۱۰ هکتار از جنگل‌های میشداغ طعمه حریق شد
۸۸۵۷۹۴
۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
۳۶۰۹
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان از سوختن ۱۰ هکتار از جنگل‌های حفاظت شده این شهرستان در حریق خبر داد.

ایسنا: ‌رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان از سوختن ۱۰ هکتار از جنگل‌های حفاظت شده این شهرستان در حریق خبر داد.

۱۰ هکتار از جنگل‌های میشداغ طعمه حریق شد

اظهار کرد: ساعت ۱۸ روز ۲۳ تیرماه‌ جنگل‌های «ام الدبس» در منطقه حفاظت شده میشداغ دچار آتش‌سوزی شد و در این حادثه، حدود ۱۰ هکتار از مساحت این جنگل در آتش سوخت.

وی با اشاره به انجام عملیات اطفای حریق در این جنگل‌ها افزود: این آتش‌سوزی ساعت یک بامداد امروز با تلاش نیروهای محیط زیست و همکاری ارتش، نیروهای هلال احمر، منابع طبیعی، نیروهای آتش‌نشانی سوسنگرد، بستان، حمیدیه، هویزه و ابوحمیزه مهار شد.

مهار آتش جنگل حفاظت شده با بیل

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان تصریح کرد: این آتش‌سوزی با تلاش تمام این نیروها و با امکانات و تجهیزات محدود مانند «بیل» مهار شد زیرا اگر می‌خواستیم منتظر تجهیزات بمانیم بخش زیادی از جنگل را از دست می‌دادیم.

ری‌شهری با بیان اینکه این جنگلام الدبس بستر ماسه‌ای دارد و در این حادثه تردد خودروهای آتش‌نشانی در آن امکان‌پذیر نبود، گفت: در چنین شرایطی محیط زیست تنها امکانات انفرادی دارد مثلاً با کیف‌هایی که پر از آب می‌شوند و آب پاشی می‌کنند، کار اطفای حریق انجام می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان بیان کرد: محیط زیست دشت آزادگان به تجهیزات اطفای حریق نیاز دارد و در این خصوص به ستاد مدیریت بحران دادیم تا بتوانیم امکاناتی فراهم کنیم تا در چنین بسترهایی نیز بتوانیم به راحتی آتش را مهار کنیم.

وی در خصوص علت وقوع این حادثه گفت: با توجه به بارندگی‌های اخیر منطقه و وقوع سیل و سبز بودن پوشش گیاهی، احتمال اینکه آتش‌سوزی به علت عوامل طبیعی مانند گرما رخ داده باشد، بسیار کم است، بنابراین به احتمال زیاد، علت این آتش‌سوزی عوامل انسانی مانند وجود شیشه یا ته سیگار بوده است.

ری‌شهری با بیان اینکه پوشش گیاهی این جنگل‌ها دست‌کاشت و تنها گونه آن کهور است، گفت: دو سال پیش در فاصله دو کیلومتری محل آتش‌سوزی کنونی، حریقی در این منطقه رخ داده بود که حدود ۳۰ هکتار از این جنگل در آتش سوخت اما امسال با تلاش زیاد و با دست خالی توانستیم آتش را در چند ساعت مهار کنیم و تنها ۱۰ هکتار از جنگل در آتش سوخت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1398/04/25
نکنه اونجا رو هم میخوایید ویلاسازی کنید!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1398/04/25
چقدر زیست گاه پرنده و سنجاب و روباه و .... از بین رفت . وا مصیبت آقای کلانتری
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1398/04/25
از بین رفتن جنگلها و فضای سبز باعت گرم تر شدن هوا می شود باید با افزایش فضای سبز جبران شود
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1398/04/25
تماما عمدی مگر میشود این همه آتش سوزی مسخرها یه ته سیگار آتش سوزی به این عظیمی راه نمی اندازد کم عوام فریبسی کنید حناتون دیگه رنگ نداره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج