بودجه حمایت از پیام‌رسان‌های بومی تامین نشده
۸۸۷۳۹۰
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
۳۰۸۵ 
رییس مرکز ملی فضای مجازی درباره حمایت از پیام‌رسان‌های بومی گفت: بودجه مورد نظر هنوز تامین نشده و به همین دلیل حمایت مرحله دوم صورت نگرفته است.

خبرگزاری ایسنا: ابوالحسن فیروزآبادی امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه الکامپ درباره فاز دوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی بیان کرد: قرار بود بودجه‌ای برای این کار اختصاص پیدا کند و دیتاسنتری هم برای این مورد توسط وزارت ارتباطات در نظر گرفته شده است، اما متاسفانه بودجه مورد نظر این حمایت‌ها تامین نشده و حمایت مرحله دوم صورت نگرفته است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان این‌که در شورای عالی فضای مجازی تعریف شبکه ملی اطلاعات تعیین شده، گفت: اما دیدیم این کفایت نمی‌کند و به همین دلیل سندی را به عنوان تببین الزامات شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تهیه کردیم تا پروژه توسط وزارت ارتباطات ادامه پیدا کند.

فیروزآبادی با بیان این‌که به دلیل طولانی بودن این فرآیند، نمی‌شد شبکه ملی اطلاعات متوقف شود، اظهار کرد: در دوره دوم شورای عالی فضای مجازی با دبیری من، جدول و نقشه راهی تهیه کردیم که در زمان دکتر واعظی انجام شد و به پایان رسید و مراسمی هم برای آن برگزار شد. برای دوره بعد آن هم جدولی به صورت نقشه راه تهیه کردیم و اکنون ما منتظر این هستیم که طرح و معماری نهایی شبکه ملی اطلاعات تهیه شود.

رییس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به تهیه معماری شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات گفت: در حال حاضر ما فاقد طرح و معماری نهایی مبتنی بر تببین الزامات هستیم. وزارت ارتباطات در حال تهیه این طرح و معماری است و امیدواریم سرعت بیش‌تری پیدا کند.

وی درباره‌ی روند پیشرفت شبکه ملی اطلاعات هم گفت: هر چند همین الان می‌شود شاخص‌هایی را ارایه کرد، از جمله اینکه میزان ترافیک داخلی، میزان اقتصاد فضای مجازی و میزان تعلق به پلت‌فرم خارجی، اما ما منتظر هستیم که طرح و معماری نهایی داشته باشیم. زیرا طرح معماری کنونی مربوط به پیش از تبیین الزامات است، اما اگر معماری مشخص شود، می‌توان عدد دقیق‌تری داد که چند درصد شبکه ملی اجرا شده است.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1398/04/29
همون اول که پنج میلیارد بلاعوض ریختین تو حلقومشون!!! سیر نشدن؟
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1398/04/29
پول خرج این چرت وپرت ها چیه می کنید ؟
حتی مجانی باشه وکسی نمی ره طرف اینها
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1398/04/29
بودجه صدا وسیما رو هم قطع کردن شما منتظر بودجه پیام رسان هستید،درعوض بودجه نسخه تلگرام پوششی پیش پرداخت شده و کمک هزینه تهیه فیلم و..... برا بی بی سی و سایرشبکه های خارجی فراهمه...
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1398/04/30
آخی! پول کم گرفتید؟!آخی، شما چقدر استارت آپید!
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1398/04/30
چینی اینترنت مستقل دارنند و روسها وحتی اروپاهم بفکرهستند وپیامرسان مستقل را دنبال می کنند
Iran, Islamic Republic of
01:45 - 1398/04/30
مفت گرونن این پیامرسانای داخلیتون
اگه از بیت المال مبخواید خرج ابنا کنید من بکی که حلالتون نمبکنم . با سیخ داغ تو اون دنیا ازتون پذیرایی مبکنم
Iran, Islamic Republic of
07:04 - 1398/04/30
فقط یه کیسه به اسم پیام رسان داخلی واسه جیب مردم دوختین...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج