم که از این میزان تاکنون 50درصد آن تخصیص یافته است.

تقوی با بیان میزان آتش‌سوزی‌های مزارع در سطح شهرستان گفت: تاکنون بیش از یک هزار هکتار از مزارع شهرستان دچار آتش‌سوزی شده است و در مواردی که خسارات ناشی از تخلفات عمدی بوده است هیچ‌گونه اعتباری برای پرداخت خسارات نداریم.

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه تصریح کرد: در مواردی که آتش‌سوزی‌ها ناشی از عوامل طبیعی بوده باتوجه به اعتبارات ستاد مدیریت بحران، میزان خسارت‌ها پرداخت می‌شود.

تقوی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه عملیات برداشت محصولات کشاورزی در بخش چاروسا و دیشموک به تازگی آغاز شده از کشاورزان این مناطق درخواست می‌کنیم از آتش‌زدن پسماندها و کاه‌و‌کلش مزارع خود تا پایان کامل فصل برداشت جلوگیری کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
21:08 - 1398/03/26
لعنت بر ذاتتون که ایران رو نابود کردین
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1398/03/27
بعد از سیلاب ، آتشسوزی ، برکات دولت اصلاحطلب چه زیاده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج