هشدار وقوع طوفان‌های تندری در هفت استان
۸۸۰۴۹۱
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
۶۰۲۶ 
سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران شدید تا فردا در استان‌های گیلان، مازندران و دامنه‌های شمالی البرز خبر داد و نسبت به وقوع طوفان‌های تندری در ۷ استان هشدار داد.

خبرگزاری تسنیم:  بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی با عبور یک موج بارشی از مناطق شمال کشور بارش در استان‌های گیلان، مازندران و دامنه‌های شمالی البرز آغاز شده با شدت قابل توجه امروز تا صبح فردا ادامه خواهد داشت.

همچنین گذر این سامانه درروز دوشنبه باعث وقوع طوفان‌های تندری رگبار باران و رعد و برق و تندباد شدید موقتی و افت دما در دامنه‌های شمالی البرز تا سواحل دریای خزر در گیلان،‌ مازندران و گلستان و بخش‌هایی از استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی و به‌تدریج از اواسط امروز در استان خراسان شمالی و به‌صورت ضعیف‌تر در شمال خراسان رضوی خواهد شد. شدت بارش ابتدا در استان گیلان و اکثر مناطق مازندران به‌ویژه در مناطق مرکزی و شرقی آن و بعدازظهر علاوه بر مناطق مذکور در استان گلستان نیز پیش‌بینی شده است.

از اواخر امشب از غرب سواحل دریای خزر از میزان ناپایداری‌ها کاسته شده ولی تا اواسط فردا در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارندگی و طوفان‌های تندری ادامه دارد.

کاهش دما در 24 ساعت آینده در سواحل دریای خزر به 5 تا 10 درجه و در استان‌های جنوبی البرز مرکزی به 3 تا 5 درجه خواهد رسید.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج