تئاتر لندن به نام «استیون سوندهایم» می‌شود
۸۸۲۱۸۷
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
۵۹۸۳ 
آهنگساز و ترانه‌سرای مشهور تنها هنرمند زنده‌ای خواهد شد که به افتخار او نامش هم بر تئاتری در وست‌اند لندن و هم بر برادوی گذاشته شده است.

خبرگزاری مهر: به افتخار استیون سوندهایم و در ماه مارس که نودمین سالگرد تولد وی است، تئاتر کویین در وست اند لندن به نام این آهنگساز پیشروی تئاتر موزیکال آمریکا، نام‌گذاری می‌شود.

کامرون مکینتاش مالک این تئاتر اعلام کرد این نمایش‌خانه که ۱۱۲ سال از عمر آن می‌گذرد و در خیابان شافتسبری واقع شده و از سال ۲۰۰۴ تاکنون دارد نمایشنامه «بینوایان» را روی صحنه می‌برد، از ۱۳ جولای تعطیل می‌شود تا در آن بازسازی اساسی صورت بگیرد.

تئاتر لندن به نام استیون سوندهایم می‌شود

این تئاتر با عنوان «کویین» سال ۱۹۰۷ شروع به کار کرد اما در سال ۱۹۴۰ بر اثر بمباران آسیب دید و فضای جلویی آن از بین رفت و تا ۲۰ سال تعطیل ماند اما اکنون قرار است با یک بازسازی اساسی این تئاتر به شکوه دوران پیش از جنگ خود بازگردد.

سوندهایم با صدور بیانیه‌ای گفت از سال ۱۹۵۸ که اولین نمایشنامه را در این تئاتر دید شیفته آنجا شد.

قرار است این تئاتر ۱۸ دسامبر دوباره بازگشایی شود و نمایش جدید از «بینوایان» را به صحنه ببرد.

۲۲ مارس ۲۰۱۰ که هشتادمین سالگرد تولد سوندهایم بود تئاتر هنری میلر در برادوی بازسازی و بازگشایی شد و به نام سوندهایم تغییر نام یافت.

با نام‌گذاری تئاتر لندن به نام وی، این هنرمند تنها هنرمند زنده‌ای خواهد بود که دو سالن مهم نمایش در ۲ شهر مهم دنیا به نام وی می‌شوند.

استیون سوندهایم ۲۲ مارس ۱۹۳۰ در نیویورک به دنیا آمده است. وی به عنوان آهنگساز و ترانه‌سرا از سال ۱۹۵۴ تاکنون فعالیت دارد. او برای مشارکتش در تئاترهای موزیکال برنده یک جایزه اسکار، هشت جایزه تونی و از جمله جایزه ویژه تونی برای یک عمر دستاورد تئاتر، چندین جایزه گرمی و یک جایزه پولیتزر شده‌است. وی ترانه‌سرای «داستان وست‌ساید» بوده است.

فرانک ریچ از نیویورک تایمز وی را «بزرگترین و شاید مشهورترین فرد در تئاتر موزیکال» نامیده‌است.

جدیدترین نمایشی که با استفاده از هنر سوندهایم در وست اند روی صحنه رفت «کمپانی» به کارگردان ماریان الیوت در سال ۲۰۱۸ بود. از آنجا که تاریخی رسمی برای نمایش آن در برادوی اعلام نشده انتظار می‌رود این نمایش بهار ۲۰۲۰ در برادوی روی صحنه برود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج