جزئیات تعرض به دانش‌آموزان اصفهانی بعد از ۷ماه
۸۷۸۳۹۱
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
۱۶۷۱۹ 
اواسط آذرماه سال گذشته بود که خبر کودک‌آزاری ۴ دانش‌آموز ۸ و ۹ ساله در یک مدرسه ‌دولتی در اصفهان منتشر شد. ماجرا از این قرار بود که بچه‌ها از اوایل سال تحصیلی دچار آزار و اذیت از طرف متهم پرونده می‌شدند؛ متهمی که پیش‌تر رئیس انجمن اولیا و مربیان مدرسه و سال گذشته نایب‌رئیس انجمن اولیا و مربیان بوده است.

خبرآنلاین: اواسط آذرماه سال گذشته بود که خبر کودک‌آزاری ۴ دانش‌آموز ۸ و ۹ ساله در یک مدرسه ‌دولتی در اصفهان منتشر شد. ماجرا از این قرار بود که بچه‌ها از اوایل سال تحصیلی دچار آزار و اذیت از طرف متهم پرونده می‌شدند؛ متهمی که پیش‌تر رئیس انجمن اولیا و مربیان مدرسه و سال گذشته نایب‌رئیس انجمن اولیا و مربیان بوده است.

این فرد هر کدام از این کودکان را به‌نوعی آزار داده؛ به‌عنوان مثال یکی از بچه‌های پایه دوم دبستان را وقتی که داشته دست‌هایش را در مدرسه می‌شسته از پشت بغل کرده، به دستشویی برده و به او تعرض کرده است. دو نفر از دیگر بچه‌ها ادعا می‌کنند که این فرد در حضور دیگر بچه‌ها آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده و هر کدام از بچه‌ها را که به دستشویی می‌برده با یک مداد نوک‌تیز یا چاقو و سلاح سرد آنها را تهدید می‌کرده که اگر سر و صدا کنید، یا می‌کشمتان یا خانواده‌تان را فلان می‌کنم و .. . حالا بعد از گذشت ۷ ماه حکم سنگینی برای آزارگر مدرسه صادر شده است.

توضیحات دانش‌آموزان و بازداشت متهم

این ماجرا ادامه پیدا می‌کند و وحشت بچه‌ها از تهدیدها منجر به سکوت آنها می‌شود. تا اینکه بعد از تقریبا دو ماه بچه‌ها یکی یکی به خانواده‌هایشان اطلاع می‌دهند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. سارا باقری، وکیل پرونده و از وکلای داوطلب انجمن حمایت از حقوق کودکان می‌گوید: «خانواده‌ها هم بلافاصله به مدیر مدرسه اطلاع می‌دهند، مدیر مدرسه هم می‌گوید اصلا همچین چیزی نبوده و انکار می‌کند ولی بعد می‌گوید که ما با متهم یک جلسه‌ای می‌گذاریم که اگر چنین اتفاقی افتاده، او عذرخواهی کند. در جلسه‌ای که برگزار می‌شود، دو خانواده دیگر هم می‌آیند و ادعا می‌کنند که برای کودک ما هم چنین اتفاقی افتاده است و دعوا می‌شود و پای حراست آموزش‌وپرورش و پلیس امنیت به مدرسه کشیده می‌شود. بلافاصله بعد از آن جلسه، متهم طی قرار بازداشت موقت، به زندان می‌رود. نکته مهم در این میان این است که نایب‌رئیس انجمن اولیا و مربیان که متهم این پرونده است، دائما در مدرسه حضور داشته.»

طبق گفته‌های باقری، این متهم قبل از اینکه بخواهد بچه‌ها را مورد کودک‌آزاری قرار دهد، عکس بعضی از مادران دانش‌آموزان را از تلگرام فوتوشاپ می‌کرده و آنها را به لحاظ روانی نیز آزار می‌داده است. نکته مهم‌تر اینکه کودک خود این متهم هم در این مدرسه درس می‌خوانده است. معمولا انجمن اولیا و مربیان حضور مستمر در مدارس ندارند اما این فرد دائما در مدرسه حضور داشته و آزادانه با بچه‌ها در ارتباط بوده است. تقصیری که متوجه آموزش‌وپرورش و کادر مدرسه بوده و دائما از مسئولیت آن شانه خالی می‌کنند.

طرح دعوا برای آدم‌ربایی

آن‌طور که باقری می‌گوید، همه خانواده‌ها هم به مرجع قضایی رفتند و طرح دعوا کردند. از آن موقع به بعد تحقیقات مقدماتی صورت گرفت و کیفرخواستی که علیه متهم صادر شد این بود که ایشان نسبت به ایجاد مزاحمت برای اطفال و کودک‌آزاری و تشویق و تحریک به انحرافات جنسی و تسهیل دستیابی به محتوای مستهجن از طریق نشان‌دادن تصاویر مبتذل و مستهجن به اطفال و توهین به آنها قرار جلب برای متهم صادر شد. بعد از آن خانواده‌ها نسبت به آدم‌ربایی هم طرح دعوا کردند و مورد تایید دادگاه قرار گرفت و بعد وارد دادگاه کیفری یک اصفهان شدند. متهم از آذرماه تا الان در زندان است؛ به‌واسطه اینکه جرم او شامل اعمال منافی عفت است و به‌همین دلیل اصلا آزاد نشده‌، در جلسه‌ای که تشکیل شد همه دفاعیات مطرح شد.

۱۰۰ ضربه شلاق و ۲۰ سال زندان

تعرضی که نسبت به بچه‌ها صورت گرفته به همراه تهدیدهای بسیار زیادی بوده است. در واقع متهم به‌شدت بچه‌ها را ترسانده بود که اگر کسی این موضوع را بفهمد سر شما و خانواده‌تان یک بلایی می‌آورم. وکیل این پرونده می‌گوید: «به‌خاطر همین بچه‌ها این موضوع را دیر فهمیده بودند و طی گواهی‌هایی که پزشکی قانونی صادر کرده بود، اختلال روانی حاصل از تعرض و تجاوز ذکر شده بود. به‌همین دلیل در حکمی که صادر شد به‌خاطر ارتکاب عمل شنیع تاخیذ به عنف به صد ضربه شلاق حدی محکوم شده است. علاوه بر این وی بابت آدم‌ربایی و اتهاماتی که گفته شد، به تحمل ۴ بار حبس ۲۰ سال تعزیری محکوم شد که یک بار آن قابل اجراست.»

اصرار آموزش‌وپرورش بر شایعه‌بودن ماجرا

آن‌طور که به‌نظر می‌رسد، کارد مدرسه هیچ مسئولیتی را در قبال این حادثه به‌عهده نگرفته است. در درجه اول این اشتباه متوجه آموزش‌وپرورش است. در این مدت نه تنها از خانواده‌ها دلجویی نشده که بسیار سنگ‌اندازی شده و خانواده‌ها شده‌اند. به هر حال کودکان این خانواده‌ها آسیب دیده‌اند و دچار مشکل شده‌اند. این بچه‌ها انقدر کم سن و سال هستند که اصلا قبح قضیه را تشخیص نمی‌دهند و هنوز نمی‌دانند که چه اتفاقی افتاده است. این بچه‌ها در حال حاضر تحت نظر روان‌شناسی هستند که خانواده‌ها با هزینه شخصی خودشان فراهم کرده‌اند. خانواده‌ها این بچه‌ها به آموزش‌وپرورش به‌عنوان امانت سپرده‌اند ولی آموزش‌وپرورش هیچ مسئولیتی را نپذیرفته است. فقط بعد از رسانه‌ای‌شدن این ماجرا، آموزش‌وپرورش با یک تصمیم شتاب‌زده، مدیر مدرسه را اخراج کرده است و بقیه کادر مدرسه هم همه تغییر می‌کند.

سارا باقری با گلایه از سیستم آموزشی می‌گوید: «در مورد آموزش‌وپرورش هم بخشی از این تقصیرات به گردن آنها بوده، بارها جلسات مختلفی برگزار و ادعا کردند که هیچ اتفاقی نیفتاده و این اتفاق کاملا شایعه بوده است. در واقع خانواده‌ها از این ناراحتند که نه تنها آموزش‌وپرورش از آنها دلجویی نکرده که مدعی بودند این اتفاق واقعیت ندارد و کاملا شایعه است. تنها یک‌سری جابه‌جایی در مدرسه صورت گرفته و از لحاظ مالی هم خانواده‌ها را تامین نکرده تا بچه‌ها به روان‌شناس مراجعه کنند. در همین میان هنوز یک‌سری پرونده درباره مسئولین مدرسه در دادسرا مفتوح است و در حال رسیدگی است تا اتهامات مشخص و تایید شود.»

اقدام به خودکشی؛ «گفته بود فقط با کشتن خودتان پاک می‌شوید»

بعد از فاش‌شدن این ماجرا و اقرار دانش‌آموزان، یکی از بچه‌ها به‌دلیل فشار زیاد حاصل از این اتفاق و تهدیدهای زیادی که از طرف متهم شده بود، اقدام به خودکشی کرده بود. باقری می‌گوید: «این کودک طنابی را دور گردن خود بسته و خواسته خودکشی کند و وقتی مادر این بچه، عکس کودکش را برای من فرستاد، تمام آثار طناب روی گردن او مشهود بود و به‌شدت زخم شده بود.» مادر همین کودک هم در توضیح می‌گوید: «پسر من اقدام به خودکشی کرد. روان‌شناس می‌گفت پسرتان را در جریان همه‌چیز قرار دهید تا بعدا فکر نکند که شما پیگیری نکرده‌اید. به‌دلیل این ماجراها هم به‌شدت عصبانی شد.

به خانه خواهرم رفتیم که شاید حالش بهتر شود؛ یک‌دفعه دیدم که صدای خرخر می‌آید و بعد دیدم پسرم طنابی را دور گردنش محکم پیچیده است و دارد خودش را خفه می‌کند. سریع کمکش کردم تا از این وضعیت بیرون بیاید و وقتی پرسیدم چرا اینکار را کردی؟ گفت: مامان این آقا به ما گفته بود وقتی من اینکار را با شما کردم شما دیگر نجس هستید و برای پاک‌شدن باید خودتان را بکشید. حتی به بچه‌ من چطور مردن را آموزش داده بود؛ گفته بود با طناب و کمربند و تیغ‌زدن روی شاهرگ باید خودتان را بکشید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 43
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1398/04/04
مگر مجازات تعرض و لوات اعدام نیستپدر چهار بچه باید یارو میکشتن اینطوری بهتر بودحسینی باش نمایش بده بی سانسور
پاسخ ها
نااشنا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
چه ربطی به پدرشون داره
کرمانشاه
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
شما اگه ازدواج کردید ویا اگه مجردهستین وبعدا متاهل بشید انشاا... خدای نکرده بچتون سرما بخوره وناراحت باشه میگید به من ربط نداره؟ . بله دوستمان درست گفته پدر بچه ها باید کلکشو بکنن وتیکه تیکش کنن این بی شرف را .
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/04/04
مدارس امروز ما از نظر رسیدگی کردن، از یک مرغداری شلوغ تر و کم اهمیت تر است!
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1398/04/04
این حیوون باید اعدام بشه ،حبس تعزیری واقعا برای کسی که به این بچه ها تعرض کردا وحتی یاد داده که چه جوری خودکشی کنن واقعا کمه
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1398/04/04
خدا به بچه ها رحم کند با این شرایط کشور و آموزش و اقتصاد و انسانیت. ازما که گذشت.....
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1398/04/04
بهترین راه آموزش دادن بچه‌هاس که وقتی تهدیدی از طرف معلم یا ناظم یا... که در مدرسه هستن صورت گرفت سریعا به اورژانس اجتماعی اطلاع دهند
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/04/04
مهم اینه که موهای من کامل زیر مقنعه باشه بقیه اش مهم نیست...
پاسخ ها
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
عقده ای !!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
دقیقا
هیچ وقت به مردها یاد داده نمیشه که امیال پست خودشون رو کنترل کنن همیشه باید زن ها محدود بشن که آقایون راحت باشن
ولی در مورد این پسر بچه ها چی اینها باید چه کنن که شر این مردان کثیف در امان باشن
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/04/04
اول گله دارم از مسولین اخبار داغ میدانید.چرا ملت پناه میبرند به رسانه های خارجی .چون بیشتر از رسانه های داخلی واقعیت‌ها را منتشرمیکنند .فقط خدا میداند. مثلا مسولین اخبار داغ.چقدر وقت می‌گذارد تا سانسور کند پس نوشتن نظر وقتی می‌دانیم منتشر نمی‌شود .فایده ندارد به امید آزادی همه بخصوص‌ آزادی برترین‌ها
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
دقیقاً
هرچه به نفع خودشان هست منتشر و بقیه را سانسور میکنند!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
کاملا منطقی ودرست فرمودید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
این رسانه هایی که میگی مثل همان مَثَلِ بختیاری هاست که گفتن (جُل را برای خان بیار، اما اسم جُل را نیار)
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1398/04/04
مقصر این ماجرا کبه که یه مشت بیمار روانی رو بدون کنترل مسیول این همه بجه بیگناه میکنن خدا از تون نگذره الهی با این مملکت داریتون
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1398/04/04
طفلک این بچه ها. اینده و زندگیشون تباه شده. تا ابد مگر یادشون میره. مردک روانیه. یک همچنین حیوانی ازاد بشه دوباره همینه بدتر هم میشه. باید اعدام بشه. حبس و شلاق چیه.
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/04/04
یعنی چه بیست سال زندان !!!چرا این اشغال را ااعدام نمیکنن؟؟؟من جای پدر اون بچه ها باشم زنده ش نمیزارم ...
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۰۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
دمت گرم۱۴:۱۱
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1398/04/04
خدالعنتش کنه این مردکثیف رو اعدام کمشه باید زنده زنده این مردپلیدوشیطان صفت راسوزاند
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1398/04/04
بخدا که وقتی خوندم اون بچه داشته خودشو دار میزده نفس کشیدن برام سخت شد خدایا این حیواناته انسان نما چرا باید زنده بمونن
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1398/04/04
خاک بر سر مدرسه که ماجرا رو مخفی میکرده
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/04/04
من بودم خودم مجازاتش میکردم تا درس عبرتی برا بقیه بشه قانون نمی تونه جواب بده به حد مرگ شکنجه اش میکردم
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/04/04
من بودم خودم مجازاتش میکردم تا درس عبرتی برا بقیه بشه قانون نمی تونه جواب بده به حد مرگ شکنجه اش میکردم
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1398/04/04
خدا لعنت کند اعدام باید گردد
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1398/04/04
البته بپرسین ازش شاید بچه بوده همین بلا رو سرش آوردن .ولی باید اعدام بشه
.
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1398/04/04
فقط حبس انهم درمناطق بد آب وهوا.
تشیخص قاضی درست ومنطقی است همش
دم از اعدام نزنید.
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1398/04/04
اگه حساب و کتابی باشه باید با خیلیهای دیگه هم برحورد بشه مدیر مدرسه هم مقصره و باید مجازات بشه و برایاین فرد هم حداکثر مجازات اعمال بشه و اگه قص قانونی هست برای اعدامش تمهیدات لازم اندیشیده بشه
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1398/04/04
داره میرزه ...داره میرزه....
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1398/04/04
یه ریش بذاری واسه اموزش پرورش کافیه
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1398/04/04
خدا به داد زندانیان.برسه که این جونور بره اون تو.
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1398/04/04
عوصش امنیت دارین باروحانی هیچ جاایران امن نیست چراتاقبل روحانی ازاین اتفاقهانمیفتادالان هرروز۱۰۰تامیفته
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1398/04/04
احسن به این آموزش و پرورش گل و بلبل آنوقت برای یک آهنگ چه رسوایی به پا کردن
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1398/04/05
والدین این بچه ها اگر این را می خوانید
تورو خدا کوتاه نیایید تا اعدامش کنن
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1398/04/05
خوبه دختر نبودن چون میگفتن این همه مدت خوششون اومده بود و سکوت کرده بودن
مشکل یکی دوتا نیست کل فرهنگ مردونه ما مشکل داره
به مردان ما یاد داده شده که امیال کثیف شون بر هر چیزی ارجحیت داره
Iran, Islamic Republic of
03:25 - 1398/04/05
مگر حکم این جرم اعدام نیست پس چرا زندان و شلاق توروخدا این خوک کثیف اعدام کنید تا درس عبرتی شود برای دیگران.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
رای صادره عادلانه است.
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1398/04/05
اينو بايد سنگ سار کنن اعدام هم براش کمه
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1398/04/06
هزارباراعدام‌وسنگ‌سارحیف‌اسم‌حیوون‌که‌رواین‌بیمارروانی‌بزاری
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1398/04/06
چه آدم‌های بی شرفی پیدا میشه.
من باشم در حضور این کودکان اعدامش می‌کنم تا تسکینی باشه بر دل این کودکان معصوم،و آثار این جرم تا حدودی از وجودشان پاک بشه .
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1398/04/07
در اون به اصطلاح آموزش و پرورش رو باید گل گرفت که یه همچین موضوع و معظل بزرگی را انکار میکنند.یه طفل معصوم هشت نه ساله چی میفهمه که بخواد یه جانوری مثل این بهشون تعرض کنه .یکی از شبکه های اونوری یه مدت خیلی خوب داشت به بچه ها در مورد تعرض به کودکان آموزش میداد.از صدا وسیمای ما که قربونش برم آبی گرم نمیشه کلا قباحت داره راجع به این موضوعات برنامه بسازند موجب تشویش اذهان عمومی میشه.باچه امیدی بچه هامون رو بفرستیم مدرسه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج