ذوالنوری: دوتابعیتی بودن روحانی را باور نداریم
۸۸۸۷۲۲
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
۱۳۶۸۷ 
رییس کمیسیون امنیت ملی درباره لیست دوتابعیتی‌ها می‌گوید: آقای کریمی‌قدوسی یا کمیسیون امنیت ملی مجلس یا بنده یا هیچ فرد دیگری در هیچ زمانی از موضع نمایندگی موضوع دوتابعیتی بودن آقای رییس‌جمهوری را باور نداریم و آن را مطرح نکردیم بلکه زمانی که موضوع دو‌تابعیتی‌ها و تحقیق و تفحص از آنان که مطرح شد در کنارش نام آقای روحانی نیز برده شد.

روزنامه اعتماد با ذوالنوري، رييس كميسيون امنيت ملي درباره لیست دوتابعیتی‌ها و حواشی آن گفتگو کرده است.

ذوالنوری: دوتابعیتی بودن روحانی را باور نداریم

بخشی از این گفتگو را بخوانید:

* بنده تاكنون موضوع دوتابعيتي بودن حسن روحاني را نه از زبان آقاي كريمي‌قدوسي و نه از زبان يك عضو كميسيون امنيت شنيده‌ام و نه اينكه خودم تاكنون اين موضوع را بيان كرده‌ام.

* چنين نيست كه 70 درصد ليست تهيه شده تحت عنوان دوتابعيتي‌ها توسط وزارت اطلاعات جمهوري اسلامي تكذيب شده باشد. 107 نفري كه نام‌شان در اين ليست آمده، وضعيت‌شان همچنان در حال بررسي است و تاكنون هيچ دستگاهي در ايران رسما به ما نگفته كه اين آره و آن نه و اين موضوع را تكذيب نكرد. من به شما مي‌گويم كه تاكنون هيچ تكذيبي در اين زمينه نه به دست كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي و نه كميته تحقيق و تفحص از افراد داراي تابعيت مضاعف، گرين كارت يا اقامت نرسيده است.

* ممكن است فردي بيايد و بگويد در فلان جاي اين ليست اشتباهي صورت گرفته است و من رفته‌ام استعلام‌هاي لازم براي اثبات اين اشتباه را آورده‌ام بنابراين دوتابعيتي نيستم ولي تكذيب رسمي صورت نگرفته است. منظور من اين است كه اشخاص ممكن است بيايند و از خودشان دفاع كنند بنابراين‌ چنين چيزي نيست كه 70 درصد اين ليست تكذيب شده باشد.

* آنچه مطرح شده بحث اقامت آقاي رييس‌جمهوري است و نه تابعيت. همانطور كه مي‌دانيد موضوع اقامت با موضوع تابعيت به طور كلي متفاوت است. امروز در كشور ما عزيزاني كه اصالتا افغانستاني يا عرب هستند، اقامت دارند و ساكن هستند. اين افراد مليت و تابعيت كشورهاي خود را دارند و تبعه جمهوري اسلامي نيز محسوب نمي‌شوند ولي براي هر مقطعي يك كارت اقامت و مجوز اقامت دارند تا هرزمان كه به كشور آمدند، مجوز اقامت‌شان را داشته باشند كه اين اختيار براي كشور ما وجود دارد آن كارت اقامت را تمديد كنيم يا به طور كلي لغوش كنيم. زماني كه آقاي روحاني براي تحصيل خود به كشور اسكاتلند مي‌رفتند، موضوع اقامت داشتن او مطرح بود بنابراين موضوع درباره رييس‌جمهوري اقامت بوده و نبايد مساله اقامت و تابعيت را با يكديگر اشتباه گرفت.

* (در پاسخ به در آن ليست 107 نفره نام روحاني وجود داشت؟): به عنوان دوتابعيتي خير.

* عزيزاني براي تنقيح ‌اين ليست تلاش مي‌كردند ولي مجموعا برداشت ما اين است كه برخي افراد موضوع تابعيت و اقامت را با يكديگر خلط مي‌كنند.

* من هرگز عضو جبهه پايداري نبوده‌ام ولي مي‌دانم كه در مجلس شوراي اسلامي ما چيزي به نام جبهه پايداري نداريم. بعضي افراد مرض دارند كه اين موضوع را مدام بيان كنند. مثلا برخي افراد بارها و بارها بنده را عضو جبهه پايداري يا نزديك به آن معرفي كرده‌اند در حالي كه من نه يك روز عضو اين جبهه بوده‌ام و نه آنان من را كانديدا كرده بودند. البته من راه جبهه پايداري را راه درستي مي‌دانم و به آنان خداقوت مي‌گويم. ممكن است هرجرياني در برخي مواقع اشتباهاتي را نيز داشته باشد ولي اينكه من عضو جبهه پايداري باشم، درست نيست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1398/05/02
خدایا توبگو چی بر سر این خاک داره میاد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
به اسم اسلام ویران کردن ایران را خدا نابودتون کنه
United States
09:33 - 1398/05/02
ولی اقای ذوالنوری بدت نمی اید که در مورد رئیس جمهور این چیزها مطرح شود و تمایل دارید هر چند ماهی یک بار مطرح شود فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1398/05/02
الله اکبر
داستان چیه ,تغیر موضوع دادن جناب حاج آقا
خدا میدونه پشت این چاپلوسی چیه
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1398/05/02
دو تابعیتیه چیو کتمان میکنید
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1398/05/02
گوشای درازماروچی
باورمیکنین
Germany
10:27 - 1398/05/02
اما ما بی لایقتی شما رو باور میکنیم ...
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
* بی لیاقتی
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1398/05/02
تو که هیچ چیز را قبول نداری
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
ماشالله ازبس بهم خوشبین هستین
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1398/05/02
توی مسؤولین اسم ۱۰۷ نفر دوتابعیتی باشد خیلیه بنابراین بعنوان یک موضوع اجتماعی برای سازمان ملل ارسال کنید که ما در ایران دموکراسی را نهادینه کردیم.
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/05/02
توکه کورنیستی

ناسلامتی شما مسعولین مملکتی هستین
حالا شما باور ندارید.هههههههههه
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/05/02
خاک برسرتون که بجای حل مشکلات مردم نشستید این کارها را میکنید
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1398/05/02
همه شما رو باید ریخت تو دریا تا این کشور درست بشه
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1398/05/02
سه تابعیتیش را چه طور .......
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1398/05/02
پس چرا خانوادش آمریکا زندگی میکنن
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/05/02
نمیدونم گریه کنم یا بخندم به روحانی و امثال شماها نمایندگان ....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج