کمک ۵۰۰میلیونی برای شهر‌های محروم از سینما
۸۹۰۳۵۲
۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
۴۴۴۰
جانشین رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به شهرداری‌های شهر‌های فاقد سینما که در احداث پردیس سینمایی امید مشارکت دارند، تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، با پیشرفت فیزیکی پروژه، به صورت کمک بلاعوض پرداخت می‌کند.

خبرگزاری ایرنا: مسعود نصرتی در زمینه آخرین وضعیت احداث پردیس های سینمایی امید با مشارکت شهرداری ها و در راستای بر قراری عدالت فرهنگی در 11 شهر فاقد سینما توضیح داد: به موجب تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استفاده از ظرفیت طرفین تفاهم نامه و با مشارکت شهرداری ها در شهرهای فاقد سالن سینما، پردیس سینمایی امید ساخته می شود.

وی با بیان اینکه در احداث پردیس های سینمایی امید، سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کار صدور مجوز و ارائه مشاوره های فنی، تهیه نقشه و طراحی سازه و پرداخت 700 میلیون تومان به صورت کمک بلاعوض را بر عهده دارد، گفت: به منظور سرعت گرفتن اجرای این پروژه، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به شهرداری های شهرهای فاقد سینما که در احداث پردیس سینمایی امید مشارکت دارند تا سقف 500 میلیون تومان، با پیشرفت فیزیکی پروژه، به صورت کمک بلاعوض پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف احداث این پردیس ها، ارتقای شاخص های فرهنگی و عمومی سازی دسترسی شهروندان به تولیدات فرهنگی است، گفت: مقرر است طی سال جاری در20 شهر پردیس سینمایی امید ساخته شود و تاکنون در 11 شهر این پروژه با اعلام آمادگی شهرداری ها آغاز شده است.

نصرتی افزود: ساخت پردیس سینمایی امید در شهر ایلام با چهار سالن و 400 صندلی و در شهر اندیمشک در استان خوزستان در با سه سالن و 410 صندلی پس از طی مراحل مربوطه شامل اعلام آمادگی شهرداری، انعقاد تفاهم نامه برای تحویل فازهای مختلف نقشه و انتخاب پیمان کار در مرحله آغاز عملیات اجرای پروژه قرار دارد.

وی ادامه داد: ساخت پردیس سینمایی امید در شهرهای گناوه در استان بوشهر شامل سه سالن با 360 صندلی، ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان شامل سه سالن با 373 صندلی، بانه در استان کردستان شامل سه سالن با 265 صندلی و منطقه آزاد ماکو در استان آذربایجان غربی شامل سه سالن با 365 صندلی پس از اعلام آمادگی شهرداری ها در مرحله تحویل نقشه فاز دو قرار دارد.

نصرتی اعلام کرد: ساخت پردیس سینمایی امید شامل سه سالن در شهرهای میناب در استان هرمزگان، تربت حیدریه در استان خراسان رضوی و طبس در استان خراسان جنوبی در مرحله انعقاد قرارداد تهیه نقشه قرار دارد.

وی همچنین از اعلام آمادگی شهرداری های خلخال در استان اردبیل و بم در استان کرمان برای مشارکت در ساخت پردیس سینمایی امید خبر داد.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
12:50 - 1398/05/07
لطفا یک کمکی هم برای شهرهای محروم از مرغ بشود!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج