اسرائیل از خانه عنکبوت سست‌تر است
۸۸۴۵۴۳
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۳
۵۸۹۸ 
سید حسن نصرالله:
«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در گفتگو با شبکه «المنار» گفت: از هر زمان دیگری در هدف قرار دادن مواضع دشمن قدرتمندتر هستیم و اسرائیل از خانه عنکبوت سست تر است.

خبرگزاری مهر: گفتگوی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت سیزدهمین سالروز جنگ سال ۲۰۰۶ به صورت زنده با شبکه المنار گفتگو کرده است.

سید حسن نصرالله در این گفتگو تأکید کرد: این قدرت بازدارنده گسترده مقاومت است که موجب شده است دشمن صهیونیستی از سال ۲۰۰۶ تاکنون تجاوزی را علیه لبنان صورت ندهد. من این مناسبت بزرگ و پیروزی بزرگ را تبریک می گویم.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: لبنانی ها از سال ۲۰۰۶ تاکنون در امنیتی زندگی می کنند که خود با وحدتشان آن را محقق ساختند. امروز به ضرس قاطع می توانم بگویم که مقاومت بیش از هر زمان دیگری قدرتمند است.

سید حسن نصرالله یادآور شد: اگر به یاد داشته باشید در سال ۲۰۰۶ قدرت هجومی ما محدود بود اما امروز قدرت هجومی در عرصه برخورداری از نیروهای مسلح زبنده و سلاح های پیشرفته، گسترش یافته است. امروز صهیونیستها میلیون ها بار بیشتر از گذشته روی مقاومت حساب می کنند.

وی تأکید کرد: امروز شاهد آن هستیم که اعتماد نیروهای اشغالگر صهیونیست به فرماندهانشان از یک طرف و اعتماد فرماندهان نظامی آنها به سران سیاسی شان از طرفی دیگر، از بین رفته است. مقاومت با وجود تحریم‌ها قدرتمندتر از هر زمان دیگری است و طی ۱۳ سال گذشته، مقاومت چه از لحاظ کمی و چه کیفی به طور گسترده‌ای پیشرفت کرده و این چیزی است که اسرائیل نیز به آن اعتراف دارد.

حسن نصرالله: اسرائیل از خانه عنکبوت سست‌تر است

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: در جنگ ۲۰۰۶ میدان نبرد به زمین دشمن منتقل شد و امروز شاهد آن هستیم که مقاومت در هدف قرار دادن اهداف داخلی رژیم صهیونیستی، از هر زمان دیگر قدرتمندتر است. ما امروز دارای «نیروی رضوان» و «هنگ‌های عباس» هستیم که در عملیات تهاجمی تخصص دارند.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: امروز می بینیم که خودِ صهیونیستها معترف هستند و اذعان می کنند که قدرت و هیبت نیروی زمینی آنها از بین رفته است. بحران «فقدان اعتماد به نفس» در نزد دشمن به ویژه پس از متحمل شدن شکست سنگین در غزه، بیش از پیش تشدید شد. از سوی دیگر، توانایی موشکی چه از لحاظ تعداد و چه از لحاظ نوع پیشرفت داشته و موشک‌هایی که داریم سلاحی دقیق است. همچنین در زمینه پهپادها، در سال ۲۰۰۶ تعداد کمی از آنها را داشتیم اما امروز این سلاح قدرتمند بوده و امکانات زیادی در این زمینه در اختیار داریم.

وی اضافه کرد: مقاومت اشراف اطلاعاتی بزرگی در زمین، دریا و هوا دارد و مقاومت در تمامی زمینه‌ها از لحاظ تعداد، تجریه، ایمان و یقین به نصرت الهی پیشرفت داشته است. سران اسرائیل امروز بیش از هر زمان دیگری از مقاومت هراس دارند. چه کسی گفت که ما دارای موشک‌های ضد هوایی داریم؟ ما در این موضوع از سیاست ابهام سازنده پیروی می‌کنیم.

نصرالله اظهار داشت: من به این مسأله باور دارم که اسرائیل از خانه عنکبوت سست تر است و برای این اعتقاد و باور نیز دلایل علمی دارم. به عنوان نمونه، ما می توانیم با موشک های خود مراکز حساس رژیم صهیونیستی و نیروگاه های هسته ای آن را که در ساحل مرزی واقع شده اند، تا عمق ۲۰ کیلومتری هدف قرار دهیم. آیا اسرائیل تاب و توان تحمل چنین ضربه ای را دارد؟

وی گفت: امروز می بینیم که خودِ صهیونیستها اذعان دارند که اگر مخازن آمونیاک آنها در حیفا هدف قرار گیرد، خسارت های وارده به این رژیم به شدت بالا خواهد بود. درست به دلیل قدرت بالای مقاومت برای هدف قرار دادن اهداف حیاتی صهیونیستی است که این رژیم از حمله نظامی به لبنان اجتناب می کند. اسرائیل از مقاومت لبنان می ترسد.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: مقاومت قادر است با هدف قرار دادن مناطقی که در تیررس موشک هایش قرار دارد، اسرائیل را به عصر حجر باز گرداند. بدون هیچ شک و تردیدی جنگ آینده به مراتب بزرگتر از جنگ سال ۲۰۰۶ خواهد بود و اسرائیل را در معرض نابودی قرار خواهد داد.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: رژیم صهیونیستی امروز از هرگونه جنگ علیه لبنان به عقب رانده شده است. گفتند که موشک‌های دقیق ممنوع است و امروز دارای موشک‌های دقیق هستیم. جنگ اسرائیل را به دلیل بازدارندگی بعید می‌دانم. آنها می‌دانند که جنگ با لبنان و هرگونه جنگ جدید پیامدهای بسیار بزرگتری از جنگ سال ۲۰۰۶ برای آنها به همراه خواهد داشت. در هر گونه جنگ آتی، پیروزی بزرگ از آن مقاومت است. وی سپس به جمله‌ای از السید الحوثی اشاره کرد که خطاب به بن سلمان گفته بود اگر تو همه چیز در مقابل ملت مجاهد یمن در اختیار داری، بدان که خدا با ملت یمن است نه تو.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود به مسأله معامله قرن نیز اشاره کرد و گفت: من ایمان دارم که معامله قرن با شکست مواجه می شود. علت این شکست هم، قدس اشغالی است. در واقع، دشمن صهیونیستی با به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تیر خلاص را به معامله قرن شلیک کرد.

وی تأکید کرد: می توان گفت که وحدت مواضع احزاب و جریان ها و گروه های فلسطینی از یک سوی و مقاومت جمهوری اسلامی ایران از عوامل اصلی و اساسی شکست معامله قرن است. در همین حال، شهدایی که در سوریه جان خود را فدا کردند و پیروزی هایی که در عراق محقق شدند، جملگی از عوامل شکست معامله قرن هستند.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: پیروزی های محور مقاومت در یمن نیز از جمله دیگر نشانه های شکست معامله قرن است. عدم وجود یک کشور عربی قوی که بتواند معامله قرن را به دوش بکشد، خود نیز عامل دیگری بر عدم اجرایی شدن این طرح شوم است.

وی تأکید کرد: آشفتگی های موجود در صفوف صهیونیست ها، فسادهای نتانیاهو و بحران فقدان رهبری در رژیم صهیونیستی نیز جملگی از علل و عواملی هستند که نشان می دهند معامله قرن راه به جایی نخواهد برد.

سید حسن نصرالله درباره موضوع اسکان فلسطینی‌ها در کشورهای دیگر نیز گفت: نه ترامپ و نه کوشنر در این زمینه اراده‌ای ندارند. این موضوع به خواست دولت و کشور میزبان و خواست خود فلسطینی‌ها مربوط است. به طور مثال، فلسطینی‌هایی که در لبنان حضور دارند هرگونه چشم پوشی از سرزمین‌هایشان و اسکان در لبنان را رد می‌کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از اظهارات خود تأکید کرد: دولت لبنان اصرار دارد که گفتگوها درباره ترسیم مرزها زیر نظر سازمان ملل صورت بگیرد و آمریکا نیز در این زمینه کمک کند اما اسرائیلی‌ها نمی‌خواهند که سازمان ملل در این زمینه به ایفای نقش بپردازد و خواستار فقط حضور آمریکا هستند. جای هیچ شکی وجود ندارد که اگر واشنگتن در بحث ترسیم مرزها حضور داشته باشد، تمام توان خود را برای تأمین منافع رژیم صهیونیستی و کمک به این رژیم به کار خواهد بست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:45 - 1398/04/22
ملت نون ندارن بخورن شما چی اراجیف میگی؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
بمیر تو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
نون رو از اونی بخواه که بهش رای دادی
Iran, Islamic Republic of
01:50 - 1398/04/22
درود برسیدحسن نصرالله وحزب الله بازوان قدرتمند انقلاب اسلامی ونیروهای مقاومت
Iran, Islamic Republic of
06:13 - 1398/04/22
حاج حسن، خونه عنکبوت ک خیلی محکمه!!
Kuwait
09:13 - 1398/04/22
چه حرفهای تکرادی
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/04/22
تار عنکبوت به نسبت وزن و اندازش یکی از قویترین اتصالات جهان هست سید ....
پاسخ ها
ایران بزرگ
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
چی دارین میگین واسه خودتون، این یه تشبیه است که در قرآن به شکل دیگه ای نشون داده شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج