شش سال زندان برای بنیانگذار جشنواره ساندنس
۸۸۱۱۱۷
۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
۴۴۴۵ 
استرلینگ ون واگنن، بنیانگذار جشنواره فیلم ساندنس به دلیل تعرض جنسی به شش سال حبس محکوم شد.

باشگاه خبرنگاران جوان: استرلینگ ون واگنن یکی از موسسان جشنواره فیلم ساندنس و تهیه کننده فیلم آمریکایی، به دلیل تعرض جنسی به یک کودک حداقل به ۶ سال زندان محکوم شد.

قاضی که حکم این مجازات شش ساله را داده است، ابراز امیدواری کرده که هیئت آزادی مشروط، استرلینگ ۷۱ ساله را بیشتر از میزانی که برای وی در نظر گرفته شده، در زندان نگه دارد. او در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ نیز اقدام به چنین رفتاری کرده بود.

شش سال زندان برای بنیانگذار جشنواره ساندنس

استرلینگ ون واگنن خطاب به کسی که از وی شکایت کرده است، گفت: کار درست را انجام داده‌ای و مسئول چیزی که اتفاق افتاده و خواهد افتاد نخواهی بود. تو یک زن شجاع هستی. خواهر قربانی نیز در پاسخ به وی اعلام کرد که به شدت معتقد است تنها چیزی که او به آن اعتقاد دارد، حقیقتی است که الان به خاطر آن گرفتار شده است. استرلینگ ون واگنن در پایان هر گونه دفاع از خودش را بی معنی توصیف کرد.

ون واگنن، به همراه رابرت رد فورد بنیانگذار جشنواره فیلم یوتا و کارگردان اجرایی این جوایز بود که بعد‌ها به عنوان جشنواره ساندنس شناخته شد. بعد از اتهاماتی که به وی وارد شد، جشنواره فیلم ساندنس اعلام کرد که اگرچه او نقش مهمی در این جشنواره داشته، اما در ۲۰ سال گذشته هیچ گونه همکاری با وی نداشته است.

او همچنین تهیه کنندگی فیلم «سفری به سوی زیبایی» را در سال ۱۹۸۵ انجام داده است که بازیگر نقش اصلی زن آن موفق به دریافت جایزه از آکادمی اسکار شد. گفته می‌شود او در سال ۱۹۹۳ مدرس سینما در دانشگاه یوتا بود که بعد از اتهام ایجاد مزاحمت برای یک کودک، از آنجا استعفا داد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج