وزیر صنعت: قیمت تمام شده پراید ۳۶میلیون است
۸۸۱۰۸۷
۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
۵۷۶۰ 
وزیر صنعت با بیان این که برای اصلاح صنعت خودرو جدی هستیم از برنامه دو ساله در این زمینه خبر داد و گفت: قیمت تمام شده پراید ۱۱۱ حدود ۳۵ تا ۳۶ میلیون تومان است.

خبرگزاری تسنیم: وزیر صنعت با بیان این که برای اصلاح صنعت خودرو جدی هستیم از برنامه دو ساله در این زمینه خبر داد و گفت: قیمت تمام شده پراید ۱۱۱ حدود ۳۵ تا ۳۶ میلیون تومان است.

رضا رحمانی با اشاره به نوسانات نرخ ارز و تاثیرات آن بر بازار افزود: ​اوایل تا اواسط پارسال، نابسامانی هایی در بازار پیش آمد و در ماه های اخیر هم در حوزه ارز، ثبات نسبی ایجاد و رشد قیمت ها هم متوقف و برخی کالاهای خاص هم به صورت موردی مدیریت شد.

وی با اشاره به اختصاص 14 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی در پارسال گفت: 70 درصد این میزان در حوزه کالاهای اساسی و به ویژه مواد غذایی بود که با مسولیت وزارت جهاد کشاورزی تامین شد و در اختیار مردم قرار گرفت و 23 درصد آن هم در حوزه دارو و درمان بود که در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مدیریت شد و یک درصد هم در حوزه کاغذ بود که وزارت ارشاد مسئول آن بود و 6 درصد هم برای لاستیک و خمیر کاغذ بود که وزارت صنعت​،​معدن و تجارت مسئول آن بوده است.

رحمانی درباره انتظارات مطرح شده درباره اختصاص ارز 4 هزار و 200 تومانی به برخی کالاها گفت: در زمانی که دولت، این سیاست را اتخاذ کرد بحث ممنوعیت و محدودیت مطرح نبود اما در 16 مرداد 97 سیاست های جدید ابلاغ شد.

وی ادامه داد: واردات 1339کد تعرفه کالا ممنوع شد و دولت تصمیم گرفت ارز 4 هزار و 200 تومانی را فقط به کالاهای اساسی اختصاص دهد.

رحمانی اضافه کرد:​کالاهایی که مشمول ارز 4 هزار و 200 تومانی نشدند حدود 2 برابر نسبت به کالاهایی که این ارز را دریافت کردند رشد قیمت داشتند.

وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: اگر بخواهیم سیاست های اختصاص ارز 4 هزار و 200 تومانی به اهداف مورد نظر خود برسد باید شبکه توزیع هم در دست دولت باشد هر جا نرخ ها چند نرخی شد حتما فساد، رانت و نابسامانی پیش می آید.

رحمانی با اشاره به اینکه خصوصی سازی از سیاست های دولت است، افزود:​ مجلس و دولت برای پرداخت ارز 4 هزار و 200 تومانی اتفاق نظر دارند اما در مورد چگونگی و ساز و کار توزیع آن بحث وجود دارد.

وی درباره بازار خودرو و صنعت خودرو هم گفت: این صنعت مانند هر بخشی دیگر مشکلاتی دارد و همچنین وضعیت فعلی خودرو در شان ملت ایران نیست اما نباید صنعت خودروسازی را تعطیل کرد.

رحمانی ادامه داد: اینگونه نیست که از صنعت خودرو حمایت ویژه ای داشته باشیم بلکه این صنعت هم مانند دیگر صنایع است و ما وظیفه داریم از همه صنایع حمایت کنیم تا تولید، رونق بگیرد.

وزیر صنعت،​ معدن و تجارت افزود: طرح ساماندهی خودرو در حال انجام و هدف از اقدامات ما این است که از وضع موجود به وضعی برسیم که در شان ملت ایران باشد و این موضوع به گذشت زمان نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه قیمت تمام شده خودرو یعنی قیمت محاسباتی و قیمت بازار داریم،​ اضافه کرد: فعلاً به علت نوسانات حوزه کلان اقتصادی مانند ارز و جنبه های روانی بازار،​ برخی تقاضاها برای حفظ ارزش پول به طور غیرواقعی ایجاد شد.

رحمانی افزود: از ابتدای امسال تا کنون 6 میلیون تقاضای خرید خودرو داشتیم در حالی که کل تولید خودرو، در سال، یک میلیون دستگاه است.

وی درباره نتایج قیمت گذاری خودرو بر مبنای 5 درصد زیر حاشیه بازار گفت: خودرو از آبان تا اسفند پارسال تاکنون 5 تا 15 درصد کاهش قیمت داشت و از اسفند پارسال با موج دوم افزایش قیمت مواجه شدیم اما اکنون این روند کاهشی شده است.

رحمانی اضافه کرد: کاهش سود سپرده های بانکی از اسفند پارسال یکی از علل افزایش قیمت در موج دوم بوده و اکنون به علت کنترل نرخ ارز، قیمت ها کاهشی شده است.

وی با بیان اینکه خودرو پراید هزار و 660 دلار وابستگی ارزی دارد، گفت: داخلی سازی این قطعات را آغاز کردیم و هر قدر ارزبری کمتری شود تاثیر نرخ خودرو از نوسانات نرخ ارز کمتر می شود.

رحمانی تاکید کرد: ساخت داخل و اصلاح ساختار را جدی گرفتیم و از خودرو ساز خواستیم اموال غیر تولیدی نداشته باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه برای اصلاح صنعت خودرو جدی هستیم،​گفت: هر کدام از خودرو سازان بزرگ مکلف شدند اموال غیرتولیدی خود را بفروشند و از این محل، حداقل 1000 میلیارد تومان برای رونق تولید، تامین کنند.

وی اضافه کرد: نمایشگاه دائمی ساخت داخل برگزار کردیم.

رحمانی با اشاره به اینکه میانگین تولید روزانه خودرو، 4 هزار دستگاه است، گفت: همیشه تعدادی خودرو در پارکینگ های خودروسازان موجود است و اکنون هم به علت تحریم و کمبود برخی قطعات، تعدادی خودرو در پارکینگ ها موجود می باشد که مشکل آن در حال حل شدن است.

وی ادامه داد: ​همزمان با تولید،​خودروهای پارکینگ تحویل مشتریان می شود.

رحمانی با بیان اینکه قیمت تمام شده پراید 111 حدود 35 تا 36 میلیون تومان است، افزود: قیمت بازاری آن اکنون حدود 50 تا 51 میلیون تومان است.

او ادامه داد: در پی آن هستیم تا شرایط عادی و کیفیت و تنوع و تیراژه خودرو، اصلاح شود.رحمانی گفت: طرح ساماندهی و برنامه دو ساله داریم و خودرو سازی را به اهلش واگذار خواهیم کرد تا اصلاح شود.

وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: شاه بیت سیاست ما در سال 97 حفظ وضع موجود تولید بود اما امسال علاوه بر آن،​نهضت ساخت داخل است.­

رضا رحمانی در ادامه با اشاره اینکه نرخ رشد صنعت تا پایان امسال می تواند افزایش یابد و مثبت شود،​ افزود: پارسال نرخ رشد صنعت، منفی بود و حجم تولید کاهش یافت.

وی ادامه داد: پارسال 24 هزار و 414 مورد برای کارهای صنعتی جواز گرفتند که در مقایسه با سال پیش از آن، 16 و هشت دهم درصد افزایش و از نظر اشتغال هم 15 و نیم درصد افزایش داشته است.

رحمانی گفت: پروانه بهره برداری در سال 97 نسبت به سال 96، هفت درصد افزایش داشت و در اشتغالزایی هم 2 و 2 دهم درصد مثبت بود.

وی افزود: این نشان می دهد مردم امیدوارند و برای کار تولیدی انگیزه دارند. اما حجم تولید کاهش یافت و به همین علت رشد صنعت، منفی شد.

وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: امسال بنا داریم در حوزه تولید قطعات، 400 میلیون دلار داخلی سازی کنیم. برای عملی کردن این سیاست به نقدینگی و سرمایه در گردش نیاز داریم.

رحمانی افزود: بر اساس قانون، حداقل 40 درصد تسهیلات بانکی باید به صنعت و معدن داده شود اما طبق آمار در سال 97، حدود 28 درصد عملی شد و بر اساس آمار ما، این رقم حتی کمتر بوده است.

وی گفت: تامین نقدینگی برای رونق تولید، حیاتی است اما بانک ها معمولا علاقمند هستند به دلالان و علاقمندان کار بازرگانی که پولدار هستند تسهیلات دهند زیرا بازگشت این تسهیلات در آن ها بیشتر است.

رحمانی افزود: محور باید تولید باشد و بقیه سیاست ها باید با آن هماهنگ شود اما اکنون در برخی از بخش ها این گونه نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 41
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1398/04/12
پراید واسه شما 15 تومن هم تموم نمیشه. 36 تومن رو از کجات آوردی؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
راست میگی جدول قیمت تمام شده پراید را اعلام عمومی کن چهار تا حسابدار صنعتی قیمت تمام شده پراید را محاسبه کنند و بگن شما ها چقدر کثیف هستین و دروغگو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
دروغ که شاخ ودم نداره به خدا دروغ میگن مثل قند
shanjani
United Arab Emirates
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
میفرمایید چرا قیمت تمام شده یک تیکه حلبی یا ورق پاره باید 36 میلیون باشد .؟
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1398/04/12
یه طوری حرف میزنه انگار سی و هفت میلیون خیلی کمه اونم واسه ماشین اشغال حلبی شاهکارشون ، خجالتم نمیکشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
سی وهفت میلیون تو دبی شاسی بلندی میشه که تو ایران هفتصدوپنجاه تا هشتصدمیلیونه آقای وزیر خجالت بکشین.
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1398/04/12
... آخه کدام نمایندگی سایپا پراید این قیمت میده تمام نمایندگی ها شدن دلال فساد گر خون این مردم بیچاره را قطره قطره میمکن خدا ریشه همه تون را بخشنامه
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1398/04/12
دروغه پراید ۶تومن هم تموم نمیشه.
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1398/04/12
۱۰ میلیون بیشتر ارزش نداره
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1398/04/12
پرایدی که مال 20 سال پیش هست هنوز وابستگی ارزی داره و از خارج میاد قطعاتش؟ واقعا شرم آوره حداقل یه ماشین خوب بسازین جون مردم رو نگیرین
United Arab Emirates
09:37 - 1398/04/12
۴۰۲۰۰ میلیون برای وانت پراید فروش نقدی تحویل یکماه ریختم دوماه که هیچ خبری نیست . دروغگو ها
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1398/04/12
تا خودروساز دولتی باشد،بهره وری مشخص،نباشد،همین وضعیت ادامه دارد و انحصار-عدم رقابت درتولیدخودرو،مارامجبور به درجا زدن خواهدکرد،واقعا کیا این صنعت می چرخانند؟!
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1398/04/12
این لگن 10تومن هم نمیرزه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
توعراق چرا۵ملیون تومان
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1398/04/12
قیمت پرایدزیاد‌‌ش ده میلیون تومان است.
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1398/04/12
منظورتون همین بود که 36میلیون کنید قیمت واقعیش15میلیونه
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1398/04/12
چه خبره مگه مردم سرگنج نشستن 36 میلیون پول بدن به قوطی حلبی
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1398/04/12
پراید سه میلیون تومانی بیخاصیت که قرار بود تولید ان متوقف شود شما بیخودی اعلام میکنید سی و پنج میلیون ودربازار آزاد پنجاه میلیون مگر مردم رو گنج خوابیده اند ویا حقوق آنها با دلار پرداخت میشود شما اگر دل سوز مردم باشی بایست کاری کنی که قیمت پراید به سابق برگردد و کم کم از چرخه تولید حذ ف شود.
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1398/04/12
اقای وزیر یک بار دیکه حساب کنید چون خیلی کمتر از اینها در میاد
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1398/04/12
چطور شد که پراید شش میلیونی ناگهان شد پنجاه میلیون زیاد خواهی آقایان دلال بازی عوامل خودتان در بازار خودرو واجحاف در حق یک مشت مردم بدبخت که جز مرگ ومعلولیت چیز دیگری براشون به ارمغان نیاوردید هرکس به نهوی آب را گل آلود کرد وماهیهای درشت شکار کرد چون خود آقایان وآقازادها که از این آشغالها سوار نمیشوند انشاالله کارخانهاتون آتش بگیره وویران بشه وورشکست بشید ونابود که ملت را نابود کردید
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/04/12
تو خط تولید انبوه ؟!!!! همه تون کثیفین
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1398/04/12
قیمت واقعی پراید15الی18است.
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/04/12
برادر عزیز چه دلیلی داره یک پرایدی که نه کیفیت دارد و نه قیمت درست حسابی تولید بشه ؟ چرا از رده خارجش نمیکنید ؟؟؟ تا کی باید مردم جیب شمارو پر کنن ؟؟ خدا به زمین گرم بزنه شمارو که دیگه پدر مردمو در آوردید
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/04/12
اخه این اشغال چه امکاناتی دارد که اینقدر هزینه میشود عرضه ندارید واردات خودرو با کیفیت ازاد بذارید
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1398/04/12
واقعا باعث تاسف است که قیمت پراید را تمام شده اش را این قیمت زده وقتی وزیری تخصص صنعت را ندارد فاکتورها ببینید وقدرروی کسانی که سوادشان یا. تخصصشان چیز دیگر باشد وپست وزارت را اشغال میکند.چرا هیچ چیز سرجای. خودش نیست....
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1398/04/12
حداقل بیارین زیر ۳۰میلیون تا ماآدمهای عادی حداقل وامی که بهمون میدن ومردم اعتبار وثیقه گذاشتن میکنن به زور وهزارخواهش وبعد کم کردن همون ۳۰میلیون که بانک حداقل ۳میلیون رونمیده بتونیم این خودرو نسبتا ارزون رو سوار بشیم یا حداقل دیگه قرض نگیریم .آخه ۴۵تا ۵۰میلیون مگه جمع میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1398/04/12
جناب وزیرمحترم
بخدا سوگند 6میلیون هم بهش زیاد است.
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1398/04/12
هروزیرصنعتی مقابل مافیای خودروسازی بایستدسریعا عزلش می‌کنند.این وزیرکه دیگه عددی نیست
United Arab Emirates
12:32 - 1398/04/12
خداییش کدوم نماینده و وزیر رو دیدید پراید سوار بشن لعنت بهمتون ک این لگنای اشغال رو به اندازه ی خون مردم بهشون میفروسید و خددتون لندکروز سوار میشید
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1398/04/12
مگه وقتی به قول خودتون نمیصرفه پس چرا دودستی چسبیدید و تولید میکنید و با لابی گری در گمرک را بسته اید.....کی مردم از شر این دو غده سرطانی ایران خودرو و سایپا راحت شن
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/04/12
این اشغال هفتصد هزار تومان بیشتر قیمت نداره دویست تومان پلیت اشغالی خورد یک موتور سیصد تومانی روشه دویست تومان برای بقیه اش
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1398/04/12
وزیر صنعت صدای مردم را شنید قراره موتور پراید را روی فرقون قرار بدن و نام تجاری F111 (فرقون 111) بیرون بدن و قیمتش هم منصفانه‌ در نظر گرفتن فقط 20 میلیون . حالا هی شما از مسئولین انتقاد کنید انصاف نیست .
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1398/04/12
محمود میداد هشت تومن. اینا گردنش کردن
Iran, Islamic Republic of
04:33 - 1398/04/13
فکری هم برای حقوق بازنشستگان بکنید ...
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1398/04/13
آقایان شما ها اینکاره نیستید.دست از سر ملت بردارید.تا حالا هرچی از مال ملت رو بااین مدیریت های عقب افتاده و ضعیف هدر دادید یا از کیسه به خلیفه بخشیدید بسه دیگه. ما از شما و کشور داری تون خسته شدیم خستتتتتتتتتته می فهمید.
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1398/04/15
کمی خجالت بکشید که پرایدرا میگویید ۳۶۰۰۰۰۰۰ میلیون خاک برسرتان
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/04/15
پراید۴ملیون بیشتر نمی ارزه آزادکنیدتا بهترین ماشین خارج بیاد ۴۰ ملیون به شرطی که در ایران قیمتش ده برابر نشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج