۷بازیکن استقلال در برزخ ماندن و رفتن
۸۸۰۳۴۳
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
۶۴۹۴
7 بازیکن دیگر هنوز قراردادشان را تمدید نکرده اند و ماندن و رفتن شان از استقلال قطعی و نهایی نشده است.

ایلنا: استقلال نسبت به لیگ هجدهم تغییرات زیادی دارد.4 بازیکن که جزو نفرات فیکس آبی پوشان محسوب می شدند این تیم را ترک کرده اند و 7 بازیکن دیگر هم هنوز قراردادشان را تمدید نکرده اند و ماندن و رفتن شان از استقلال قطعی و نهایی نشده است.

مهدی رحمتی، الهیار صیادمنش، گادوین منشا و اسماعیل گونکالوس به شکل قطعی از استقلال جدا شده اند.، پژمان منتظری، امید نورافکن، فرشید باقری، طارق همام، آیاندا پاتوسی، علی کریمی و روزبه چشمی هم هنوز قراردادشان تمدید نشده است و بعضی از آنها به رفتن و برخی دیگر به ماندن نزدیک هستند.

حسین حسینی

حسین حسینی بعد از غائله ای که با علی خطیر بر سر تمدید قرارداد داشت، برای دومین بار با کامران منزوی پشت میزمذاکره نشست و به قول خودش با دادن تخفیف 5/2 میلیاردی نسبت به درخواست 6 میلیاردی اول، برای تمدید 2 ساله قراردادش به توافق تازه ای رسید. گلر ملی پوش استقلال تا آخر هفته گذشته قراردادش را تمدیدکرد

پژمان منتظری

مدافع 35 ساله و کاپیتان استقلال در فصل گذشته قبل از رفتن به اردوی تیم ملی اعلام کرد که هیچ پیشنهادی از طرف باشگاه دریافت نکرده و مشخص است که او را نمی خواهند فقط جرات گفتن اش را ندارند. منتظری در همان روز اعلام کرد کهفصل آینده در استقلال نخواهد بود. بعد از آن ماجرا امیر حسین فتحی به این موضوع واکنش داد و مدعی شد پژمان دنبال چیز دیگری است چون هتوز با روزبه چشمی و مهدی رحمتی هم برای تمدید قرارداد صحبت نکرده اند.

جالب اینکه رحمتی جدا شده و چشمی هم در آستانه ترک کردن استقلال است!کامران منزوی مدعی شد برای تمدید قرارداد با منتظری تماس گرفته اند اما او پاسخی به تماس ها نمی دهد. در ادمه پژمان رسما خداحافظی اش از تیم ملی و استقلال را اعلام کرد وگفت یکی دوفصل دیگر ترجیحا دریک تیم خارجی بازی می کند و بعد از آن هم از فوتبال خداحافظی کرد.

مدیران استقلال هرچند با زبان برحفظ پژمان تاکید می کنند اما خرید 2 مدافع جدید، مخالفت با جدایی دانشگر و مذاکره برای تمدید قرارداد چشمی نشان می دهد که آنها عملا روی حفظ منتظری حساب باز نکرده اند. هرچند مدیران باشگاه همچنان از تلاش برای تمدید قرارداد پژمان می گویند!

روزبه چشمی

پژمان منتظری در آخرین صحبت هایش که چند وقت پیش انجام داد اعلام کرد مدیر عامل باشگاه به او گفته بود که روزبه چشمی را برای فصل آینده نمی خواهد که گویا دلیلش هم رفتار های این بازیکن بود.وقتی که لیگ تمام شد چشمی برای مذاکره با باشگاه الاهلی راهی قطر شد و به مدیران باشگاه پیغام داد که به فکر جانشینی برای او باشند. در ادامه خبر رسید که او با قطری ها به توافق نرسیده و اگر نتواند به اروپا برود در استقلال ماندنی است.

طبق شتیده ها مذاکرات باشگاه با روزبه همچنان ادامه دارد و احتمالا تا پایان هفته دوطرف به توافق رسیده وتمدید قرارداد انجام خواهد شد. اگر اینکه همان طور که چشمی منتظر است یک پیشنهاد و توافق خوب از اروپا برایش برسد. با توجه به جدایی احتمالی منتظری و همچنین نورافکن، کریمی و فرشید باقری، استقلال فقط یک هافبک دفاعی قطعی یعنی مسعود ریگی را دارد و به لحاظ فنی هم مشخص است آنها روی ماندن روزبه حساب باز کرده اند.

امید نورافکن

امید نورافکن در نیم دوم فصل گذشته بعد از طی شدن یک پروسه طولانی به صورت قرضی از شالروا بلژیک به استقلال برگشت. هرچند او با روزهای اوج و زمانی که استقلال را با هدف لژیونر شدن و پیشرفت ترک کرد فاصله داشت، اما توانایی بازی در چند پست باعث شد تا به عصای دست وینفرد شفر و بعد از آن فرهاد مجیدی تبدیل شود. امید براساس قراردادی که با باشگاه بلژیکی داشت باید برای فصل آینده به شالروا بر می گشت که دیروز این کار را انجام داد.

کاپیتان تیم ملی امید به اروپا برگشته است تا اگر مدیران استقلال توانستند رضایت نامه اش را بگیرند به تهران برگردد و به تمرینات آماده سازی اضافه شود. البته بدهی سنگین ارزی باشگاه به پروپیچ، وینفرد شفر و دستیارانش و دیگر خارجی ها و تلاش برای تهیه پول آیاندا پاتوسی باعث شده تا مدیران برای تهیه پول رضایت نامه امید دچار مشکل شوند. پرونده ماندن نورافکن در استقلال بسته نشده اما فعلا خبرهای خوبی درباره ماندن او شنیده نمی شود.

آیاندا پاتوسی

هافبک آفریقایی استقلال در فصل گذشته درخشش خوبی داشت. حفظ او برای باشگاه با پول رضایت نامه و دستمزد این بازیکن حدود 500 هزار دلار هزینه می برد. درباره پاتوسی خبر می رسد که باشگاه استقلال ظهر دیروز پول رضایت نامه این بازیکن را به حساب باشگاه کیپ تاون سیتی ریخت تا طبق بندی در قرارداد این بازیکن او رسما برای فصل آینده هم بازیکن استقلال باقی بماند.

هرچند مدیر برنامه های پاتوسی اعلام کرده بود که چون باشگاه مطالبات هافبک آفریقایی خود را به موقع پرداخت نکرده است بند تمدید کردن قراردادش با پرداخت پول رضایت نامه از اعتبار خارج شده است. با پرداخت شدن پول پاتوسی باید دید مشکل مطالبات معوق آیاندا هم حل و فصل می شود تا بدون دردسر به همکاری با استقلال ادامه دهد یا مشکل این باشگاه با پاتوسی و مدیر برنامه هایش ادامه خواهد داشت.

آنچه که مسلم است مدیران باشگاه و آندره آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی روی حفظ این بازیکن تاکید دارند و برای نگه داشتن او تلاش می کنند.دیروز مدیر برنامه های پاتوسی اعلام کرد خبر واریز پول دروغ است و استقلال و پاتوسی به پایان خط رسیده اند.

طارق همام

در پایان فصل بود که فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی موقت استقلال و مسوول بستن تیم برای لیگ نوزدهم اعلام کرد تا زمانی که باشد طارق همام جایی در جمع آبی پوشان ندارد. دلیل این موضوع هم بی انضباطی های این هافبک عراقی بود. طارق با باشگاه قرارداد 3 ساله داشت و بخش زیادی از مطالبات این فصل خودش را هم دریافت نکرده بود تا جدا از بحث فنی و کیفیت طارق ، جدایی او و فسخ قراردادش به لحاظ مالی و حقوقی برای باشگاه گران و پر دردسر به مظر یرسد.

برخلاف نظر فرهاد نظر و تصمیم کمینه فنی و مدیریت باشگاه حفظ این هافبک ملی پوش عراقی بود. سرانجام فرهاد با دلخوری از استقلال جدا شد و کمی بعد از آن طارق اعلام کرد طبق قراردادی که با باشگاه دارد می خواهد بماند و فقط باشگاه باید حق و حقوق معوق اش را پرداخت کند. بعد از این ماجرا دیگر خبری از همام نشد تا اینکه خبر رسید در ترکیه است. 2 روزر از شروع تمرینات استقلال زیر نظر استراماچونی می گذرد اما خبری از طارق نشده و همچنان غیبت دارد تا بازگشت او به استقلال با اما و اگر هایی روبرو شود.

در خصوص این بازیکن خبر می رسد که برای استراحت و نه مذاکره راهی ترکیه شده و 3 روز از باشگاه مرخصی گرفته تا قبل از شروع برای لیگ نوزدهم همراه با خانواده تفریح و استراحت کند. اگر این خبر درست باشد و طارق هم برنامه دیگری در سر نداشته باشد او باید فردا در تهران باشد وبا حضور در تمرین خودش را به سرمربی ایتالیایی معرفی کند.

علی کریمی

قرار بو قرارداد هافبک دفاعی ملی پوش سپاهان با استقلال بیش از یک فصل باشد. اما خبر مصدومیت حل نشدنی از ناحیه کمر که هر لحظه ممکن او را برای چند ماه خانه نشین کند باعث شد تا مدیران استقلال برای پر کردن جای خالی امید ابراهیمی با این بازیکن قرارداد یکساله ببندند. کریمی در چند بزنگاه بد مانند بازیبا السد قطر مصدوم شد و استقلال هم حسابی از این موضوع ضربه خورد اما در ادامه او به یکی از تاثیر گذار ترین بازیکنان استقلال تبدیل شد که کماکان کارلوس کی روش هم او را به اردوی های تیم ملی دعوتش می کرد.

وریا غفوری و علی کریمی از جمله اولین بازیکنان استقلال بودند که با پیشنهاد تمدید قرارداد باشگاه روبرو شدند. اما شماره 6 آبی ها که برنامه های دیگری در سر دارد هنوز راضی به تمدید قرارداد نشده است. گفته می شود او از قطر و باشگاه تراکتور سازی پیشنهاد دریافت کرده است. مدیران باشگاه برای این بازیکن ضرب العجل تعیین کردند تا تکلیفش را روشن کند که طبق اخبار منتشر شده او پیغام فرستاده برای فصل آینده روی او حساب باز نکنند. به این ترتیب باید جدایی کریمی را قطعی حساب کرد مگر اینکه در ادامه اتفاقی بیافتد که برنامه های روطرف یعنی کریمی و باشگاه را بهم بریزد و عوض کند.

فرشید باقری

فرشید باقری برخلاف بازیکنانی که از آنها نام برده شد هنوز یک فصل دیگر با باشگاه استقلال قرارداد دارد. با این وجود ماندن و رفتن او هنوز مشخص و قطعی نیست. همه چیز از دربی برگشت شروع شد. گویا در اردوی قبل از این بازی فرشید باقری در واکنش به مشکلات تیم مصاحبه ای انجام داد و به امیر حسین فتحی که به اردوی تیم آمده بود معترض شد. به بهانه مشکلاتی که در رختکن پیش آمد باشگاه حکم به اخراج باقری داد.

بعد از چند هفته با فشار و درخواست وینفرد شفر این بازیکن برگشت تا همان طور که سرمربی آلمانی استقلال گفته بود باشگاه اگر قصد برخورد و کنار گذاشتن این بازیکن را دارد همه چیز را به پایان فصل موکول کند. فرشید بعد از بازگشت مصدوم شد و نتوانست استقلال را همراهی کند. در پایان فصل هم شایعه شده بود که او قصد دارد به فولاد خوزستان برود و شاگرد جواد نکونام شود. همه چیز مسکوت ماند تا اینکه در اولین جلسه تمرین استقلال این بازیکن غایب بود. ابتدا دلیل غیبت او مصدومیت اش عنوان شد تا دکتر نوروزی به این شایعه واکنش نشان دهد و بگوید که از 3 هفته قبل که مصدومیت فرشید بطرف شده و دیگر به کلینیک نرفته از او بی خبر است.

بعد خبر آمد که باشگاه برای حضور در تمرینات به این بازیکن زنگ نزده تا بحث کنار گذاشتن او پیش بیاید. در دومین جلسه هم باقری غایب بود تا این شایعات قوت بگیرد. از طرف دیگر منابع نزدیک به باشگاه می گویند که مشکلی برای حضور باقری در تمرینات وجود نداردو برنامه ای برای کنار گذاشتن اش وجود ندارد.

باید دید در ادامه این ماجرا به کجا می رسد و باشگاه و باقری برای فصل آینده هم همکاری می کنند یا این اختلاف کهنه منجر به جدایی شماره 14 استقلال از جمع آبی پوشان خواهد شد تا با فسخ قرارداد راهی تیم دیگری شود. استقلال که فعلا مشکل هافبک دفاعی دارداحتمالا منتظر است تا تکلیف بازیکنانی چون امید نورافکن، علی کریمی و روزبه چشمی که همگی هافبک دفاعی هستند روشن شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Spain
10:54 - 1398/04/10
چه اینها باشندوچه نباشندلیگ ۱۹ آش همان آش است وکاسه همان .....تیم بزرگ بازیکن بزرگ میخواد.با بازیکنان جدید وقدیم کاری صورت نمیگیرد.قبول ندارید چندماه صبرکنید.
تاج کبیر.‌دوقهرمانی آسیا دو نایب قهرمانی و چهارفینال آسیا
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1398/04/10
ی تیم هست مربی نداره و هیچی نداره. اما ی بازیکن ازش جدانشد مشگل پولی ندارن پشت پرده بدون اینکه رسانه ای بشه پول بهش میدن و قراردادهاشون تمدیدمیشه.‌اما استقلال هرسال اول فصل هشتا از بازیکنای اصلیش از پی پولی میرن. لنگ نجس حکومتی. مدیرای لنگ اصن نمیخاد تلاش کنن وزیر خودش کاراشونو انجام میده واس تمدید قرار داد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج