ظریف: نفت را می‌فروشیم، اما شرافت‌مان را هرگز!
۸۸۵۶۶۳
۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
۱۸۲۲۸ 
وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با یک رسانه انگلیسی تأکید کرد ایران به هر ترتیب ممکن نفت خود را به فروش خواهد رساند اما هرگز شرافت خود را زیر پا نخواهد گذاشت.

 خبرگزاری تسنیم: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست سالانه مقامات عالی‌رتبه شورای اقتصادی - اجتماعی ملل متحد، در نیویورک به سر می‌برد روز دوشنبه در مصاحبه با «زینب بداوی» مجری سرشناس برنامه «هارد تاک» بی‌بی‌سی در نیویورک تأکید کرد ایران هرگز شرافت خود را نخواهد فروخت.

ظریف در این مصاحبه که مشروح آن طی روزهای آینده پخش خواهد شد،‌ تصریح کرد: «ما بالاخره نفت مان را خواهیم فروخت اما شرافتمان را هرگز!»

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت‌ 97 تاکنون تحریم‌های اقتصادی مختلفی را علیه ایران وضع کرده است تا به‌زعم خود ایران را وادار به مذاکره مجدد برای حصول یک توافق جدید کند. با وجود تحریم‌های سنگین آمریکا، ایران تأکید کرده است که هرگز تن به مذاکره مجدد با کشوری که توافقات بین‌المللی را نقض می‌کند، نخواهد داد.

بالاخره نفت را می‌فروشیم، اما شرافت‌مان را هرگز!

آمریکا حتی در برهه‌ای تصمیم گرفت تهدیدهای نظامی را نیز به تحریم‌های اقتصادی خود بیفزاید تا شاید از این طریق ایران را به پای میز مذاکره بیاورد. در همین راستا ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به منطقه اعزام شد تا تهدید جنگ را برای ایران واقعی جلوه کند؛ اما وقتی نشانه‌ای از عقب‌نشینی ایران مشاهده نشد، ترامپ بلافاصله به تمنای مذاکره روی آورد و شماره‌ای را در اختیار سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا در تهران) قرار داد تا به‌منظور تماس تلفنی احتمالی به مقامات ایران تحویل داده شود.

ترامپ در هفته‌های اخیر سیاست اعمال تحریم و دعوت به مذاکره را بارها آزموده است اما در این میان ایران هیچ توجهی به وی و خواسته‌هایش نشان نداده و طبق سیاست‌های خود برای احقاق حقوقش ذیل برجام و مقابله با تحریم‌های آمریکا گام برداشته است.

ایران پس از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها بیش از یک سال به طرف‌های دیگر برجام به‌ویژه تروئیکای اروپایی (آلمان، انگلیس، فرانسه) فرصت داده بود تا به تعهدات خود در قبال برجام و ایران عمل کنند اما با تداوم روند کوتاهی این کشورها در اجرای تعهدات برجامی خود،‌ ایران نیز رویه دیگری را در پیش گرفت.

در اولین سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی و حقوق تصریح‌شده خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام بیانیه‌ای صادر کرد و طی آن ضمن اعلام رسمی توقف برخی تعهدات خود ذیل برجام، به طرف‌های دیگر برجام 60 روز فرصت داد برای اجرای تعهدات خود به‌ویژه در حوزه‌های بانکی و نفتی اقدام کنند.

تهران در همین راستا 30 اردیبهشت‌ماه اعلام کرد قصد دارد میزان تولید اورانیوم 3.67درصدی خود را به 4 برابر میزان قبلی افزایش دهد.

ایران روز یکشنبه 16 تیرماه در پایان مهلت 60روزه‌ای که برای طرف‌های دیگر برجام (به‌ویژه طرف‌های اروپایی) در نظر گرفته بود تا به تعهدات خود در قبال ایران عمل کنند، رسماً اعلام کرد که گام دوم کاهش تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام را آغاز خواهد کرد و از این پس غنی‌سازی اورانیوم را حسب نیازهای گوناگون خود، در درصدهای بالاتر از میزان تعیین‌شده در برجام (3.67 درصد) انجام خواهد داد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه 17 تیرماه رسماً تأیید کرد که غنی‌سازی اورانیوم در تأسیسات نطنز ایران از سطح تعیین‌شده در برجام (3.67 درصد) عبور کرده است.

پیش از این آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز دوشنبه 10 تیر تأیید کرده بود که میزان ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران از مرز تعیین‌شده در برجام (300 کیلوگرم هگزافلوراید UF6 و یا معادل آن یعنی 202.8 کیلوگرم اورانیوم) گذشته است.

پیش از این محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در یک مصاحبه با یک رسانه غربی در خصوص تعدیل تعهدات برجامی ایران خاطرنشان ساخته بود: «ایران در حال اجرای یکجانبه یک توافق چندجانبه بود و این شیوه دیگر جواب نمی‌دهد. همه طرف‌های برجام باید وارد عمل شوند و برای حفظ برجام سرمایه‌گذاری کنند. اروپایی‌ها می‌گویند این توافق برای امنیت آنها مهم است، اگر چنین است پس باید روی آن سرمایه‌گذاری کنند. ما هم می‌توانیم مانند اروپایی‌ها تنها به‌صورت کلامی از برجام حمایت کنیم. این یک آزمون برای اروپایی‌ها است که مشخص می‌کند آنها واقعاً چقدر حاضرند برای حفظ برجام سرمایه‌گذاری کنند.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1398/04/24
جناب آقای دکتر ظریف
دیگه شرافتی برایتان نمانده که بفروشید
اگه راست میگی 70 میلیارد دلار کره جنوبی چی شد؟
آیا این شرافت نیست که به باد رفت؟.....
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1398/04/24
راجع ب داشته هاتون صحبت کنید لطفا
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1398/04/24
روزی پادشاهی تخته سنگی راداخل جاده ای گذاشت ودرمکانی کمین کرد.خلاصه افرادگوناگونی رفت وآمدمی کردندوهریک چیزی می گفت وبدون توجه به سنگ که داخل جاده گذاشته وسدکرده بودوامکان ضرررساندن به عابرین راهم داشت.تااین اینکه پیرمردی باکوله پشتی ازهیزم وخارآمد.وقتی تخته سنگ رادیدناراحت شدوکوله پشتی راکنارگذاشت وبازحمت فراوان تخته سنگ راازجاده خارج کردوهنگام برگشت متوجه کیسه ای شد.کیسه رابرداشت وبازکردودیدمقداری سکه داخل آن است.خداراشکرکردوگفت:رزق وروزی هم زیرسنگ هم که باشدنصیب انسان می شود.بله آقای ظریف خداوندبه هرطریق رزق وروزی می رساندوبندگانش رارهانمی کنداما نگهداری وامانت داری وتوزیع وتقسیم آن مهم است.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
بشین تا خدا روزی تو بفرسته
United States
21:12 - 1398/04/24
ببخشید همون یک ذره شرافتی هم که داشتیم شما نفروختید بلکه لگدمال کردید طوری که دیگر چیزی نمانده که شما بفروشید
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1398/04/24
شما شرافت مردم ایران را فروختید مردم ایران را در دنیا بی ارزش کردید که هر کشور بی تمدن ايران را یا تهدید میکند یا توهین میکند بعد دم از شرافت میزنی لطفا سانسور نکنید
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1398/04/24
یادمون نرفته که چطوری جلو امیر کویت زانو زدی
یادمان نرفته که با حجاج چه کردند و چطوری آنهارا به شهادت رساندند اما دریغ از یک بیانیه قاطع از طرف وزارت خارجه
یادمان نرفته حادثه فرودگاه جده به دونوجوان ایرانی ولی نتوانستید از حق و حقوق این نوجوانان دفاع کنی
یادمان نرفته که نزدیک به 70درصد ایرانیان مقیم امارات که اکثرا از جنوب ایران بودندو درشهر ابوظبی مشغول بکار بودند بدون هیچ دلیلی دیپورت و اخراج شدتد وبا وجود مراجعه این عزیزان به سفارت ایران درابوظبی هیچ اقدام مثبتی برای اینها انجام نشد
یادمان نرفته برخورد خشن پلیس ترکیه با یه دختر ایرانی
آره دیدیدم دیپلماسی شما چجوری از عزت وشرافت ایرانی دفاع کرد
اینها را مرور کن تا یادت بیاد
شاید بخاطر سفرهای طولانی که به اروپا و بقیه کشورها داشته اید یادتان رفته باشه
Iran, Islamic Republic of
23:44 - 1398/04/24
ول کن تو رو خدا دلت خوشه فقط بلدی حرف مفت بزنی کاش تحریمت میکردن دیگه جایی هم نمیتونستی بری
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1398/04/25
اقای ظریف نفت رابفروشیم یانه فرقی بحال مردم نمیکنه فروش نصف ونیمه نفت ایران برای ته جیب اقازاده های است که درامریکا وکانادا اروپا مشغول خوشگذرانی هستن ما هم درایران برای اینکه خدائی نکرده آقازادهها سختی نکشن وماشینهای انچنانی سواربشن ولی دیگه کمرمان تحمل سنگینی تحریم رونداره وخجالت زده زن وبچه خودمون هستیم سانسورنکن ترا به شرافتت قسم ممنون
Russian Federation
02:51 - 1398/04/25
مشتری خوب گیر بیاد میفروشی ...
Iran, Islamic Republic of
03:00 - 1398/04/25
از همان ابتدا میدانستم که تو هم دیوانه هستی اما کسی به حرفم اعتنا نکرد.
Iran, Islamic Republic of
08:17 - 1398/04/25
از اول باید همین طور با اینا برخورد می کردید
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1398/04/25
کلا همه مردم ناراضی هستن از دولت
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1398/04/25
قطعا شرایط شما برای عده قلیلی نان و آب خوبی دارد.
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1398/04/25
فكر كنم جديدا سريال هيولا تماشا مي كنند ......

هوشنگ شرافت :)))))))
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج