جزئیات الزام سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی
۸۸۸۴۰۷
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
۵۶۲۱ 
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه از ۲۰ مرداد مرحله اول استفاده از کارت سوخت شخصی شروع می شود، گفت: کسانی که کارت سوخت نداشتند و از طریق «دولت همراه» کارت بانکی معرفی کرده بودند تا به جای کارت سوخت استفاده کنند، اسامی تمامی آنها برای صدور کارت سوخت اعلام شده است و به زودی کارت سوخت به درب منازل ارسال می شود.

خبرگزاری ایلنا: مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه از ۲۰ مرداد مرحله اول استفاده از کارت سوخت شخصی شروع می شود، گفت: کسانی که کارت سوخت نداشتند و از طریق «دولت همراه» کارت بانکی معرفی کرده بودند تا به جای کارت سوخت استفاده کنند، اسامی تمامی آنها برای صدور کارت سوخت اعلام شده است و به زودی کارت سوخت به درب منازل ارسال می شود.

امیر وکیل زاده درباره جزئیات سوختگیری با کارت سوخت شخصی توضیحاتی را ارائه و با اشاره به اینکه استفاده از کارت سوخت شخصی که به تدریج در کل کشور اجرایی می شود، گفت: این روش از قاچاق سوخت و سوء استفاده از کارت های سوخت جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اینکه بنزین هم خودش قاچاق می شود و هم می تواند در مناطق مرزی خدمت لجستیک قاچاق دیگر کالاها قرار بگیرد، در خصوص اهداف استفاده از کارت سوخت گفت: هدف اصلی استفاده از کارت سوخت جلوگیری از قاچاق سوخت و نیز سوء استفاده از کارت های سوخت شخصی است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه این کار سبب می شود یارانه سوخت در سرزمین خودمان و برای مردم خودمان هزینه شود، گفت: جلوگیری از قاچاق سوخت خود به خود باعث کاهش مصرف سوخت و هدر رفت منابع ملی می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ما می‌دانیم از نازل هر جایگاه چقدر بنزین خارج شده، اما نمی‌دانیم چه کسی از آن استفاده می‌کند و اگر عرضه بنزین با کارت آزاد جایگاه باشد اطلاعاتی در خصوص خودرو مصرف کننده استخراج نمی شود.

مدیر عامل شرکت ملی پخش با اشاره به این که اجرای برنامه لزوم استفاده از کارت سوخت شخصی با اولویت در کلان شهرهای تهران، کرج، تبریز و اصفهان اجرا می شود، افزود: این طرح در مدت زمان کوتاه در دیگر کلان شهرها و کل کشور نیز اجرا می شود.

امیر وکیل زاده در خصوص مسائل احتمالی اجرای این طرح گفت: در ابتدای اجرای این طرح، امکان عرضه سوخت با کارت جایگاه دار برای کسانی که هنوز کارت سوخت ثبت نام نکرده اند یا کارت سوخت را همراه خود ندارند، وجود دارد اما با اعمال محدودیت در کمیت بنزین، به طوری که برای مثال به جای ۶۰ لیتر، ۳۰ لیتر سوخت به راننده عرضه می‌شود و به مرور این محدودیت بیشتر می شود تا اینکه همه کارت سوختشان را تهیه یا فعال و از آن استفاده کنند.

وکیل زاده با اشاره به اینکه رمز اولیه کارت‌های سوخت ۴ رقم شماره ملی فرد صاحب کارت است، تصریح کرد: اگر کسی رمز کارت سوخت را فراموش کرده باشد، می‌تواند با مراجعه به سایت شرکت ملی پخش یا از طریق تماس با شماره ۰۹۶۲۷ راهنمایی های لازم را برای دریافت آدرس مراکز رمزگشایی کارت سوخت دریافت کند.

به گفته وی، عده‌ای از شهروندان که کارت هوشمند سوخت خود را گم کرده‌اند و در فراخوان قبلی نسبت به ثبت‌نام از طریق سامانه دولت همراه اقدام نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ با در دست داشتن مدارک، برای صدور کارت هوشمند سوخت المثنی اقدام کنند.

این مقام مسئول در خصوص زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح، گفت: سامانه هوشمند سوخت هیچ گاه جمع آوری نشد و نرم افزار و سخت افزار آن در جایگاه های سوخت با بازدید های انجام شده توسط کارشناسان آماده کار بوده است و هیچ مشکلی در جایگاه‌ها وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص مصرف بنزین و گازوئیل، گفت: میزان متوسط روزانه مصرف بنزین در سال از ابتدای سال تا کنون ۹۵ میلیون لیتر و مصرف متوسط گازوئیل در صنعت حمل و نقل حدود ۴۷ میلیون لیتر است.

وکیل زاده با اشاره به اینکه استفاده از کارت سوخت آمار مختلفی را درباره میزان مصرف با توجه به نوع و کلاس خودروها اختیار ما قرار می دهد، افزود: جلوگیری از قاچاق سوخت خود به خود باعث کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از هدر رفت منابع ملی می شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/05/01
بنزین را حذف کنید

فقط خودروهای برقی

فقط خودروهای گازسوز

بنزین آلوده کننده است و در دنیا رو به زوال است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
معلومه نفست از جای گرم بیرون میآید خوروی برقی !!! خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1398/05/01
فقط برای قاچاق !!!!!!؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1398/05/01
آخه چرا تو این مملکت که داعیه بزرگترین کشور شیعه را دارد این همه دروغ از مسئولین میشنویم شماها دنبال قاچاق نیستید چرا که خودتون قاچاقچی هستین دارید با استفاده از کارت سوخت کشورو آماده جیره بندی سوخت میکنید
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/05/01
تابلو.میخوایی سهمیه بندی کنی
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/05/01
یادش بخیر در سالی که این دولت سر کار اومد گفت:کارت سوخت دولت قبل یک کار عبث و بیهوده ای بوده...حال مینگریم که بعداز6سال دوباره برگشتن به کارت سوخت دولت احمدی نزاد..حال بیابیم پرتقال فروش را.
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1398/05/01
دردنیاحتی هندپاکستان گازوییل روغن درختان نخل ودرختان دیگرکه اسم نمیدانم وسوخت پاک میباشدوحتی گازوییل که باحذف الایندش میشه سوختی پاک بامصرفی کم!یک اتوبوس که50نفرجابجامیکند10لیتر گازوییل مصرف میکند!؟اتومبیل سواری هم4لیترالبته باموتوردیزل!؟که بنزینی دراروپابا قدرت وموتوری بزرگ مصرف بنزینش6لیتردر صدکیلومترمیباشد!؟ایاپژوسمندووووووچقدر!!!؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:52 - 1398/05/02
دروغگو تراز این دولت ندیدم. ایشون در شعار و مناظره تبلیغاتی‌ شون گفتن کارت سوخت را حذف میکنیم. حالا میخان باز کارت سوخت رو بیارن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج