جزئیات ۱۰ طرح ضدآمریکایی مجلس اعلام شد
۸۸۱۰۹۱
۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
۳۵۳۲ 
رئیس فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا به ارائه جزئیات ۱۰ طرح ضدآمریکایی مجلس شورای اسلامی پرداخت.

خبرگزاری ایسنا: رئیس فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا به ارائه جزئیات ۱۰ طرح ضدآمریکایی مجلس شورای اسلامی پرداخت.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در نشستی خبری درباره اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا به بیان ۱۰ طرح ضدآمریکایی پرداخت و افزود: یک- طرح حمایت از امنیت آب‌های سرزمینی ایران، ۲ - طرح الزام دولت به اقدام مقتضی علیه کشورهای همسایه میزبان پایگاه‌های نظامی آمریکا، ۳ - طرح الزام دولت به اقدام قانونی علیه شرکت‌هایی که به تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا پیوستند، ۴ - طرح الزام دولت به پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا علیه شرکت‌های ایرانی، ۵ - طرح الزام دولت در پیگیری حقوقی اقدام جنایت‌کارانه آمریکا در اسقاط هواپیمای مسافربری ایران، ۶ - طرح تأسیس موزه جنایات آمریکا، ۷ - طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها، ۸ - طرح الزام دولت به حمایت همه‌جانبه از افراد و مؤسسات ایرانی که از اقدامات آمریکا متضرر شده‌اند، ۹ - طرح تشکیل باشگاه کشورهای تحریم شده توسط آمریکا و ۱۰- طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا از طریق جایگزینی کالا و خدمات، ۱۰ طرح در نظر گرفته‌شده هستند.

قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: طرح حمایت از امنیت آب‌های سرزمینی ایران بدین منظور است که آمریکایی‌ها اخیراً خطاب به کره جنوبی و ژاپن اعلام کرد که هزینه تأمین امنیت خود را باید بپردازند و اگر به‌درستی و حقیقتاً امنیت منطقه توسط کشورمان تأمین می‌شود و کشورمان تأمین‌کننده حقیقی امنیت خلیج‌فارس و دریای عمان است براساس همان رفتاری که در عرف بین‌الملل آمریکایی‌ها برای خود حق دانسته‌اند، مجلس شورای اسلامی معتقد است اگر قرار است امنیتی در منطقه بماند، هزینه‌اش باید توسط مراکز تجاری و کسانی که نفت در این منطقه تبادل می‌کنند باید تأمین شود کشورمان برای تأمین امنیت آبی تنگه هرمز باید از تمامی شناورهای منطقه عوارضی دریافت کند.

وی با اشاره به طرح الزام دولت به اقدام مقتضی علیه کشورهای همسایه میزبان پایگاه‌های نظامی آمریکا، تصریح کرد: وقتی کشوری باید دست برادری و دوستی به ما بدهد، پایگاه کشور خود را پایگاه دشمن کرده و از آن پایگاه منافع کشورمان ضربه می‌خورد همچون پهپاد آمریکایی که از کشور امارات متحده عربی برخاست، بنا به‌ضرورت حفظ امنیت اگر از سوی پایگاه‌های کشور آمریکا در کشورهای همسایه اقدامی علیه امنیت ملی و منافع کشورمان صورت گیرد، دولت باید تبعات این اقدام را علاوه بر آنکه متوجه آمریکا می‌کند باید متوجه آن کشور میزبان هم کند.

رئیس فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا در خصوص طرح الزام دولت به اقدام قانونی علیه شرکت‌هایی که به تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا پیوستند، ابراز کرد: شرکت‌های زیادی همچون توتال طرف قرارداد ما بودند که با تحریم آمریکایی‌ها قراردادهای خود را نقض کرده و رفتند که از دولت می‌خواهیم از این به بعد در تمامی قراردادها با شرکت‌هایی که اینچنین رفتار می‌کنند، جریمه در نظر بگیرد و سپس دعاوی حقوقی علیه آن شرکت انجام دهند.

وی با اشاره طرح الزام دولت به پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا علیه اتباع ایرانی، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در مقاطع مختلف تاریخ کشوران به مردم و کشور خسارات مستقیم وارد کرده است و پرونده‌های فراوانی از سوی خانواده شهدای ترور قابل گشوده شدن علیه آمریکا در محاکم جهانی است و از قوای قضائیه و مجریه خواسته‌ایم در دفاع از حقوق یکایک آسیب دیدگان نیز ورود کند.

قاضی‌زاده هاشمی در خصوص طرح الزام دولت در پیگیری حقوقی اقدام جنایت‌کارانه آمریکا در اسقاط هواپیمای مسافربری ایران، بیان کرد: در خصوص حادثه ۱۲ تیر سال ۶۷ نیاز است پرونده‌ای در محاکم جهانی تشکیل و پیگیری حقوقی و سیاسی کامل صورت بگیرد.

وی با اشاره به طرح تأسیس موزه جنایات آمریکا، اظهار کرد: باید موزه جنایت تشکیل و تمامی اسناد مستندسازی و جلوی چشم تمامی جهانیان قرار بگیرد.

رئیس فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا در خصوص طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها، گفت: لازم است برای ثبت این جنایات در حافظه تاریخی باید این جنایات در کتب درسی آمده و ذکر شود.

وی با اشاره به طرح الزام دولت به حمایت همه‌جانبه از افراد و مؤسسات ایرانی که از اقدامات آمریکا متضرر شده‌اند، تصریح کرد: تعداد زیادی ایرانی بی‌گناه تحت تعقیب آمریکا و هم‌پیمانانش قرار می‌گیرند یا افرادی تحت قراردادمان از سایر کشورها که بازهم بی‌گناه و بی‌دلیل تحت تحریم‌های ظالمانه قرارگرفته‌اند که از آن‌ها حمایت مالی و حقوقی کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی در خصوص طرح تشکیل باشگاه کشورهای تحریم شده توسط آمریکا، اضافه کرد: ۴۳ کشور جهان تحت تحریم آمریکایی‌ها هستند که دولت موظف است از طریق دیپلماسی عمومی یک باشگاهی از این کشورها تشکیل داده و مقاومت جمعی در مقابل تهدیدات آمریکا رقم بزنند.

وی با اشاره به طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا از طریق جایگزینی کالا و خدمات، عنوان کرد: متأسفانه برخی کالاها و خدمات آمریکایی مورد مصرف در کشورمان است و بسیاری از این کالاها مانند لوازم‌آرایشی و بهداشتی برای واردات از آمریکا موردنیاز نیست.

رئیس فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا با بیان اینکه این ۱۰ طرح با همکاری مجموعه پژوهشگاه امام حسین (ع) تهیه‌شده است، افزود: از تمامی اندیشکده ها، جوانان و شخصیت‌ها دعوت می‌کنیم در این موضوع ورود کرده و همچون پژوهشگاه امام حسین (ع) نیز دست یاری به مجلس شورای اسلامی بدهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1398/04/12
سلام میگم بچه های شما تو آمریکا هستن و ثروتمندان و اشراف زادگان
طرح یازدهم اینکه بچه های شما حق ندارن به آمریکا بروند و برای ثروتمندانی که میخواهند به آمریکا بروند سخت گیری بیشتری کنند
و حتی از آنها مالیات بگیرن
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1398/04/12
طرح یازدهم اینکه به فرزندانتون اجازه ندهید به آمریکا بروند و از کسانی که به آمریکا میروند عوارض بیشتری دریافت گردد
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1398/04/12
ضد آمریکایی یعنی ضد جهانی
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1398/04/12
اینجوری که آمریکا نابود میشه
حداقل دلتون به حال مردمش رحم بیاد
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1398/04/12
اگه راست میگین بگین هرکه بچهاشون اونجاهستن بایدابرکناراستعفابده مثل پسرابتکارچرتبایدایونجاباش وچطورامریکااجازه دادکسی که مادرش ازدیوارش بربالا راحت بزاراونجازندگی کنه خیلی مشکوکه
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1398/04/12
سلام بسیار طرح خوبی است
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1398/04/12
من فکرمیکنم مابایدهمه جانبه باحقوق بشرامریکایی کهمان سهیونیست جهانی است مبارزه داشته باشیم باتمام قدرت پیش بریم موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1398/04/12
خوب این طرحها چه مشکلی یرای امریکای ایجاد میکند ...؟
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1398/04/12
گویامجلسیهااین ماههای آخرشان انقلابی تر شده اند!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1398/04/12
یک طرح هم مجازات آمریکا درمورد اجازه خوشگذرانی فرزندان وخانواده هایتان ومسئولین، یک طرح هم یک مجازات برای آمریکا که عدم مسدود کردن حساب اختلاس گران وثروت هایی که خانواده های یک عده از مسولین در آمریکا وکانادا ودیگر ممالک غربی ازملت ایران به یغما برده اند، طرح آخر... خودتان هستید نه مردم
Poland
02:25 - 1398/04/13
خخخخخخخخخ طرح حمایت مالی از آقازادگان و طرح تامین پول مصرفی انان در بلاد کفر فراموش نشه .
Poland
02:27 - 1398/04/13
واسه یادگاری خوبه ...دستاورد مجلس در پایان عمر واسه بازگشت مجدد
Poland
02:29 - 1398/04/13
ده تا ده دقیقه زمان میبره همشون تصویب میشه تا بره گوشه طاقچه خاک بخوره
Iran, Islamic Republic of
06:06 - 1398/04/13
بخدا اینا باید دلقک میشدن. اشکم در اومد از خنده
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1398/04/13
به ما دهه ۶۰ ها اعتماد کنین همه چی حله
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1398/04/13
چه جالب.طرحهایی که میلیونهادلارهزینه روی دست دولت وبیت المال میزاره وهیچکدومشم ذره ای ضرربه امریکانمیزنه.این همه فیلسوف ازکجاجمع شدن.عجبا!؟.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج