اعزام خواستگار صوری در قبال دریافت پول!
۸۸۱۹۷۶
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴
۷۷۹۴ 
به تازگی صفحاتی در فضای مجازی در حال فعالیت هستند که خدمتی غریب و بدیع ارائه می‌دهند؛ ارسال خواستگار صوری به تمام شهرهای ایران!

خراسان نوشت: به تازگی صفحاتی در فضای مجازی در حال فعالیت هستند که خدمتی غریب و بدیع ارائه می‌دهند؛ ارسال خواستگار صوری به تمام شهرهای ایران!

بهانه این اجاره خواستگار که با هزینه‌ای بالای صدهزار تومان انجام می شود نیز کسب آبرو و اعتبار بین اقوام و آشنایان بیان شده است. در واقع فردی به عنوان خواستگار پا پیش می‌گذارد تا خانواده دختر بتوانند به دیگران اعلام کنند که دختر آن‌ها نیز خواستگار دارد و البته به خواستگارش جواب منفی هم می‌دهد!

هر چند کم و بیش این موضوع شبیه شوخی به نظر می رسد اما چه موضوعی باعث شده تا برخی حاضر شوند برای چنین نمایشی پول پرداخت کنند؟ نمایشی که می‌تواند عوارض جدی بر سلامت روان دختران جوان داشته باشد.

یافتن همسر مهم است اما ...

از دید بسیاری از روان‌شناسان، آن چیزی که زندگی ما را چه در بازه زمانی کوتاه و چه در بلند مدت شکل می‌دهد، معنایی است که ما برای زندگی‌مان در نظر می‌گیریم. ما بر مبنای این معنا، اهداف خود را تعریف کرده، به دنبال کسب مهارت‌های لازم مربوط به آن رفته و البته اولویت هزینه کردن‌ها را در زندگی‌مان مشخص می‌کنیم.

به عنوان مثال، کسی که عاشق آموزش به دیگران و کمک به آن‌هاست و این موضوع را معنای اصلی زندگی‌اش در نظر می‌گیرد، در این راستا ممکن است برای ادامه تحصیل رشته تربیت معلم را در دانشگاه انتخاب و در کنار آن برای تقویت مهارت‌های ارتباطی‌اش تلاش کند و البته یکی از اولویت‌های اصلی هزینه کردن در زندگی برایش کمک به خیریه‌ها باشد. حالا اما دختری را در نظر بگیرید که معنای اصلی زندگی‌اش، داشتن خواستگار خوش قیافه و ازدواج با او باشد.در این شرایط به احتمال زیاد هدف اصلی این دختر پیدا کردن همسر با مشخصاتی خاص و پیش از رسیدن به سنی مشخص است.

درخصوص مهارت‌ها نیز قطعا مهارت‌های خانه‌داری برای او اولویت بالاتری دارد و البته با توجه به جریان فرهنگی حاکم، احتمال این که برای جراحی‌های زیبایی هزینه کند نیز بیشتر است. در عین حال دختری که هدف اصلی زندگی‌اش تنها این نوع ازدواج است، اگر ببیند در رسیدن به هدفش به مشکل برخورده، به احتمال زیاد احساس بی‌ارزشی می کند و ممکن است برای ظاهرسازی و حفظ آبرو به سراغ گزینه‌هایی چون اجاره کردن خواستگار برود.

اما برای پیشگیری از چنین رفتارهای پرآسیب و غلطی چه باید کرد؟ آیا صرف دعوت دختران و خانواده‌های آن‌ها برای پذیرش این نکته که خواستگار نداشتن فاجعه نیست، کافی است؟ ضرورت توجه به سایر ابعاد شخصیتی دختران فاجعه‌انگاری نداشتن خواستگار خوش تیپ و پولدار، تنها یکی از نتایج جانبی خلاصه کردن هدف اصلی زندگی دختران در ازدواج است.

تا وقتی دختران جوان در زمینه رشد شخصی و زندگی اجتماعی خود، هدف و برنامه دیگری نداشته باشند، چنین ایده‌هایی به اشکال مختلف می‌تواند مطرح و البته با استقبال برخی دختران مستاصل و خانواده‌هایی مواجه شود که فشار اجتماعی امان‌شان را بریده است. یادمان باشد هر دختری ورای جنسیت‌اش، انسانی است با توانایی‌ها و استعدادهایی ویژه، برای رشد متناسب و پیشگیری از چنین رفتارهای غلطی، توجه به سایر ابعاد شخصیتی و داشتن برنامه ای برای رشد آن‌ها ضروری است.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1398/04/15
حداقل ۱۰۰هزار تومان پول شیرینی و دسته گل میشه، قراره چی گیر پسره بیاد؟
Iran, Islamic Republic of
08:45 - 1398/04/15
خدایا چه چیزایی میشنوه آدم
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1398/04/15
هر روز خبر بد. خدایا ااااااااا
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1398/04/15
گویند دزدی شب هنگام وارد بیت فقیری شدچون چیزی برای بردن نیافت صاحب خانه را کتک زدوگفت این چه زندگیست که توداری؟
مرد فقیر گفت لابد زندگی تو هم بهتر از من نیست
دختران وپسران ما همه بدبختند....
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1398/04/15
تداوم زندگی زوج های جوان یک دغدغه بزرگ است
مشکل شغل و درآمد خیلی از خانواده‌ها را با خطر فروپاشی مواجه کرده است

مشاهده دختران جوانی که از سن ازدواج گذشته اند دل انسان را به درد می آورد
نبودن شغل و درآمد برای جوانان معضل اصلی جامعه است

سیاستمداران عزیز کاری کنید تعداد دختران پا به سن گذاشته و زنان بیوه کمتر شود
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1398/04/15
باروحانی نابودی ظاهرسازی وجرم جنایت فسادبیکاری وفقرنجومی ونصف مملکت پرکردبرای ایرانی کافی بودجه ومنابع شغلامون اشغال کنن وبیکار وازامریکابدترواین پاس گل به امریکا
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
چی میگی؟
ara6._
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
اصلا خودت فهمیدی چی گفتی
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1398/04/15
اگه کسی بخواد من حاضرم شوهرم رو دودستی تقدیمش کنم یه چیزم کادو میدم فقط به شرط اینکه دیگه هیچ وقت نبینمش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
یعنی تا این حد ..پس چطوری دووم آوردی
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/04/15
چون درجهان نظیر نداریم
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1398/04/15
متاسفم.داریم سقوط آزاد میکنیم
وقتی به دختر از زمان تولد میگن کی عروس میشی؟کی عروس میشی؟
باید آخر کار به اینجا برسیم که ازدواج نکردن مایه شرم وسرشکستگی بشه.تو رو خدا ملت ایران فقط بی بند وباری رو از غربیها یاد نگیرین، یه کم هم از توانایی واعتماد به نفس زنان غربی وخونواده هاشون یاد بگیرین.به دختراتون بگین ازدواج فقط بخشی از زندگیه نه همه زندگی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج