تنها راه مؤثر برای کاهش تغییرات آب و هوایی
۸۸۲۲۹۳
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
۱۱۰۶۹
محققان اظهار کردند: حفظ و بازسازی جنگل‌ها می‌تواند یک سلاح قوی برای مبارزه با تغییرات اقلیمی باشد.

اییسنا: به نقل از ارث، نتایج بررسی‌ها حاکی از آن است که بازیابی جنگل‌ها تنها راه مؤثر برای کاهش تغییرات آب و هوایی است.

نتایج مطالعات جدید نشان داده است که اضافه کردن ۲.۲ میلیارد آکر (یک واحد اندازه‌گیری مساحت زمین مورد استفاده در امریکا و بریتانیا) از پوشش درختی می‌تواند تا دو سوم تولید کربن توسط انسان را جذب کند.

بر اساس نتایج تحقیقات جدید، ترمیم جنگل‌های زمین باعث می‌شود مقدار قابل توجهی از انتشار گازهای گلخانه‌ای ایجاد شده توسط انسان از بین برود.

تنها راه مؤثر برای کاهش تغییرات آب و هوایی

محققان هشدار دادند با توجه به تغییرات آب وهوا، اقدام فوری در این زمینه ضروری است، چرا که در غیر این صورت، مقدار زمین‌هایی که می‌تواند برای جنگل، مفید باشد هم کاهش پیدا می‌کند.

همه می‌دانند که بازسازی جنگل‌ها نقش مهمی در مبارزه با تغییرات اقلیمی دارد، اما هنوز فایده عملی درباره تأثیر آن مشاهده نشده است.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که بازسازی جنگل‌ها به عنوان بهترین راه حل برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی مطرح است، اما در این زمینه هنوز سرمایه‌گذاری نشده است.

پروفسور تام کروتر، نویسنده ارشد این بررسی اظهار کرد: اگر این اقدام انجام شود، میزان دی‌اکسید کربن در جو تا ۲۵ درصد کاهش پیدا می‌کند.

با این وجود، سال‌های بسیار زیادی طول خواهد کشید تا جنگل‌های جدید رشد کرده، بالغ شوند و به این پتانسیل دست یابند. اهمیت این موضوع نیز حیاتی است که باید از جنگل‌هایی که امروز وجود دارند، محافظت کنیم.

محققان اظهار کردند: محدودکردن افزایش دما به ۱.۵ درجه سانتیگراد تا سال ۲۰۵۰ نیاز به بیش از یک میلیارد هکتار جنگل دارد و این در حالی است که میزان انتشار هم باید کاهش پیدا کند.

بیش از نیمی از پتانسیل برای بازگرداندن درختان در ۶ کشور روسیه، ایالات متحده، کانادا، استرالیا، برزیل و چین مشخص شده است.

این تحقیق در مجله Science منتشر شده است.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1398/04/16
جنگلها را هم مسئولین نابود کردن و دزدیدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج