زمان حذف کسری خدمت سربازیِ ایثارگری
۸۸۴۸۵۰
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
۱۴۴۱۴ 
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره زمان حذف کسری خدمت سربازی ایثارگری و جانبازی توضحاتی داد.

باشگاه خبرنگاران جوان: سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح، درباره کسر خدمت سربازی ایثارگری اظهار کرد: به ازای هر ماه جبهه یا هر درصد جانبازی، ۱۲ روز از مدت خدمت سربازی هر سرباز کم می‌شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: مهلت اجرای این قانون تا سال ۱۴۰۱ است و به احتمال زیاد، بعد از این سال، این قانون متوقف خواهد شد.

وی بیان کرد: افرادی که از سال ۵۹ تا تاریخ ۲۷ مرداد ۶۷ در مناطق جنگی بودند، صد درصد سابقه آن‌ها برای کسر خدمت محاسبه می‌شود.

این مقام ارشد نظامی ادامه داد: آن‌هایی که از تاریخ ۲۷ مرداد ۶۷ یعنی پایان جنگ در برخی از شهر‌های استان‌های کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه حضور داشتند، ۸۰ درصد سابقه‌شان محاسبه خواهد شد.

سردار کمالی گفت: این قانون تنها برای یک فرزند از یک خانواده است و اگر برادر یک سرباز مدتی از این کسری استفاده کرده باشد، آن سرباز دیگر نمی‌تواند از این قانون برای کسر خدمتش استفاده کند، البته فرزندان دوقلو یا سه‌قلو می‌توانند این قانون را بین خودشان تقسیم کنند، یعنی اگر یک برادر نصفی از مدت زمان کسر خدمت پدرش را استفاده کرده باشد، برادر دوقلوی دیگر می‌تواند نصف دیگر را برای کسر خدمت خود استفاده کند.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح بیان کرد: ملاک برای اعمال کسر خدمت سربازی ایثارگری برای سربازان تنها حضور در جبهه آن هم در زمان جنگ و همچنین حضور در مناطق جنگی است، البته سابقه حضور در برخی از مناطق کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه تا سال ۷۵ قابل قبول است، اما همان طور که گفته شد تنها ۸۰ درصد حضور محاسبه می‌شود و این مورد هم فقط در مورد یگان‌های رزمی و امور رزمی است.

این مقام ارشد نظامی بیان کرد: فقط جانبازی بنیاد شهید قابل محاسبه برای کسر خدمت است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر آزار و اذیت سربازان توسط بعضی از کارکنان کادر نیرو‌های مسلح اظهار کرد: توهین و اذیت و آزار سرباز، خط قرمز همه فرماندهان و مسئولان نیرو‌های مسلح است.

وی افزود: پیگیری و ریشه کم کردن این موضوع و برخورد با متخلفان مستلزم همکاری سربازان است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر معافیت پزشکی گفت: معافیت پزشکی بر اساس معاینات تخصصی در بیمارستان‌های نیرو‌های مسلح یا بیمارستان‌های معتبر و بررسی و رأی شورای پزشکی است، لذا نظر هیچ فردی حتی متخصص به تنهایی ملاک نیست.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1398/04/22
گیرم پدر تو بود فاضل ....از فضل پدر تو را چه حاصل

رزمنده هایی که جبهه رفتند روی چشم ما جا دارند و همه ما آسایش و آرامش امروزمون رو مدیون این عزیزان هستیم ولی با چه استدلالی پسرانشون نباید مثل بقیه به کشور خدمت کنند؟
هر چقدر میخواید بهشون پول بدید ولی اینجور سهمیه ها فقط باعث حق خوری از بقیه میشه
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1398/04/22
من ۱۷ ماه در مهاباد پایگاهها انجا درسال ۶۳ تا ۶۵ خدمت کردم بقیه خدمت را به منطقه آرام برگرداندن در گنبد کاووس بقیه خدمتم را تمام کردم حالا پسرم سرباز هست نمی دانم به مهاباد مراجعه کنم یا گلستان برای کارت ایثارگری
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
،من هم شرایط شما رو داشتم
شماباید بری آخرین محل خدمتت ، یعنی جایی که برات کارت پایان خدمت صادر شده
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1398/04/22
به سربازان که درحین خدمت،ابتکار اختراعی ایجادکنند،هم کسر خدمت بدهید
Iran, Islamic Republic of
02:11 - 1398/04/23
هیچ فرقی بین رفتن ونرفتن سربازی نیست تواین کشور ،کسایی که نرفتنو چرادژبان نیروهای مسلح جلب نمیکنه بجاش باپول میخرن خدمت مقدسو!!!!!مقدسی که باپول بشه خریدش ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج