جزئیات ۴ پرونده تخلف شورا و شهرداری لرستان
۸۸۸۶۲۷
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
۴۵۶۰ 
رئیس‌کل دادگستری لرستان با تشریح آخرین اخیار از وضعیت رسیدگی به ۴ پرونده تخلف شوراها و شهرداری‌های استان؛ جزئیات اتهامات معاون عمرانی استاندار را اعلام کرد.

خبرگزاری مهر: جعفر بدری، رئیس‌کل دادگستری لرستان پیرامون تخلفات اعضای شوراهای شهر و شهرداران استان و دستگیری چند نفر در این رابطه و در ادامه آن دستگیری دو مدیر اجرایی از مجموعه استانداری لرستان اظهار داشت: در این حوزه چند پرونده وجود دارد و در واقع ۴ پرونده تشکیل شده است.

تشکیل ۴ پرونده تخلفات حوزه شهرداری‌ها و شوراهای شهر

وی با بیان اینکه پرونده اول مربوط به یکی از شهردارهای استان است که موضوع اتهامش تضییع اموال شهرداری است، تصریح کرد: در این پرونده شهردار مورد اتهام زمینی را که باید به قیمت مناسب بفروشد زیر قیمت به یک شرکت تعاونی واگذار کرده است، گزارشش آمده و پرونده شده است.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه پرونده دوم مربوط به این موضوع می‌شود که در یکی از شوراهای شهر یکی از اعضای شورا دستگیر شده که این عضو شورا زد و بندهایی با پیمانکاران و انبوه سازان داشته و گاهی اوقات برای اینها در حوزه جرایم عوارض و تخلفات ساختمانی تخفیف هایی قائل می شده و از این راه خودش منتفع می شده و سودهایی برده است.

جزئیات ۴ پرونده تخلف شورا و شهرداری لرستان

بدری خاطرنشان کرد: این عضو شورای شهر الان بازداشت است و تحقیقات پرونده آن ادامه دارد.

وی یادآور شد: این موضوع پرونده نسبتاً سنگینی است و کار کارشناسی پیرامون آن دارد انجام می‌شود تا مبالغ تخلف مشخص شود.

دستگیری دو مدیر اجرایی در ادامه پرونده تخلفات حوزه شهرداری‌ها و شوراهای شهر

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه در ادامه همان پرونده یک پرونده دیگر تشکیل شد که مربوط به دو نفر از مدیران اجرایی می‌شود، اظهار داشت: پرونده این دو مدیر نیز در رابطه با همین تخلفات مربوط به حوزه شهرداری‌ها است که مرتکب سو استفاده مالی شده‌اند، نه اینکه از اموال دولت بردارند، بلکه مساعدت برای اشخاصی که در شهرداری پرونده تخلفاتی یا جریمه داشته‌اند انجام داده‌اند و در مقابل این مساعدت نفع مالی برده‌اند.

بدری افزود: عدد و رقم این تخلف باید کارشناسی شود و بعداً مشخص می‌شود.

سو استفاده‌های ۴ عضو شورا و شهردار یک شهر در حوزه تخلفات شهری

وی با اشاره به اینکه پرونده چهارم هم مربوط به یک شهر دیگر است که ۴ عضو شورای شهر دستگیر شده‌اند که همین کارهای سو استفاده‌های مربوط به تخلفات شهری و شهرداری و زد و بند با شهردار را انجام داده‌اند و در این رابطه شهردار هم دستگیر شده است، گفت: این پرونده دارد رسیدگی می‌شود و هنوز در مرحله تحقیقات مقدماتی است، هنوز میزان تخلفات مشخص نشده که بتوانیم عدد و رقم تخلف را اعلام کنیم.

بر اساس این گزارش، تاکنون در جریان پرونده های یاد شده، احمد مرادپور معاون عمرانی استاندار لرستان، سیاوش سپهوند مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان، شهردار الشتر، ۴ عضو شورای شهر الشتر، عضو شورای شهر بروجرد و شهردار سابق ازنا دستگیر شده اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1398/05/01
اینهارو.زیاد.جدی.نگیرید.تو.ایران.بخوربخور.عادی.
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1398/05/01
وقتی.پای.امکانات.پیش.میاد.میگن.بوجه.نداریم.منطقه.محروم.ولی.ازمدیرهای.نالایق.است.
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1398/05/01
غنی.ترین.استان.درایران.لرستان.است.بابهترین.سنگهای.تززینی.وصادراتی.وسیمان.ومعادن.گوناگون.واز.همه.نظر.محروم.است.چرا.چون.مدیریت.ندارد
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1398/05/01
درست گفته اندهشتادمیلیون دزددرایران به طورمصالحمت آمیزدرکنار زندگی می کنند
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1398/05/01
امثال این دزدان سرگردنه باعث عقب افتادگی این مملکت ، نارضایتی مردم و از دست رفتن اعتماد به نظام و ضربه مهلک به اعتقادات و ارزشها و عقاید مردم است.
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1398/05/01
کسانی که با سوءاستفاده، دزدی و رشوه و ناپاکی محیط اداری مملکت را به لجن کشیده اند و حق را پایمال نموده اند،باید با شدید ترین وجه مجازات شوند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج