کاهش آمار مهاجرت دانشجویان با افزایش قیمت ارز
۸۷۸۲۲۶
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۹
۶۰۵۱ 
معاون وزیر علوم از کاهش مهاجرت دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور به دلیل افزایش قیمت ارز خبر داد.

ایلنا: مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در بجنورد اظهار داشت: میزان مهاجرت برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور از سال تحصیلی گذشته کاهش یافته اما آماری در این خصوص در دست نداریم.

وی با بیان اینکه اقداماتی برای تامین ارز دانشجویان انجام شده، افزود: البته دانشجویانی که در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل می کنند می توانند به کشور بازگردند و ظرفیت و امکانات مورد نیاز برای حضور آنان در دانشگاه های سراسر کشور وجود دارد.

صدیقی بر جذب دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه های کشور تاکید کرد و گفت: اکنون با احتساب دانشجویان خارجی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مراکز آموزش عالی غیردولتی ۳۹ هزار نفر دانشجوی خارجی در ایران تحصیل می کنند.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: خراسان شمالی با فراهم کردن زیرساخت های آموزش عالی، قابلیت پذیرش دانشجوی غیر ایرانی را دارد.

صدیقی با بیان اینکه جابه جایی دانشجویان به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: این بخش در راستای برون سپاری امور به بخش خصوصی سپرده شده است.

صدیقی با بیان اینکه ورزش و تحرک در دانشگاه ها فدای فضای مجازی شده، اظهار داشت: متاسفانه قشر دانشجو کم تحرک شده است و بیشتر با گوشی و تبلت روزگار می گذرانند که این امر به نوعی سلامت آنان را تهدید می کند.

وی بر ایجاد برنامه‌های متنوع در خصوص ورزش در دانشگاه ها تاکید کرد و افزود: باید فضای ورزشی مراکز آموزش عالی را توسعه دهیم و همچنین با برگزاری رقابت‌های ملی و بین المللی انگیزه برای فعالیت این قشر را فراهم کنیم.

صدیقی بر ترویج ورزش همگانی در بین دانشجویان تاکید کرد و گفت: ۲۶ درصد دانشجویان ورزش نمی‌کنند که این آمار در قالب طرحی سنجیده شده است.

وی سرانه فضای ورزشی دانشجویی کشور را ۲ متر مربع به ازای هر دانشجو عنوان کرد و افزود: این سرانه در استان خراسان شمالی پایین‌تر است.

صدیقی به مسائل و مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه ها نیز اشاره کرد و اظهار داشت: افسردگی و نگرانی برای شغل از جمله مشکلات این قشر است که باید برای رفع این دغدغه چاره جویی کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1398/04/04
منظورت از دانشجوی خارجی عراقی و لبنانی و فلسطینی بود نه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:28 - 1398/04/04
حیف از پولی که صرف دانشگاه کردیم دو فرزندم لیسانسه بیکار هستند و دولت بی خیر و برکت هم فکری به حال جوانان بیکار نمیکند
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1398/04/04
بهتر خارجی کیه افغانی هستن بودجه ومنابع شغلامون اشغال میکنن وهزینه میش
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1398/04/04
این آقای صدیقی انشاالله با اون آقای صدیقی امام جمعه تهران نسبتی ندارد؟؟ انشاالله
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج