مرگ جوان چاه‌کن در عمق ۸۰ متری
۸۸۴۱۷۰
۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳
۱۳۰۱۳ 
رئیس سازمان آتش نشانی اراک گفت: چاه کن 20 ساله‌ای در عمق 80 متری چاهی در اطراف یکی از روستاهای شهرستان خمین دچار حادثه شد و جان باخت.

خبرگزاری فارس: مسعود آقازیارتی، رئیس سازمان آتش نشانی اراک با اشاره به اینکه چاه‌کن 20 ساله‌ای در عمق 80 متری چاهی در اطراف یکی از روستاهای شهرستان خمین دچار حادثه شد و جان باخت، اظهار کرد: با اطلاع‌رسانی این حادثه توسط آتش نشانی خمین و اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری برای اعزام تیم امداد و نجات به محل حادثه، با هماهنگی صورت گرفته با سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اراک، نجاتگران آتش نشان در قالب یک تیم امداد و نجات با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک، عازم محل حادثه واقع در اطراف روستای پشت کوه در 20 کیلومتری شهرستان خمین شدند.

وی تصریح کرد: بنا به اظهار همکاران آتش نشانی خمین، این کارگر مقنی به اتفاق یک نفر دیگر مشغول کندن چاه و کوره به قصد متصل کردن دو دهنه چاه در اعماق آن به هم بودند که به یکباره چاه دچار ریزش شده و یکی از این دو مقنی دچار حادثه می‌شود اما خوشبختانه نفر اول جان سالم به در برده و طی تماس با آتش نشانی درخواست کمک می‌کند.

آقازیارتی در ادامه اظهار داشت: با توجه به وجود تیم تخصصی امداد و نجات در حوادث چاه در آتش نشانی اراک، مأموریت این حادثه به این تیم محول شد که به اتفاق نیروهای عملیاتی شهرستان خمین خود را به محل حادثه رساندند.

رئیس سازمان افزود: تیم امداد و نجات با رسیدن به محل حادثه، با برپایی کارگاه نجات بر روی دهانه چاه، سه نفر از اعضای تیم با استفاده از تجهیزات مخصوص، به منظور جستجوی این کارگر مقنی به درون چاه رفتند اما پس از چندین ساعت عملیات، با توجه به شرایط بد چاه و وجود آب به عمق 25 متر، ادامه کار جستجو برای یافتن جسد این جوان را به روز بعد موکول کردند.

وی با اعلام اینکه با هماهنگی‌های صورت گرفته مقرر شد توسط مالک چاه، آب درون آن برای تسهیل در کار، توسط پمپ تخلیه شود، خاطرنشان کرد: ساعت 8 صبح امروز دوباره تیم امداد و نجات به محل حادثه رفته و امدادگران آتش نشان این بار با استفاده از تجهیزات غواصی وارد چاه شدند تا در صورت نیاز اقدام به قوس زدن در درون آب کرده و عملیات یافتن پیکر این کارگر نتیجه بخش باشد.

آقازیارتی تصریح کرد: سرانجام با تلاش فراوان و پس از نزدیک به دو ساعت عملیات نفس‌گیر، تیم امداد و نجات سازمان آتش نشانی اراک، جسد این کارگر حدودا 20 ساله تبعه افغان را به خارج از چاه انتقال دادند.

رئیس سازمان آتش نشانی با بیان اینکه این کارگر چاه‌کن بلافاصله تحویل عوامل انتظامی و آرامستان شد در مورد علت بروز این حادثه گفت: به منظور تعیین دقیق علت مرگ و نیز دلایل بروز این حادثه، جنازه این کارگر به پزشکی قانونی انتقال یافت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1398/04/20
فقط میتونم بگم دنیا جای قشنگی نیست. عدالت کجاست؟؟
پاسخ ها
محمد
United Arab Emirates
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
خدا رحمتش کنه ... ولی این مورد که دیگه سیاسی نیست بعضیا غر میزنند .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
کاربر S's به شما بگم حداوند جوان مقنی را بيامرزد و خانواده صبر عطا کند این مورد نیز بعلت جوانی و عدم تجربه کافی و نخوردن خاک صحنه چاه کندن و مقنی گری اینچنین فاجعه ای را بایستی پیش بینی کرد،
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1398/04/20
قابل توجه شهروندان حقوق نجومی بگیر اطفا
Iran, Islamic Republic of
20:16 - 1398/04/20
خدا بیامرزدش نان حلال در میاورد ه سهل انگاری کار دست همه میده چه ته چاه چه پشت میز ریاست
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1398/04/20
این دنیا اینجوری پر تبعیض نژاد قدرت ثروت جنسیت اون دنیا چه جوریه من امیدم به اون دنیاست که همه برابر باشیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
پرواز، مگه ميشه اونجا هم همه مساوی بشن، آخه این چه حرفی است، کسی خاک صحنه اون دنیا را نخورده باشه با من و تو که کوله باری از تجربه و خاک صحنه اون دنیا را خوردیم مساوی باشیم، این که مثل حقوق ها ميشه اونی که یک سال کار کرده با اونی که بیست و نه سال زحمت کشیده یکسان باشن،!!!
Iran, Islamic Republic of
23:55 - 1398/04/20
فقط بعضی ها حرف مفت میزنند که این افغانی رو بیرون ازصبحانه خردن میاد بعدش میگویید ماپول نفت روخرج اینها میکنیم
پاسخ ها
بدون نام
Kyrgyzstan
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
خدا شفات بده چه ربطی داره به اون بحث
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
این کارگر افغانی نبود ایرانی بود دروغگو تو و امثالت خجالت بکشید که میگید ایرانیها کار نمیکنن زحمتتم برو تو کشور خودت بکش از مظلوم نماییها و دروغگوییهای شما به ستوه اومدیم
Iran, Islamic Republic of
01:27 - 1398/04/21
این پیامم را به کل دنیا ارسال کنید که
وجود جهنم دروغ نیست و اینجاست
جایی که برای یک لقمه نون ،۲۰ ساله ایی زنده بگور میشه...
Iran, Islamic Republic of
02:15 - 1398/04/21
لطفا کسی جواب بده ....مسئول مرگ این جوان غریب و محتاج نان شب را چه کسی خواهد داد فردا مالک این چاه با پارتی و رشوه پا روی خون این بنده خدا خواهد گذاشت ....
Iran, Islamic Republic of
07:17 - 1398/04/21
خدا رحمتش کنه چاه کار خطرناکی و نیاز به تجربه فراوان داره
پاسخ ها
سیرجونی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
07/17عزیز درسته که مهارت حرف اول است امروزه با این همه امکانات اگر بکار گیرند کمتر شاهد این گونه موارد خواهیم بود، اما مالکان جهت یودجویی خود فاقد هرگونه امکانات هستند، فقط بیچاره ما کارگران هستیم که بایستی ابنجوری جان بدهیم سیاه و سفید و افغان و ایرانی هم تفاوت ندارد مهم جان انسان است که امروزه هیچ ارزشی قائل نیستند،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج