لاوروف با سفیران اروپایی درباره برجام رایزنی کرد
۸۸۵۷۶۰
۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۴
۲۶۲۰ 
وزیر امور خارجه روسیه با سفیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مسکو و مدیریت دفتر نمایندگی این اتحادیه در روسیه دیدار و درخصوص برجام و برخی موضوعات مهم از نظر روسیه به تبادل نظر پرداخت.

ایرنا: وزیر امور خارجه روسیه با سفیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مسکو و مدیریت دفتر نمایندگی این اتحادیه در روسیه دیدار و درخصوص برجام و برخی موضوعات مهم از نظر روسیه به تبادل نظر پرداخت.

وزارت امور خارجه روسیه امروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: در این دیدار اوضاع جاری و دورنمای توسعه روابط روسیه و اتحادیه اروپا که در حال بهتر شدن نیست هم بررسی شد.

لاوروف در این دیدار تصریح کرد که طرف روسی عزم خود را برای احیای گفت وگوها و روابط و همکاری‌های کامل با اتحادیه اروپا بر اساس اصول متقابل و یکسان، بارها نشان داده است.

لاوروف با سفیران اروپایی درباره برجام رایزنی کرد

وی در این رابطه بر غیرسازنده بودن تحریم‌های یکجانبه اتحادیه اروپا که مانع گسترش روابط اقتصادی و بازرگانی دو طرف می‌شود و نیز گام‌های دیگر که قوانین بین المللی را نادیده می‌گیرد و خطوط حائل و جداکننده در اروپا بوجود می‌آورد، تاکید کرد.

در این دیدار مسائل مهم بین المللی با محوریت چشم انداز بهبودی اوضاع پیرامون برجام و نیز مناقشه داخلی در اوکراین مطرح و بررسی شد.

وزیر خارجه روسیه از اتحادیه اروپا خواستار کمک برای اجرای کامل و بدون قید و شرط تعهدات اوکراین در چارچوب توافقنامه مینسک و نیز در عرصه رعایت حقوق اقلیت‌های قومی در این کشور شد.

لاوروف همچنین با سفرای اروپایی در خصوص اوضاع لیبی و پایان دادن به مناقشه در این کشور گفت و گو و تبادل نظر کرد.

پیشتر وزیر امور خارجه روسیه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا گوشزد کرده بود که باید مسئولیت خود را در حفظ برنامه جامع اقدام مشترک بپذیرند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج