پیشنهاد لاریجانی برای اخذ مالیات از مؤدیان
۸۸۳۶۰۴
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
۲۰۵۰ 
رئیس مجلس گفت: نظام انگیزشی برای دریافت مالیات اجرا شود.

خبرگزاری تسنیم: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای با رئیس، مدیران و کارشناسان دیوان محاسبات کشور و دستگاه‌های اقتصادی دولت با موضوع آسیب‌شناسی و راهکارهای ارتقای نظام بودجه‌ریزی کشور برگزار شد، گفت: در حال حاضر مشکلاتی در ساختار بودجه کشور وجود دارد که این نظرات میان دستگاه‌ها مشترک است و باید با توافقاتی میان قوا برطرف شود.

وی در ادامه با بیان اینکه وضعیت بودجه در خردادماه به لحاظ فروش نفت طبق پیش‌بینی‌ها بود، افزود: در همین زمان نیز بودجه با تغییرات مثبتی مواجه شد و به سمت عملیاتی شدن آن پیش رفتیم که این مسائل نیز باید در گزارش‌ها لحاظ شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: مراکز پژوهشی تمام دستگاه‌ها تقریبا در حوزه بودجه با یکدیگر اتفاق نظر دارند.

لاریجانی همچنین درباره نحوه دریافت معوقات مالیاتی اظهار داشت: باید انگیزه ایجاد شود که بهترین کار برای آن تقسیط مالیات است.

رئیس مجلس در ادامه درباره فروش طرح‌های عمرانی ابراز کرد: سخت گیری‌ها در فروش این طرح‌ها باعث می‌شود فروشی صورت نگیرد لذا در جلسه سران قوا این مسئله بررسی شد که تسهیلاتی داده شود تا مکانیزم سخت فعلی ساده‌تر شود به گونه ای که دستگاه‌های نظارتی نیز نگرانی بابت این فروش‌ها نداشته باشند.

وی در ادامه تأکید کرد: بحث یارانه‌ها به خصوص یارانه کالاهای اساسی باید به گونه ای باشد که واقعا به دست مردم برسد و همچنین باید نظام انگیزشی برای دریافت مالیات اجرا شود.

لاریجانی همچنین با تأکید بر بودجه نویسی بر مبنای عملکرد گفت: در حال حاضر این روش بودجه نویسی بر مبنای عملکرد نبوده و بسیاری از ردیف‌هایی که در لایحه بودجه ذکر می‌شود ضروری نیست همچنین طرح‌های ملی باید ذیل وزارتخانه‌ها درج شوند و به طور کلی نباید به جزئیات نحوه اختصاص بودجه‌ها پرداخت بلکه خود دستگاه‌ها باید این تقسیمات را انجام دهند.

رئیس قوه مقننه درباره بودجه‌ریزی سازمانی بیان داشت: از زمانی که نفت درآمد زیادی برای کشور حاصل کرد، موضوع بودجه به سازمان برنامه پیوست در حالی که باید این موضوع از سازمان برنامه جدا شده و سازمان برنامه و بودجه صرفا سازمانی برای توسعه کشور باشد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: دولت باید صرفا نگاه جامع و استراتژیک به بودجه داشته باشد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد، عضو کمیته آسیب شناسی نظام بودجه ریزی کشور نیز در این جلسه گفت: در شرایط استثنایی به سر می‌بریم که بهترین فرصت برای ایجاد تغییرات بزرگ است.

نایب رئیس مجلس در دوره نهم ادامه داد: از سوی دیگر ممنوعیت استقراض از بانک مرکزی نیز باید لحاظ شود چرا که نمی توان از این بانک برای جبران مشکلات جاری دولت استفاده کرد.

وی ادامه داد: پوشش مالیاتی باید در جهت اجرای سیاست‌ها باشد و هزینه‌های جاری کشور از محل دریافت مالیات تأمین شود.

حجت الاسلام ابوترابی فرد تصریح کرد: در حال حاضر فقدان پرداخت مالیات، ثروت‌های کلان برای برخی افراد رقم زده در حالی که در کشورهای دیگر مردم به راحتی ثروتمند نمی شوند همچنین باید بحث یارانه‌ها به گونه‌ای مدیریت شود که به طبقات آسیب‌پذیر جامعه کمک کند.

براساس این گزارش، در این جلسه مدیران دیوان محاسبات کشور، مدیران برخی دستگاه‌های اقتصادی کشور و کارشناسان اقتصادی نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود در حوزه نظام بودجه‌ریزی کشور پرداختند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1398/04/19
مالیات=== تک تک افراد ملت در رفاه و امنیت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
اگر درامدهای کشور خرج فقط کشور می شد الان مردم در رفاه کامل بودند.
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1398/04/19
تمام ثروتمندها رو شماها میشناسید چون از خودتون هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
چرا بعضی نهادها و سازمانه مالیات نمی دهند؟ زورشان به کارگر و کارمند می رسد ولی جرات نزدیک شدن به بعضی جاها را ندارند.
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1398/04/19
لطفا تکلیف مالیات نا حق خریداران سکه از بانک مرکزی را مشخص کنید .چرا وقتی زورتان به نهادهای قدرتمند نمی رسد سراغ مردم می روید؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج