کیفیت نامطلوب ماهی تیلاپیا در کشور شایعه است
۸۸۸۶۳۳
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
۸۲۲۵
مجری طرح تیلاپیای سازمان شیلات ایران با بیان اینکه بسیاری از کشورهای اروپای ماهی تیلاپیا وارد کشورهای خود می کنند گفت: این شایعات تنها رقابت تولیدکنندگان است.

 خبرگزاری تسنیم: علی بیکی، مجری طرح تیلاپیای سازمان شیلات ایران عصر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در خصوص ماهی تیلاپیا شایعه شده که این نوع از ماهیان کیفیت ندارند اما این فقط در حد شایعه بوده و ماهی تیلاپیا کیفیت مناسبی دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای اروپای ماهی تیلاپیا وارد کشورهای خود می کنند گفت: این شایعات تنها رقابت تولیدکنندگان بوده که اگر این ماهی در کشور رواج یابد بسیاری از ماهی های گرم آبی و سردآبی دچار مشکل می شوند که برای این موضوع هم سازمان شیلات برنامه دارد.

کیفیت نامطلوب ماهی تیلاپیا در کشور شایعه است

مجری طرح تیلاپیای سازمان شیلات ایران افزود: کشور ایران و از جمله خراسان جنوبی پتانسیل مناسبی برای تولید این نوع ماهی از جمله دارد و تاکنون موفق شدیم برای چهار استان یزد، قم، سمنان و خراسان جنوبی مجوز پرورش ماهی تیلاپیا بگیریم و برنامه سازمان شیلات نیز توسعه این ماهیان در حاشیه کویر است.

بیکی تصریح کرد: پرورش ماهی تیلاپیا در مرحله اول در چهار استان انجام می شود و سپس در مرحله بعدی اصفهان، کرمان و استان های مرکزی کشور در این برنامه قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: ماهی تیلاپیا بسیار سریع پرورش پیدا می کنند و می توان در این زمینه تولیدات خود را بیشتر و برای جوانان اشتغالزایی کرد.

قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: خراسان جنوبی یکی از استان‌های غیر ساحلی در حوزه شیلات است و سرانه مصرف آبزیان در خراسان جنوبی به مراتب از استان‌های دیگر کشور کمتر است.

مهدی نوفرستی با بیان اینکه سرانه مصرف آبزیان در استان 4.8 کیلوگرم است گفت: باید از تمام امکانات و ظرفیت‌های استان جهت توسعه آبزیان استفاده کرد و آبزیان نقش مهمی در تامین پروتئین سالم سبد غذایی خانواده‌ها دارد.

قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: ایجاد غذای سالم و درآمد برای خانواده‌های روستایی، افزایش بهره وری تولید، پروتئین سالم و حذف تدریجی کودهای شیمیایی و کاهش بیماری‌های قلب و عروقی از اهداف توسعه پروری و پرورش ماهی است.

نوفرستی تصریح کرد: بیش از 11 هزار و 200 منبع آبی شامل قنات و چاه کشاورزی در استان وجود دارد و این پتانسیل است که قدم‌های خوبی در زمینه آبزی پروری برداریم و باید از تمام ظرفیت های بالفعل استان برای گسترش آبزی پروری استفاده شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:44 - 1398/05/01
ماهی خیلی خوبی بخورید مثل برنج خارجی خیلی عالی
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1398/05/02
هر چیزی که توسط شما تکذیب بشه حقیقت محضه
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1398/05/02
انتشار اخبار جعلی ، مافیای واردات ،مافیای انحصار ، دلال بازی ، رانت ،.......سدی است که مانع از فعالیتهای سالم اقتصادی می شود .
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1398/05/02
این حرفشون دقیقا مثل جریان برنج خارجیه که مردم مجبور شدن استفاده کنن تا برنج باکیفیت ایرانی رو صادر کنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج