۲۶ کشته در حمله تروریست‌ها در سومالی
۸۸۴۸۷۶
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
۶۹۵۷
حمله گروه تروریستی الشباب سومالی به هتلی در شهر کیسمایو واقع در جنوب این کشور دستکم ۲۶ کشته و ۵۶ مجروح به جای گذاشت.

خبرگزاری تسنیم: الشباب شاخه ای از شبکه تروریستی القاعده است که از سال 2006 تاکنون در سومالی فعال است. با توجه به حاکمیت ضعیف دولت موگادیشو بر سومالی ، گروه تروریستی الشباب بخش هایی از این کشور را در کنترل خود دارد و هراز گاهی عملیاتی را در سومالی انجام می دهد. این گروه در فهرست گروه های تروریستی کشورهای غربی قرار دارد.

گروه تروریستی الشباب " جوانان " سومالی دیشب به یک هتل در شهر کیسمایو واقع در منطقه خود مختار جوبالند ( جنوب سومالی ) حمله کرد که در اثر آن دست کم 26 نفر جان خود را از دست دادند و 56 نفر دیگر هم مجروح شدند.

به نوشته روزنامه العربی الجدید، نمایندگان و روسای قبایل سومالی برای گفت وگو درباره انتخابات محلی که ماه آینده میلادی در منطقه خود مختار جوبالند برگزار می شود، در هتلی درشهر کیسمایو تجمع کرده بودند که هدف حمله عناصر گروه تروریستی الشباب واقع شدند.

رئیس منطقه جوبالند امروز صبح در یک نشست مطبوعاتی گفت: در این عملیات تروریستی 26 نفر از جمله یک نامزد انتخاباتی و چند روزنامه نگارجان خود را از دست دادند که در بین کشته شدگان اجساد 3 تبعه کنیایی، 3 تانزانیایی ، 2 آمریکایی ، یک انگلیسی و یک کانادایی به چشم می خورند. همچنین دو شهروند چینی در بین مجروحان این عملیات تروریستی قرار دارند.

شهر کیسمایو مرکز تجاری جوبالند است که بخشی از این منطقه در کنترل گروه تروریستی الشباب قرار دارد. این گروه تروریستی مسئولیت حمله به هتل شهر کیسمایو را به عهده گرفته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج