ممنوعیت کشت برنج در استان‌های غیرشمالی
۸۷۸۳۸۲
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
۴۵۰۴ 
معاون وزیر جهاد با بیان اینکه طرح ممنوعیت کشت برنج در هیات دولت مصوب و به استانها ابلاغ شده است، افزود:در طول سه سال به استانهای غیرشمالی که برنج کشت کنند، مزایایی تعلق نمی گیرد.

خبرگزاری مهر: معاون وزیر جهاد با بیان اینکه طرح ممنوعیت کشت برنج در هیات دولت مصوب و به استانها ابلاغ شده است، افزود:در طول سه سال به استانهای غیرشمالی که برنج کشت کنند، مزایایی تعلق نمی گیرد.

علی‌مراد اکبری ۴ تیرماه ۹۸ در همایش سه روزه کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی اظهارداشت: در این کارگروه تصریح شد کشت برنج جز در دو استان شمالی گیلان و مازندران ممنوع است.

معاون وزیر جهاد با بیان اینکه این طرح در هیات دولت مصوب و به استانها ابلاغ شده است، افزود: براین اساس، در طول سه سال به استانهای غیرشمالی که برنج کشت کنند، مزایایی تعلق نمیگیرد و از آنان حمایت نخواهد شد.

وی درباره اینکه چرا با وجود اینکه آمارهای هواشناسی بارش های امسال را در طول ۵۰ سال اخیر بی سابقه می داند، مجوز کشت در استانهای غیرشمالی داده نمی شود؟، اضافه کرد: ایران کشوری خشک و بالا و پایین بودن میزان بارش‌ها جزو رفتارهای مناطق خشک است ضمن اینکه کشورما در مسیر تغییر اقلیم است و برنامه های کشتی که تدوین می شود باید با توجه به افق های طولانی مدت باشد.

اکبری تاکید کرد: به هر حال ایران کشور خشک است و ایران در مسیر تغییر اقلیم قرار دارد و ما باید برنامه‌های کشت ما با درنظر گرفتن افق‌های طولانی‌مدت باشد.

این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی مصوبات دیگر کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی را طی یکسال گذشته مورد اشاره قرار داد و افزود: این کارگروه همچنین تصویب کرده که در استان های هرمزگان و بوشهر تحویل حجمی آب اجرایی شود.

به گفته اکبری این طرح قرار است هفته آینده مصوب و ابلاغ شود.

معاون وزیر جهاد درباره معطل ماندن طرح الگوی کشت محصولات کشاورزی نیز اظهارداشت: این طرح در حال تدوین است و در کمیته‌ای تخصصی بررسی می‌شود.

اکبری با بیان اینکه بخش‌های مختلف این طرح آماده است و به نظر بنده تا آخر امسال یا اوایل سال آینده اجرایی می شود، تصریح کرد: مشکلاتی در زمینه الگوی کشت وجود دارد و یکی از آنها این است که کشاورزان کشت خود را براساس میزان درآمدی که آن کشت دارد، تعیین می‌کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1398/04/04
من هفته پیش اصفهان بودم اونجا خودشون میگن مشکل کم آبی داریم اما خیلی از نقاط اصفهان دیدم که برنج کاشتند
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1398/04/04
واقعا تو اصفهان و سیستان با بی آبی نباید برنج کاشته بشه اطراف تهرانم برنج میکارن
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/04/04
خوزستان آب برد ولی اجازه کشت برنج نمی دهید
شما در جهت تحریم امریکا حرکت می کنید
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1398/04/04
باسلام کارخیلی درستی است،
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1398/04/04
مجوزکشت هندوانه راکه خیلی هم به آب احتیاج داره میدن ولی برنج که غذای استراژی هست نمیدن
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1398/04/04
لرستان همه اش زیر کشت برنج رفته و از آب چاه استفاده میکنند جهاد هم کار نداره
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1398/04/05
ما که از برنج ایرانی خیری ندیدیم حالا شماهامیخواهید با این کار برنج را ده برابر قیمت الان به فروش برسانید چون در این صورت با کمبود برنج ایرانی مواجه میشیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج