ایران، خواستار پایان حضور آمریکا در سوریه شد
۸۷۶۱۶۹
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
۲۶۰۳ 
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با تاکید بر تمامیت ارضی و حاکمیت دولت سوریه از آمریکا خواست تا به حضور غیرقانونی خود در این کشور پایان دهد.

خبرگزاری ایرنا: نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با تاکید بر تمامیت ارضی و حاکمیت دولت سوریه از آمریکا خواست تا به حضور غیرقانونی خود در این کشور پایان دهد.

‌مجید تخت روانچی در نشست شورای امنیت عصر سه شنبه به وقت محلی که با موضوع سوریه برگزار شد، افزود: ایران به همراه سایر ضامنین چارچوب آستانه همچنان به حمایت از حق ذاتی حکومت سوریه برای مبارزه با تروریست‌های تعیین شده توسط شورای امنیت ادامه می‌دهد.

وی افزود: منطقه کاهش تنش ادلب برای حفاظت از غیرنظامیان در مقابل تروریست‌ها ایجاد شده است نه اینکه منطقه‌ای امن برای تروریست‌ها باشد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، نقض قوانین بین المللی به ویژه حقوق بشردوستانه توسط آمریکا را به شدت محکوم کرد و از این کشور خواست به سرعت به حضور غیرقانونی خود در سوریه خاتمه دهد.

تخت روانچی تاکید کرد حق تعیین آینده سوریه صرفاً به عهده خود سوری‌ها است و ادامه داد: مبارزه با خطرناک‌ترین گروه‌های تروریستی که تعداد زیادی غیرنظامی را به عنوان گروگان‌های خود گرفته‌اند، ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: این در حقیقت محافظت عملی غیرنظامیان است و باید منجر به آزادی همه غیرنظامیانی شود که در مناطق تحت کنترل تروریست‌ها گروگان گرفته شده‌اند.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد: روشن است که این گروه‌های تروریستی تعیین شده بین المللی نمی‌توانند و نباید مجاز به ادامه کنترل خود بر بخش بزرگی از قلمرو دولت مستقل باشند. در غیر این صورت، مطمئناً ادلب به یک پناهگاه امن تروریست‌های بی رحم برای ادامه عملیات خود و کشتار بیشتر غیر نظامیان در داخل و خارج از آن تبدیل می‌شود.

تخت روانچی یادآور شد: به موجب قوانین بین المللی انسان دوستانه، تنها دولت سوریه است که منحصراً حق بازگرداندن کنترل بر سرزمین خود را دارد و مسئول اطمینان یافتن از حفاظت و امنیت تمام شهروندان خود در برابر تروریست‌ها است.

وی با بیان اینکه وضعیت فعلی ادلب نمی‌تواند و نباید به طور نامحدود ادامه یابد، توضیح داد: در شرایط کنونی، تروریست‌ها از بیش از ۲ میلیون غیر نظامی به عنوان سپر انسانی استفاده کنند و عملیات خود را انجام دهند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: این مساله، از بازگشت پناهندگان و آوارگان داخلی به خانه‌های خود جلوگیری می‌کند و مانع از بازسازی سریع کشور خواهد شد. همچنین راه حل سیاسی را هم متوقف می‌کند که همه اینها به طور ذاتی با یکدیگر ارتباط دارند.

تخت روانچی بار دیگر تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران به همکاری خود با دیگر طرف‌های ضامن توافق آستانه ادامه می‌دهد تا با توافق دولت سوریه در شکل دهی کمیته تدوین قانون اساسی توسط نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه تسهیل شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1398/03/29
خودتون سوریه را رها کنید....فکر سیب زمینی و پیاز باشید
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1398/03/29
و همچنین روسیه ایران
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1398/03/29
و همچنین روسیه ایران
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/03/29
دیگ به دیگ میگه روم سیاه
پاسخ ها
پ ز
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
چرا خودتون ماندید ...
پ ز
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
وفقط ایران می تونه بمونه
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1398/03/29
آمریکا را ولش فکر خودتان باشید که به زودی با تیپا می اندازنتان بیرون
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1398/03/29
چشم قربان اطاعت اوامر دیگه ای باشه ؟
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1398/03/29
سوریه دستش چلاقه بندازتشون بیرون یا ما بریم این کاررو براشون بکنیم !!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1398/03/29
ایران و روسیه به درخواست رسمی سوریه رفتن کشورشون ولی آمریکاییها به زور رفتن اونجا.اگه ایران هو سوریه حضور نداشت شماها تو امنیت نبودید و الان به جای نظردادن تو اینجا باید تو غرب کشورمون با اون جانیا مبارزه میکردید.
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1398/03/30
آقای تخت روانی شما نسبت به حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه موضع میگیرید اما نسبت به حضور غیر قانونی ترکیه درخاور سوریه و تصرف و اشغال غیرقانونی اعزاز جرابلس و عفرین هیچ واکنشی نشان نمیدیداگه آمریکا نبود ترکیه با تجهیز وتسلیح داعش و ایجاد گذرگاهی امن کردها را قتل عام میکند شما چطور جنایات ترکیه در خاک سوریه را ن میبینید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج