پرهزینه‎ترین سریال‌های تاریخ
۸۸۰۱۱۲
۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
۸۸۶۳
اگر اهل دیدن سریال‎های تلویزیونی باشید، حتما می‎توانید حدس بزنید که کدام سریال‎ها بیشترین هزینه را برای ساخت مجموعه های خود پرداخت کرده اند. البته برخی از سریال‎ها هستند که برخلاف انتظار، جزو پرهزینه‎ترین‎ها به حساب می آیند. اگر دوست دارید با پرهزینه‎ترین سریال‎های تلویزیونی تاریخ آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه‌مان باشید.

برترین‎ها: اگر اهل دیدن سریال‎های تلویزیونی باشید، حتما می‎توانید حدس بزنید که کدام سریال‎ها بیشترین هزینه را برای ساخت مجموعه های خود پرداخت کرده اند. البته برخی از سریال‎ها هستند که برخلاف انتظار، جزو پرهزینه‎ترین‎ها به حساب می آیند. اگر دوست دارید با پرهزینه‎ترین سریال‎های تلویزیونی تاریخ آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه‌مان باشید.

 سریال «حسی» - ۹میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

SENSE۸ یا «حسی» یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی به سبک علمی-تخیلی و دراما است که توسط واچوفسکی‌ها و جی. مایکل استرازینسکی نوشته، تهیه و ساخته شده است. هم‌اکنون فصل نخست مجموعه شامل ۱۲ قسمت تولید شده که از تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۱۵ از طریق رسانه اینترنتی نت‌فلیکس در دسترس قرار گرفته است.

داستان مجموعه درباره هشت غریبه از نقاط مختلف جهان است که ناگهان از طریق ارتباط ذهنی و عاطفی به یکدیگر مرتبط می‌شوند و باید راهی برای زنده ماندن از دست کسانی که آن‌ها را به چشم تهدیدی برای نظم جهانی می‌پندارند پیدا کنند. نت‎فلیکس برای فیلبرداری هر اپیزود از این فیلم که هر کدام در نقطه مختلفی از جهان بود، مجبور به پرداخت ۹ میلیون دلار شد. البته گویا اپیزود اول این فیلم رضایت بخش نبود، از این رو همان جا هم پایان یافت.


سریال «مارکوپولو» - ۹میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

مارکوپولو سریال درام تاریخی آمریکایی است که از شبکه نتفلیکس در حال پخش است. داستان سریال که در قرن سیزدهم اتفاق می‌افتد از این قرار است که در دنیایی که از حرص و طمع، قدرت و زورگویی و رقابت‌های کثیف پر شده است، تاجر و جهانگرد ونیزیِ مشهور، مارکو پولو،خود را در دربار کوبلای خان، پادشاه مغول‌ها می‌بیند. پدرش او را به‌عنوان وثیقه نزد کوبلای خان گذاشته و او در آن محیط پرورش یافته و به یکی از خدمتگذاران بالا مقام دربار تبدیل می‌شود.

این سریال تنها برای هر  ۱۰ اپیزود اول ۹ میلیون دلار هزینه کرد. با این وجود این، سریال برخلاف انتظار‌ها رنکینگ بالایی نداشت و در فصل دوم آن حدود ۲۰۰ میلیون دلار ضرر کرد که یکی از شکست‌های به‌‎یاد‎ماندنی در تاریخ نت‌فلیکس به حساب می‌آید.


 سریال «رُم» - ۱۰میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

قبل از سریال «بازی تاج و تخت» سریال «رم» بر سر زبان‌ها بود. این مجموعه تلویزیونی، توسط برونو هلر، جان میلیوس، و ویلیام جی مک دونالد تولید شد. این سریال در واقع داستان روم باستان، در دوران‌گذار از جمهوری به امپراتوری را روایت می‌کند. داستانی که از تهاجم ژولیوس سزار به سرزمین گل (فرانسه امروزی) آغاز می‌شود و به مرگ مارک آنتونی و ظهور و شکل‌گیری اولین امپراتور آگوستوس ختم می‌گردد.  این سریال موفقیت‌های فراوانی را در نظرسنجی‎های مختلف برای HBO و بی بی سی به همراه داشت. رسانه‎های زیادی از همان آغاز پخش سریال رم نسبت به نمایش آن توجه خاص نشان دادند و هر دو فصل این سریال، مفتخر به نامزدی جوایز متعدد و دریافت بسیاری از این جوایز افتخارآمیز شدند.

طبق گزارشات مجله فوبز، هر اپیزود از این سریال حدود ۶ تا ۱۰ میلیون دلار هزینه برداشت. اگر چه این سریال در فصل دوم متوقف شد، اما اثر به یاد ماندنی از خود بر خاطره‌ها بر جای گذاشت.


سریال «دوستان» - ۱۰میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

سریال تلویزیونی «دوستان» را با هیچ مجموعه تلویزیونی دیگر نمی‌توان مقایسه کرد. این مجموعه کمدی که توسط دیوید کرین و مارتا کافمن ساخته شده، از ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ از شبکه ان‌بی‌سی پخش گردید. این مجموعه دارای ده فصل است و هنوز در شبکه‌های مختلف در حال بازبخش می‌باشد. داستان آن درباره شش دوست است که در منهتن نیویورک زندگی می‌کنند.

«دوستان» به یکی از محبوب‌ترین کمدی موقعیت‌های تاریخ تبدیل شد. این سریال در مجموع ۶۲ نامزدی جایزه امی و در سال ۲۰۰۲ جایزه بهترین سریال کمدی را برای فصل هشتم به دست آورد. این سریال در فهرست «۵۰ سریال برتر تاریخ TV Guide» در رده ۲۱ و در فهرست ۵۰ سریال برتر تاریخ مجله امپایر در رده ۷ قرار دارد. هر اپیزود از آخرین فصل این سریال محبوب ۱۰ میلیون دلار هزینه برداشت که هنوز هم ارزش این سرمایه گذاری را داشته است.


سریال «تئوری بیگ‌بنگ» - ۱۰میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

یکی دیگر از سریال‌هایی که در تلویزیون تاریخ‎ساز شد، سریال «تئوری بیگ بنگ» است. این مجموعه تلویزیونی در گونه کمدی است که از شبکه سی‌بی‌اس و از سال ۲۰۰۷ پخش می‌شود. چاک لوری و بیل پریدی سازندگان این مجموعه تلویزیونی هستند. محوریت این مجموعه بر روی ۵ کاراکتر می‌باشد. طبق گزارشات، هر اپیزود از این سریال، ۱۰ میلیون دلار هزینه داشت. ستاره‌های این سریال از جمله جانی گالکی، جیمز پارسونز و کیلی کوئوکو از سال ۲۰۱۴ تاکنون، هر کدام ۱ میلیون دلار برای هر اپیزود دریافت می‌کردند که رقم کمی نبود.


 سریال «جوخه برادران» - ۱۲.۵میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

«جوخه برادران» یک مجموعه تلویزیونی کوتاهی است که در ۱۰ قسمت تولید شده و در مورد جنگ جهانی دوم می‌باشد. تهیه‌کنندگان اصلی این سریال، تام هنکس و استیون اسپیلبرگ هستند که پیش‌تر در فیلم «نجات سرباز رایان» با هم همکاری داشتند.

این مجموعه تلویزیونی برای اولین بار توسط شبکه اچ‌بی‌او در سال ۲۰۰۱ به نمایش درآمد و از آن پس شبکه‌های متعددی اقدام به بازپخش آن نمودند. داستان سریال نیز در خصوص گروهی از سربازان آمریکایی، از روزی که دوره‌های آموزشی خود را طی می‌کنند تا روز پیروزی در جنگ است. این سریال در imdb در بین نمایش‌های تلویزیونی مقام دوم و در سریال‌ها مقام سوم را دارد.

هر اپیزود از این سریال ۱۲.۵ میلیون دلار هزینه برداشت که دلیل آن هم جزییات فیلم بود. لباس های بازیگران، پشت صحنه‎های خاص و منحصربفرد و ... باعث شد که ساخت هر اپیزود از این سریال هزینه بالایی را در پی داشته باشد که البته ارزشش را داشت، زیرا این سریال در سال ۲۰۰۲، بیش از ۳۰ جایزه را از آن خود کرد.


 سریال «بخش فوریت‌های پزشکی» - ۱۳میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

«بخش فوریت‌های پزشکی» یک مجموعه تلویزیونی محبوب ساخته کشور آمریکا می‌باشد. این مجموعه تلویزیونی درباره پرستاران، پزشکان و دانشجویان علوم پزشکی بود که در بخش فوریت‌های پزشکی در یک بیمارستان در شیکاگو کار می‌کردند. داستان‌های هیجانی و سرعت انجام اتفاقات در قصه‌های این سریال از دلایل محبوبیت و شهرت آن به‌شمار می‌رفت.‌ ای آر در سال ۱۹۹۴ میلادی پخش گردید و در سال ۲۰۰۴ میلادی ۲۱ جایزه امی دریافت کرد. این سریال جزو پرهزینه‌ترین سریال‌ها بود، به طوری که ۱۳ میلیون دلار برای هر اپیزود آن خرج شد.


 سریال «بازی تاج‌و‌تخت» - ۱۵میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

«بازی تاج و تخت» یکی از موفق‌ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ بود که به سبک خیال‌پردازی حماسی و توسط دیوید بنیاف و دی. بی. وایس برای شبکه اچ‌بی‌او ساخته شد. داستان سریال در قاره‌های خیالی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند.

این سریال تاکنون نامزد و برنده بسیاری از جوایز شده‌ است که از میان آن‌ها می‌توان به نامزدی جایزه امی بهترین سریال درام برای هر چهار فصل پخش شده آن، یک نامزدی جایزه گلدن گلوب برای بهترین سریال تلویزیونی درام و نامزدی جایزه هوگو برای بهترین نمایش درام اشاره کرد. پیتر دینکلیج نیز برای بازی در نقش تیریون لنیستر موفق به دریافت سه جایزه امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و یک جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده‌است.

هراپیزود این سریال حدود ۱۰ میلیون دلار هزینه برداشت، اما موفقیت آن به گونه‌ای بود که تمام این هزینه‌ها را جبران کرد.


 سریال «اقیانوس آرام» - ۲۱میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

شاید فکر کنید که «بازی تاج و تخت» پرهزینه‌ترین سریال تلویزیونی است، اما اشتباه کرده اید، «اقیانوس آرام» در رتبه اول این فهرست قرار گرفته است. این سریال یک مینی‌سریال ۱۰ قسمتی آمریکایی درباره جنگ جهانی دوم است که از ۱۴ مارس ۲۰۱۰ تا ۱۶ مه ۲۰۱۰ از شبکه HBO پخش می‌شد. تهیه‌کنندگان اصلی این سریال، تام هنکس و استیون اسپیلبرگ هستند. این مجموعه برگرفته از داستانی واقعی از وقایع جنگ جهانی دوم به روایتی شیوا و رسا و صد البته دیدنی می‌باشد. داستانی با درون مایه جنگی و روایتی عمیق از جنگ آمریکا و ژاپن!

ساخت این سریال ۲۱ میلیون دلار هزینه داشته که بیشتر آن هم برای صحنه سازی جنگ جهانی دوم و جزییات صحنه‌های فیلمبرداری خرج شده است.

منبع: therichest

پردیس بختیاری
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1398/04/14
من که سریال های تاریخی کره ای رو به سریال های پرهزینه امریکایی ترجیح میدم
با اینکه غربی ها اینهمه هزینه میکنن برای جلوه های ویژه و واقعی درآمدن صحنه ها و غیر قابل پیشبینی بودن و .... ولی در داستان سازی ضعف دارن
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
وات د هل
B)
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
موافقم......بعد عشق ها در سینمای هالیوود کثیفه......در حالیکه سینمای کره عشق رو به نحو زیبایی نشون میده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
کره ایا داستاناشون بیشتر حالت احساسی و عاشقانه دارن ولی فیلمای آمریکا عاشقانه هاشون شهوتیه منم خودم یه داستان عاشقانه احساسی رو به داستان عشق های پرتنش آمریکایی ترجیح میدم ولی خدایی سریالای آمریکایی از نظر داستان سازی بهترینن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
خخخخخخ
حقته همون شاهزاده تسو ببینی
خخخخخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
واقعا سریالای سطح پایین کره ای که هیچ جایی در بین اهل فن ندارن رو با سریالای پرقدرت آمریکایی مقایسه میکنی؟
تابلويه از سینما سر در نمیاری به کل
queen seonduk
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
من هم با شما موافقم.سریال های کره ای آرامش بیشتری داره و از لحاظ هیجان آغاز و پایان سریال ابتکار بالایی دارند.اما داستان های آمریکایی بهترند.
خطاب به آخرین کاربر!از نظر شما واقعا سینمای کره پیش پا افتاده است؟می دونی که این همه خرج هالیوود برای این سریال ها بابت چیه؟خب معلومه.برای اینه که می ترسه یه وقت کره ازش جلو نزنه.می دونید که الان صنعت سینمای کره و حتی موسیقی پاپ کره پرطرفدار ترین صنعت هستند؟می دونید که هالیوود حدود 200 هنرمند کره ای از جمله موسیقی دان و ایده پرداز و گرافیست و نویسنده و...را به هالیوود دعوت کرده؟از همه مهمتر آیا می دونید وقتی می گویید سطح پایین یعنی هرکس که جومونگ را دیده سطح پایین خطاب کردید؟یعنی همه سطح پایینند و فقط شما سطح بالایید؟در حالیکه حتی خود هالیوود به خوب بودن سریال های کره ای واقفه.الان کره مرز رقابت هند و ترکیه را ربوده و حالا همش داره با هالیوود مقایسه می شه.چرا؟چون همه می دونن که اگه ذره ای هالیوود کم بیاره کره ازش جلو می زنه.تنها چیزی که کاملا واضحه اینه کسانی که سریال های کره ای را تماشا می کنن مودب تر بوده و زیباتر کامنت می ذارن اما طرفداران هالیوود.....یکم این کار براشون سخته.از چی می ترسید که اینقدر توهین می کنید؟به نظر میاد این هراس به دل شما هم راه افتاده.در ضمن سینمای پیش پا افتاده سینمای ایرانه که هیچ وقت نتونسته خودی نشان بده نه سینمای کره که فقط طی دو دهه تا این حد پیش رفته.شما هم وقتی چیزی دوست ندارید بیخودی نگید سطح پایین.وگرنه ممکنه یه وقت همین حرف رو مردم جهان به شما بزنن.
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
باهات موافقم شدید!!!!اصلا از وقتی که سریال های کره ای اومده دیگه کی حوصله ی آمریکایی رو داره.یه جورایی هالیوود داره کمرنگ میشه. باید دیگه بازنشسته بشه.
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/04/14
گمشو بابا تو سریال شناس نیستی که
پاسخ ها
queen seonduk
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اما در عوض شما خیلی سریال شناسید.حتی فحش و بددهنی را از سینما به خوبی یاد گرفتید.
حتما خیلی بهت بر خورده.اما می تونستی مودبانه تر بگی .اوه.فراموش کردم که بیننده های هالیوودی همشون همین طوری حرف می زنن.
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/04/14
هنوز تو کف مارکوپولوم.سریال رو دستش نیومده.حیف ک ضدحال زدو کنسل شد.به امید روزی ک فصل سومش ساخته بشه.
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1398/04/16
فرندز یا همون دوستان خعلللیییی خوبه
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1398/04/18
جوخه برادران و اقیانوس آرام برای عاشقان ژانر جنگی شاهکار واقعی هستن.
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1398/04/23
حرف از هزینه های بالای سریال اومد یاد سریال سوامپ تینگ افتادم داغ دلن تازه شد
سریال رو بخاطر مسائل مالی با وجود محبوبیت بالا کنسل کردن متاسفانه
الانم در حال پخشه ۷قسمت اومده ۳ق مونده جمعه ها میاد
ابرقهرمانی نیستا سوتفاهم نشه
ژانرش ترسناک درام تخیلی تریلر ..
پیشنهاد میکنم ببینید‌.‌..
کمپین زیادی زدن که امضا جمع کنن برای احیای سریال.
ببینید حتما اگه خوشتون اومد شما هم هشتگ کنید
#saveswampthing
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج